Vs

Fotel gamingowy czy fotel biurowy?

W ofercie CUBI nie znajdziecie foteli gamingowych. W tym artykule, postaramy się powiedzieć Wam, dlaczego.
Zdarzały się nam zapytania od klientów, a nawet od architektów, o krzesła dla dziecka do biurka z komputerem. No i czasami padało pytanie, a macie gamingowe? Najlepiej, żeby pasował do wnętrza, do innych mebli w mieszkaniu.
Dzieciom nie ma się co dziwić, bo zewsząd atakowane są reklamą mebli dedykowanych graczom. Rodzicom trudno się dziwić, bo nie wszyscy mają czas sprawdzić, co tego rodzaju meble oferują ich pociechom. Można się jednak dziwić niektórym handlowcom, że wychwalają produkt, który naszym zdaniem, na tego rodzaju pochwały nie zasługuje.

Kartka 2020 Cubi.pl

Co nam przyniesie 2022 rok?

Jaki był 2021 dla branży mebli biurowych?

Można śmiało powiedzieć, że to był rok dostosowywania się do nowych reguł, do nowej sytuacji. Stało się jasne, że pandemiczne problemy nie znikną tak szybko, jak myśleliśmy na początku.
Rok 2021 był rokiem urządzania się na nowo w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. Był rokiem pytań o wpływ koronakryzysu na przyszłość. Rokiem niepewności, w którym jeszcze nie uzyskaliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Regal Industrailny Loftowy Modules Saar Bejot

Dobrana para SAAR i PLINT- nowość!

Moda na styl industrialny wzięła się z USA. Po recesji, której wynikiem była upadłość wielu firm, zlokalizowanych często w centrach miast, artyści zajmowali porzucone fabryki, magazyny i hale produkcyjne. Były to idealne miejsca dla twórców sztuki. Tanio, albo wręcz nielegalnie zajmowane, przekształcały się w pracownie, galerie i mieszkania, często pełniąc te trzy funkcje jednocześnie. Działo się to w połowie XX wieku.
Do Polski styl industrialny trafia na dobre w latach 90-tych. Rozbudowuje się więc istniejące budynki poprzemysłowe z przeznaczeniem głównie mieszkalnym. Buduje się też nowe kompleksy w stylu loftowym.
Wraz z popularyzacją w naszym kraju biura typu open space. Otwarte, przestronne pomieszczenia, przestały być obowiązkowo dzielone i dostosowywane do systemu gabinetowego. Jeśli tylko mamy wysoko sufit i dzięki temu trochę przestrzeni, śmiało można zaprojektować biuro w stylu loftowym.

Cof

Akustyka na miarę

Trudno dopasować standardową ofertę paneli akustycznych do indywidualnych wymagań? A może projektant ma pomysł, na jaki nie wpadł jeszcze żaden producent akustycznych paneli ściennych?
Problem pogłosu występuje nie tylko w salach konferencyjnych, w aulach i salach audytoryjnych. Hall, klatka schodowa, pomieszczenie z antresolą lub korytarz. W tych przestrzeniach, szczególnie jeśli zaprojektowano je używając do wykończenia stali, szkła i betonu, często występuje problem pogłosu.

Fotel Z Blatem Stilt .mdd

Zmiany w ofercie MDD

Od listopada 2021 nie znajdziemy w ofercie fabryki MDD kolekcji mebli płytowych YAN. Biurka Yan różniły się od biurek Ogi, ale prawie wszystko co je różniło, nie było zauważalne przez przeciętnego użytkownika na pierwszy rzut oka. Najprościej rzecz ujmując, w biurkach Yan akcesoria mocowane były do stelaża, a nie do blatu biurka jak w Ogi. Klienci zapewne wybierali rozwiązanie prostsze, bo takie meble są tańsze. Stąd taka decyzja producenta.

Meble Gabinetowe MOVE&LEAD Narbutas 1

MOVE&LEAD

Żyjemy w czasach, kiedy silnie promowany jest zdrowy tryb życia. W czasach, kiedy zastanawiamy się częściej niż kiedyś, czy jakość naszego życia jest satysfakcjonująca. Nie chcemy pracować długo, ale chcemy pracować efektywnie. Nie chcemy żeby praca nas przygniatała, chcemy żeby nas uskrzydlała. Chcemy czerpać satysfakcję z pracy i chętnie do niej przychodzić. Chcemy, aby całe środowisko pracy było przyjazne i zdrowe.

