Białe Biurka ZEDO Białe Krzesło biurowe obrotowe biały stelaż SURF Narbutas

AGILE ZEDO

A co, jeśli nowoczesne stanowisko pracy nafaszerowane nowinkami technicznymi, które spełnia wszystkie fizjologiczne potrzeby użytkowników już nie wystarcza? Włoski projektant Paolo Pampanoni udowadnia, że zrywając z dotychczasowym sposobem myślenia,

Montaż Stoły Konferencyjne JAZZ 1

Montaż dopasowanych rozwiązań w biurze

Mamy dla was kilka słów komentarza i kilka zdjęć z procesu dostawy i montażu mebli biurowych do siedziby podlaskiej firmy z branży e-commerce.
Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie wstępnej wyceny przygotowanej pod określone w zapytaniu kryteria. Po tym, jak klient wybrał nas na dostawcę, przygotowaliśmy aranżacje kilku pomieszczeń wraz z wizualizacjami. Dostarczyliśmy próbnik z dekorami płyt i tapicerek, a po otrzymaniu e-maila z informacją o wyborze kolorów mebli, przygotowaliśmy końcową ofertę cenową.

Biurko Na Szafce Viga .mdd 1

Dębowe biurko VIGA- nowość z .mdd

Oferta mebli biurowych jednego z największych producentów mebli biurowych w Polsce i jednego z największych w Europie firmy .mdd, wzbogaciła się o nową rodzinę mebli o nazwie VIGA.
Design tego systemu stanowi połączenie tego co najlepsze we wzornictwie włoskim i skandynawskim. Z jednej strony dość prosta forma i naturalne materiały, z drugiej wysmakowane detale i szlachetne wykończenie. Chociaż wizualnie dość lekki, to w rzeczywistości niezwykle solidny i wytrzymały.

Vs

Fotel gamingowy czy fotel biurowy?

W ofercie CUBI nie znajdziecie foteli gamingowych. W tym artykule, postaramy się powiedzieć Wam, dlaczego.
Zdarzały się nam zapytania od klientów, a nawet od architektów, o krzesła dla dziecka do biurka z komputerem. No i czasami padało pytanie, a macie gamingowe? Najlepiej, żeby pasował do wnętrza, do innych mebli w mieszkaniu.
Dzieciom nie ma się co dziwić, bo zewsząd atakowane są reklamą mebli dedykowanych graczom. Rodzicom trudno się dziwić, bo nie wszyscy mają czas sprawdzić, co tego rodzaju meble oferują ich pociechom. Można się jednak dziwić niektórym handlowcom, że wychwalają produkt, który naszym zdaniem, na tego rodzaju pochwały nie zasługuje.

Kartka 2020 Cubi.pl

Co nam przyniesie 2022 rok?

Jaki był 2021 dla branży mebli biurowych?

Można śmiało powiedzieć, że to był rok dostosowywania się do nowych reguł, do nowej sytuacji. Stało się jasne, że pandemiczne problemy nie znikną tak szybko, jak myśleliśmy na początku.
Rok 2021 był rokiem urządzania się na nowo w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. Był rokiem pytań o wpływ koronakryzysu na przyszłość. Rokiem niepewności, w którym jeszcze nie uzyskaliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Regal Industrailny Loftowy Modules Saar Bejot

Dobrana para SAAR i PLINT- nowość!

Moda na styl industrialny wzięła się z USA. Po recesji, której wynikiem była upadłość wielu firm, zlokalizowanych często w centrach miast, artyści zajmowali porzucone fabryki, magazyny i hale produkcyjne. Były to idealne miejsca dla twórców sztuki. Tanio, albo wręcz nielegalnie zajmowane, przekształcały się w pracownie, galerie i mieszkania, często pełniąc te trzy funkcje jednocześnie. Działo się to w połowie XX wieku.
Do Polski styl industrialny trafia na dobre w latach 90-tych. Rozbudowuje się więc istniejące budynki poprzemysłowe z przeznaczeniem głównie mieszkalnym. Buduje się też nowe kompleksy w stylu loftowym.
Wraz z popularyzacją w naszym kraju biura typu open space. Otwarte, przestronne pomieszczenia, przestały być obowiązkowo dzielone i dostosowywane do systemu gabinetowego. Jeśli tylko mamy wysoko sufit i dzięki temu trochę przestrzeni, śmiało można zaprojektować biuro w stylu loftowym.

Cof

Akustyka na miarę

Trudno dopasować standardową ofertę paneli akustycznych do indywidualnych wymagań? A może projektant ma pomysł, na jaki nie wpadł jeszcze żaden producent akustycznych paneli ściennych?
Problem pogłosu występuje nie tylko w salach konferencyjnych, w aulach i salach audytoryjnych. Hall, klatka schodowa, pomieszczenie z antresolą lub korytarz. W tych przestrzeniach, szczególnie jeśli zaprojektowano je używając do wykończenia stali, szkła i betonu, często występuje problem pogłosu.

Fotel Z Blatem Stilt .mdd

Zmiany w ofercie MDD

Od listopada 2021 nie znajdziemy w ofercie fabryki MDD kolekcji mebli płytowych YAN. Biurka Yan różniły się od biurek Ogi, ale prawie wszystko co je różniło, nie było zauważalne przez przeciętnego użytkownika na pierwszy rzut oka. Najprościej rzecz ujmując, w biurkach Yan akcesoria mocowane były do stelaża, a nie do blatu biurka jak w Ogi. Klienci zapewne wybierali rozwiązanie prostsze, bo takie meble są tańsze. Stąd taka decyzja producenta.

Meble Gabinetowe MOVE&LEAD Narbutas 1

MOVE&LEAD

Żyjemy w czasach, kiedy silnie promowany jest zdrowy tryb życia. W czasach, kiedy zastanawiamy się częściej niż kiedyś, czy jakość naszego życia jest satysfakcjonująca. Nie chcemy pracować długo, ale chcemy pracować efektywnie. Nie chcemy żeby praca nas przygniatała, chcemy żeby nas uskrzydlała. Chcemy czerpać satysfakcję z pracy i chętnie do niej przychodzić. Chcemy, aby całe środowisko pracy było przyjazne i zdrowe.

Fotel Obrotowy Krzeslo Biurowe Corr White Bejot 3

Zapłaciłeś to korzystaj

Postanowiłem sprawdzić w wyszukiwarce internetowej, czy pytanie o to, jak regulować krzesło biurowe jest popularne. Zakładam, że skoro takie pytanie jest często zadawane, to znaczy, że sposób regulacji krzesła obrotowego nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać dostawcom mebli biurowych. W sumie, to częściej pytamy wyszukiwarkę o to jak regulować brwi, albo okna i drzwi, ale jednak pytanie o to jak regulować biurowe krzesło, jest dosyć często zadawane.

Stanowisko Multimedialne Narbutas 1

Inteligentne rozwiązanie do spotkań

Stanowiska multimedialne określane czasem jako ścianki konferencyjne czy stacje multimedialne, to stosunkowo nowy produkt do aranżacji nowoczesnego biura.
Powstanie tego rodzaju stanowisk w biurach wymusiły zmiany w sposobie pracy i organizacji pracy w biurze jak i nowoczesne narzędzia do pracy biurowej.
Sposób pracy, bo stopniowe rezygnowanie z przyjmowania gości przy biurku i podział biura na strefy, wyznacza osobne miejsca do spotkań, rozmów wymagających dyskrecji i konferencji. Nowoczesne narzędzia czyli miniaturyzacja urządzeń, dzięki czemu możemy zabierać laptop w dowolne miejsce w biurze i pracować jak przy własnym biurku. Nowoczesne narzędzia informatyczne do wideokonferencji, za pomocą np. Zooma czy Teamsów, możemy spotkać się bez konieczności podróżowania.

Projekt Biura Cubi 1

Czy urzędy się zmienią?

Pamiętam czasy, kiedy można było w Urzędzie Skarbowym wjechać windą na odpowiednie piętro, dostać się do działu rachunkowości VAT i zapytać jak rozliczono wpłaty. Jeszcze przed czasami z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, powstawały biura obsługi, gdzie realizowano kontakt z klientem. Teraz jednak, pandemia definitywnie zamknęła przestrzeń biurową poza salą obsługi w urzędach i zarezerwowała dostęp do pokoi urzędników jedynie pracownikom zatrudnionym w tym urzędzie. Akurat zatrudnieni w takiej placówce, przyjęli taki stan rzeczy z zadowoleniem.
Petenci przeciwnie, coraz trudniej o rzeczową poradę czy kontakt z osobą zajmującą się bezpośrednio daną sprawą. Znajomy ze skarbówki twierdzi, że ograniczenia dostępu pozostaną nawet wtedy, kiedy zniesione zostaną obecne obostrzenia.

Chmura Akustyczna ACOUSTIC ARTWORK Narbutas

Połączenie akustyki i designu

Jeśli chcemy zwiększyć chłonność akustyczną w pomieszczeniu, to musimy wybrać produkty akustyczne z materiałów porowatych i włóknistych o optymalnej gęstości i grubości. Porowata i włóknista struktura materiału akustycznego to taka, w których dźwięk wnikający siatkę wzajemnie połączonych porów, zamieniany jest na ciepło.

Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #2

Budka czyli kabina akustyczna

Tym razem o kabinach akustycznych, popularnie zwanych budkami. Budki to nic innego jak zamknięte pomieszczenia w formie mebla, które wstawia się do większego pomieszczenia w celu wydzielenia odizolowanej akustycznie przestrzeni.