Fotel Obrotowy Krzeslo Biurowe Corr White Bejot 3

Zapłaciłeś to korzystaj

Postanowiłem sprawdzić w wyszukiwarce internetowej, czy pytanie o to, jak regulować krzesło biurowe jest popularne. Zakładam, że skoro takie pytanie jest często zadawane, to znaczy, że sposób regulacji krzesła obrotowego nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać dostawcom mebli biurowych. W sumie, to częściej pytamy wyszukiwarkę o to jak regulować brwi, albo okna i drzwi, ale jednak pytanie o to jak regulować biurowe krzesło, jest dosyć często zadawane.

Stanowisko Multimedialne Narbutas 1

Inteligentne rozwiązanie do spotkań

Stanowiska multimedialne określane czasem jako ścianki konferencyjne czy stacje multimedialne, to stosunkowo nowy produkt do aranżacji nowoczesnego biura.
Powstanie tego rodzaju stanowisk w biurach wymusiły zmiany w sposobie pracy i organizacji pracy w biurze jak i nowoczesne narzędzia do pracy biurowej.
Sposób pracy, bo stopniowe rezygnowanie z przyjmowania gości przy biurku i podział biura na strefy, wyznacza osobne miejsca do spotkań, rozmów wymagających dyskrecji i konferencji. Nowoczesne narzędzia czyli miniaturyzacja urządzeń, dzięki czemu możemy zabierać laptop w dowolne miejsce w biurze i pracować jak przy własnym biurku. Nowoczesne narzędzia informatyczne do wideokonferencji, za pomocą np. Zooma czy Teamsów, możemy spotkać się bez konieczności podróżowania.

Projekt Biura Cubi 1

Czy urzędy się zmienią?

Pamiętam czasy, kiedy można było w Urzędzie Skarbowym wjechać windą na odpowiednie piętro, dostać się do działu rachunkowości VAT i zapytać jak rozliczono wpłaty. Jeszcze przed czasami z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, powstawały biura obsługi, gdzie realizowano kontakt z klientem. Teraz jednak, pandemia definitywnie zamknęła przestrzeń biurową poza salą obsługi w urzędach i zarezerwowała dostęp do pokoi urzędników jedynie pracownikom zatrudnionym w tym urzędzie. Akurat zatrudnieni w takiej placówce, przyjęli taki stan rzeczy z zadowoleniem.
Petenci przeciwnie, coraz trudniej o rzeczową poradę czy kontakt z osobą zajmującą się bezpośrednio daną sprawą. Znajomy ze skarbówki twierdzi, że ograniczenia dostępu pozostaną nawet wtedy, kiedy zniesione zostaną obecne obostrzenia.

Chmura Akustyczna ACOUSTIC ARTWORK Narbutas

Połączenie akustyki i designu

Jeśli chcemy zwiększyć chłonność akustyczną w pomieszczeniu, to musimy wybrać produkty akustyczne z materiałów porowatych i włóknistych o optymalnej gęstości i grubości. Porowata i włóknista struktura materiału akustycznego to taka, w których dźwięk wnikający siatkę wzajemnie połączonych porów, zamieniany jest na ciepło.

Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #2

Budka czyli kabina akustyczna

Tym razem o kabinach akustycznych, popularnie zwanych budkami. Budki to nic innego jak zamknięte pomieszczenia w formie mebla, które wstawia się do większego pomieszczenia w celu wydzielenia odizolowanej akustycznie przestrzeni.

Zaczęło się niewinnie. Zauważono, że w otwartym biurze, trudno o odrobinę prywatności, głównie wtedy, kiedy chcemy odbyć rozmowę telefoniczną. Jeśli będziemy rozmawiać przez telefon siedząc przy biurku, a kilka osób obok wpadnie na ten sam pomysł, to z całą pewnością, będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Jeszcze bardziej będą przeszkadzać jednak tym, którzy potrzebują ciszy do pracy w skupieniu. Nie wspominając już o tym, że z oczywistych powodów, trudno zachować poufność takiej rozmowy.
Czy to telefonując w sprawie firmowej czy prywatnej, pracownicy udawali się w takie miejsca w biurze, gdzie warunki do przeprowadzenia rozmowy były najkorzystniejsze. Czasem wychodzili na korytarz, klatkę schodową czy na zewnątrz budynku.