Zaczęło się niewinnie. Zauważono, że w otwartym biurze, trudno o odrobinę prywatności, głównie wtedy, kiedy chcemy odbyć rozmowę telefoniczną. Jeśli będziemy rozmawiać przez telefon siedząc przy biurku, a kilka osób obok wpadnie na ten sam pomysł, to z całą pewnością, będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Jeszcze bardziej będą przeszkadzać jednak tym, którzy potrzebują ciszy do pracy w skupieniu. Nie wspominając już o tym, że z oczywistych powodów, trudno zachować poufność takiej rozmowy.
Czy to telefonując w sprawie firmowej czy prywatnej, pracownicy udawali się w takie miejsca w biurze, gdzie warunki do przeprowadzenia rozmowy były najkorzystniejsze. Czasem wychodzili na korytarz, klatkę schodową czy na zewnątrz budynku.

Biurka Regulowane Bench Prowadzenie Kabli MOTION Narbutas

Zrób porządek z kablami

Widzieliście może kiedyś, designerskie biurka, a pod biurkami okropną pajęczynę kabli? A może plątaninę przewodów zwisających z blatu, podpiętych do zakurzonego komputera stojącego na podłodze. To może komórkę ładowaną na parapecie? Znacie takie obrazki? To nadal dosyć częsty widok w biurach. Nie musi tak być. Dostępne są akcesoria, które pomagają ogarnąć temat okablowania w prosty i estetyczny sposób.

Biurka OPTIMA C Krzesła Obrotowe EVA Kontenery OPTIMA Narbutas

Przetarg na meble

W dużych urzędach, zwykle zatrudnieni są pracownicy działów administracyjnych, którzy znają tematykę zamówień publicznych. Takie urzędy mają uproszczone zadanie, bo w dziale administracyjnym znajdzie się osoba, która ma kompetencje w zakresie prawa o zamówieniach publicznych oraz osoba z zasobem wiedzy praktycznej z zakresu jakiego dotyczy przetarg.

W mniejszych urzędach, które rzadko dokonują zakupu wyposażenia w drodze przetargu, sprawa nie wygląda już tak dobrze. O ile w kwestii procedury można się podeprzeć wiedzą radcy prawnego, to już w zakresie przedmiotu zamówienia, sprawa jest trudniejsza.

W praktyce, opis do przetargu zlecany jest często projektantowi wraz z projektem wnętrz. Jednak opis do projektu, nie zawsze uwzględnia specyfikę postępowania przetargowego. Jeśli dobrze opisuje wizję projektanta, to zwykle nie spełnia wymagań prawnych, żeby być opisem przedmiotu zamówienia.

Fotel Sofa TWIST&SIT SOFT Narbutas 3

Twist & Sit

Obejrzyj kolekcję krzeseł, foteli i sof Twist & Sit.
Mamy tu wzornictwo, dla którego bez wątpienia inspiracją były lata 60-te. Mamy lekkie, różnorodne i nieco szalone formy. Mamy wygodne, dobrze wyprofilowane kubełki, ale otoczone jednak dość cienką warstwą pianki tapicerskiej. Nie będą to zatem miękkie, domowe fotele do przesiadywania godzinami przed ekranem połykania seriali całymi sezonami.
To produkt do biura, do lobby, do poczekalni, do pokoju konferencyjnego, do gabinetu, do pomieszczeń, przez które przewija się sporo ludzi. Sofy nie są systemowe, więc nie łączą się w zespolone zestawy. Za to szerokość asortymentu kolekcji Twist pozwala na zastosowanie w jednej przestrzeni różnego typu, ale spójnych wzorniczo sof, foteli i krzeseł.

Twist to energiczny taniec zapoczątkowany w latach 60-tych ubiegłego wieku. Opiera się na energicznych ruchach i skrętach nóg, bioder, rąk oraz całego tułowia, czyli jest to propozycja dla ludzi aktywnych. Twista, może tańczyć kilka osób równocześnie, blisko siebie ale nie w parach. Tańczący, zwróceni są do siebie przodem lub bokiem.
Wszystko się zgadza, nazwa Twist pasuje do tej rodziny produktów jak ulał.

Kot W Biurze Fot. Artur Sowiński #1

Pies i kot na etacie

Pamiętamy, jak na początku pandemii zakładaliśmy, że obostrzenia będą chwilowe, że zaraz wrócimy do pracy w biurach.
Życie napisało odmienne scenariusze. Zamiast szybko wrócić do normalności, trzeba było przyzwyczajać się do nienormalności. Zamknięci w czterech ścianach, odczuliśmy dolegliwości jakie niesie ze sobą długa izolacja. Byli wśród nas tacy, którzy decydowali się na psa, żeby tylko legalnie móc wyjść na spacer. Motywacją większości, do przygarnięcia zwierzaka domowego, było poczucie osamotnienia.
Pieski i koty, pomagały przetrwać ten trudny- również dla duszy- okres.