Biurka Regulowane Bench Prowadzenie Kabli MOTION Narbutas

Zrób porządek z kablami

Widzieliście może kiedyś, designerskie biurka, a pod biurkami okropną pajęczynę kabli? A może plątaninę przewodów zwisających z blatu, podpiętych do zakurzonego komputera stojącego na podłodze. To może komórkę ładowaną na parapecie? Znacie takie obrazki? To nadal dosyć częsty widok w biurach. Nie musi tak być. Dostępne są akcesoria, które pomagają ogarnąć temat okablowania w prosty i estetyczny sposób.

Biurka OPTIMA C Krzesła Obrotowe EVA Kontenery OPTIMA Narbutas

Przetarg na meble

W dużych urzędach, zwykle zatrudnieni są pracownicy działów administracyjnych, którzy znają tematykę zamówień publicznych. Takie urzędy mają uproszczone zadanie, bo w dziale administracyjnym znajdzie się osoba, która ma kompetencje w zakresie prawa o zamówieniach publicznych oraz osoba z zasobem wiedzy praktycznej z zakresu jakiego dotyczy przetarg.

W mniejszych urzędach, które rzadko dokonują zakupu wyposażenia w drodze przetargu, sprawa nie wygląda już tak dobrze. O ile w kwestii procedury można się podeprzeć wiedzą radcy prawnego, to już w zakresie przedmiotu zamówienia, sprawa jest trudniejsza.

W praktyce, opis do przetargu zlecany jest często projektantowi wraz z projektem wnętrz. Jednak opis do projektu, nie zawsze uwzględnia specyfikę postępowania przetargowego. Jeśli dobrze opisuje wizję projektanta, to zwykle nie spełnia wymagań prawnych, żeby być opisem przedmiotu zamówienia.

Fotel Sofa TWIST&SIT SOFT Narbutas 3

Twist & Sit

Obejrzyj kolekcję krzeseł, foteli i sof Twist & Sit.
Mamy tu wzornictwo, dla którego bez wątpienia inspiracją były lata 60-te. Mamy lekkie, różnorodne i nieco szalone formy. Mamy wygodne, dobrze wyprofilowane kubełki, ale otoczone jednak dość cienką warstwą pianki tapicerskiej. Nie będą to zatem miękkie, domowe fotele do przesiadywania godzinami przed ekranem połykania seriali całymi sezonami.
To produkt do biura, do lobby, do poczekalni, do pokoju konferencyjnego, do gabinetu, do pomieszczeń, przez które przewija się sporo ludzi. Sofy nie są systemowe, więc nie łączą się w zespolone zestawy. Za to szerokość asortymentu kolekcji Twist pozwala na zastosowanie w jednej przestrzeni różnego typu, ale spójnych wzorniczo sof, foteli i krzeseł.

Twist to energiczny taniec zapoczątkowany w latach 60-tych ubiegłego wieku. Opiera się na energicznych ruchach i skrętach nóg, bioder, rąk oraz całego tułowia, czyli jest to propozycja dla ludzi aktywnych. Twista, może tańczyć kilka osób równocześnie, blisko siebie ale nie w parach. Tańczący, zwróceni są do siebie przodem lub bokiem.
Wszystko się zgadza, nazwa Twist pasuje do tej rodziny produktów jak ulał.

Kot W Biurze Fot. Artur Sowiński #1

Pies i kot na etacie

Pamiętamy, jak na początku pandemii zakładaliśmy, że obostrzenia będą chwilowe, że zaraz wrócimy do pracy w biurach.
Życie napisało odmienne scenariusze. Zamiast szybko wrócić do normalności, trzeba było przyzwyczajać się do nienormalności. Zamknięci w czterech ścianach, odczuliśmy dolegliwości jakie niesie ze sobą długa izolacja. Byli wśród nas tacy, którzy decydowali się na psa, żeby tylko legalnie móc wyjść na spacer. Motywacją większości, do przygarnięcia zwierzaka domowego, było poczucie osamotnienia.
Pieski i koty, pomagały przetrwać ten trudny- również dla duszy- okres.

Biurka Regulowan One Szafy Choice Krzeslo Wind Narbutas

Meble domowe do domu, biurowe do biura

Obok naszego biura mamy fabrykę mebli domowych ze sklepem firmowym przy fabryce. Czasem, choć coraz rzadziej, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po prezentacji ceny, potencjalny klient ocenia, że cena za proponowane biurko czy krzesło jest zbyt wysoka. Padają argumenty, że w Agata Meble to kosztuje tyle, a w internecie tyle, a w markecie jeszcze mniej.
Wiadomo, że każdy chciałby kupić jak najlepszą rzecz za możliwie niską cenę.
Można kupić wiertarkę w dyskoncie i cieszyć się nią latami, jeśli się jej używa sporadycznie do zawieszenia obrazu na ścianie w mieszkaniu. Ta sama wiertarka, nie nadaje się jednak do dużych obciążeń w pracy na budowie, gdzie tak jej udar będzie niewystarczający, jak i jej odporność na zużycie. Innymi słowy, długo nie posłuży.

Biurka Pracownicze Luna Szafy OH Mikomax Taxis Realizacja #1

Idealne meble do księgowości

Prawie każda księgowa, zapytana o to, jak ma wyglądać jej stanowisko pracy, mówi tak: biurko ma być duże, żeby było dużo miejsca na papiery, szafy, dużo szaf, bo mam bardzo dużo dokumentów, no i krzesło, muszę mieć wygodne krzesło, bo długo ślęczę nad tymi papierami.
Kilka słów o meblach do działu księgowości na przykładzie realizacji.

Wiadomo, na stanowisku w dziale księgowości potrzeba więcej miejsca na papiery, faktury, na odłożenie segregatora, niż w większości innych stanowisk pracy biurowej.

W pracy o takie specyfice doskonale sprawdzają się biurka kompaktowe z blatem w kształcie litery L. W tym przypadku, podparte z jednej strony kontenerem, dzięki czemu nie potrzebujemy podpierać blatu trzecią nogą, co przekłada się na niższą cenę. Kontener i tak był niezbędny, więc wsparcie blatu na kontenerze jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić pieniądze. Ten aspekt doceni każda księgowa:)
Dodatkowo, wysoki kontener, przedłuża nam blat roboczy
dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na dokumenty. Kontenery bez uchwytów, jedynie z listwą boczną, dystansującą front na odległość pozwalającą na uchwycenie palcami boku frontu szuflady. Kluczyk łamany, żeby nie zgiąć go niechcący w zamku.

Kształt nogi stelaża też nie jest bez znaczenia, noga w kształcie odwróconej litery T, z kolumną umieszczona centralnie. Taka noga biurka ułatwia zajmowanie miejsca za biurkiem, kiedy przestrzeń na nogi jest niewielka, a biurka są do siebie dosunięte.

Szafy Choice Narbutas #1

Szafy RODO- hit czy kit

Rozporządzenie ogólne o ochronie danych przyjęto 27 kwietnia 2016 roku, a po dwuletnim okresie przejściowym, zaczęło obowiązywać bezpośrednio we wszystkich krajach UE, bez potrzeby wydawania aktów wykonawczych w krajach członkowskich.

Zanim w maju 2018 roku została uchwalona przez sejm RP ustawa o ochronie danych osobowych. Ustawa, która miała zapewnić stosowanie ogólnego rozporządzenia RODO, oraz dostosować przepisy do ustawodawstwa krajowego. Wokół przepisów powstało wiele mitów. W tym czasie media, straszyły urzędy i przedsiębiorców, konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania RODO.

Pojawiły się informacje o wysokich karach do 10 i 20 mln euro za złamanie podstawowych zasad przetwarzania danych, oraz o możliwych roszczeniach o odszkodowanie od osób fizycznych za poniesioną w tym zakresie szkodę.

Nie dziwi więc, że chcąc się dostosować do nowych przepisów oraz obawiając się odpowiedzialności, firmy i urzędy zmieniały obok procedur również wyposażenie.

Coraz częściej pojawiała się w projektach troska o takie aranżowanie biur czy urzędów, aby stanowiska ustawione były w sposób umożliwiający dostrzeżenie informacji wyświetlanej na monitorze komputera. Pojawiały się też zapytania o na ścianki czy nadstawki osłaniające stanowiska.

Krzeslo Obrotowe Czarne Home Office Smart BGroup #2

Krzesło nie tylko do obsługi smartfona

Macie czasem tak, że odsuwając się od biurka, musicie poszukać czegoś w telefonie, odpisać na WahatsAppie czy po prostu, macie ochotę scrollować Facebooka? Ja tak mam. Naciskam wtedy plecami na oparcie krzesła i ustawiam je w pozycji do relaksu. W klasycznym mechanizmie synchro, ciało przesuwa się do tyłu, a podłokietniki zostają tam gdzie były czyli z przodu. Przedramiona mogą spocząć na nakładkach podłokietnika.
Jednak kiedy biorę do ręki smartfon i unoszę ręce, żeby go wygodnie obsługiwać, łokcie nie mają oparcia. Nie pomaga nawet przesunięcie miękkiej nakładki podłokietnika do tyłu. Większość krzeseł biurowych nie powstała z myślą o obsłudze urządzeń przenośnych.

Jest jednak krzesło obrotowe, które wspiera tego rodzaju aktywność. Dwóch włoskich projektantów wymyśliło innowacyjne regulowane podłokietniki, zintegrowane z oparciem krzesła obrotowego. Podłokietniki zamontowano na specjalnym zawiasie kulowym, dającym możliwość regulacji nie samej wysokości podłokietnika, ale kąta wychylenia w zakresie góra- dół i prawo – lewo o 90 stopni.

Krzesla Konferencyjne Z Pulpitem Sala Szkoleniowa Realizacja #

Wielofunkcyjna sala konferencyjna

Szkolenia, konferencje, prelekcje, wykłady, uroczystości, ect. Wszystko można bez problemu zorganizować, jeśli stworzy się ku temu odpowiednie warunki. Przedstawiamy realizację z jasno zarysowanym celem. Z odpowiednio dobranym asortymentem w stonowanych i praktycznych kolorach.

Koncepcja sali zakładała maksymalną mobilność mebli i możliwość szybkiej zmiany funkcji i aranżacji. Na wymóg mobilności w dużej mierze wpłynęła wisząca ścianka działowa, dzieląca przestrzeń na dwie, mniejsze sale. Standardowo, mamy sześć rzędów krzeseł konferencyjnych, ale ustawionych tak, aby w linii rozłożonej ściany przesuwnej, znajdowała się szersza przestrzeń między rzędami dla sprawnej komunikacji.

Kiedy zajdzie potrzeba, krzesła można rozłączyć i przestawić. Te lekkie, ale wytrzymałe krzesła tapicerowane, w dolnej części oparcia posiadają otwór ułatwiający pochwycenie i przenoszenie krzesła. W salach konferencyjnych, sporym wyzwaniem jest utrzymanie ustalonego porządku. W naszym przypadku, sprzyja mu zastosowanie elastycznych stopek z konektorami do szybkiego łączenia krzeseł konferencyjnych. Szybko rozłączamy i łączymy krzesła w rzędy, a przy tym z łatwością uzyskujemy równe odstępy między krzesłami oraz między rzędami.

Biurka Regulowane Motion Kabina Silent Room Krzeslo Obrotwe Wind Narbutas #6

Zmiana biura okazją do zmian w firmie

Kiedy inwestorzy zwracają się z prośba o zaproponowanie wyposażenia do nowego biura, zwykle dostajemy gotowe rzuty z podziałem pomieszczeń i przypisaną do każdego z nich funkcją.
Znając organizację starego biura widać, że zmiany podyktowane rozwojem bywają powierzchowne. Większa ilość pracowników, którzy nie mieścili się już w starym biurze, przeprowadzana jest do nowych, większych pomieszczeń. Przenoszona jest dawna struktura, urządzenia, niektóre meble. Czasem nawet uwzględniane są indywidualne życzenia poszczególnych pracowników, wynikające z ich przyzwyczajeń.