Biuro w czasach pandemii

biurko z szarą ścianką tapicerowaną i przesłoną plexi
biurko z szarą ścianką tapicerowaną i przesłoną plexi

BIURO W CZASIE PANDEMII

Wszystkich nas, zaskoczyła skala zagrożenia spowodowana wirusem SARS- Cov-2. Opustoszały biura, wszyscy lub prawie wszyscy zostali wysłani do domów. Firmy organizowały swoim pracownikom pracę zdalną. Jednak było wiadomo, że w końcu trzeba będzie wrócić do pracy w siedzibie firmy czy w urzędzie.

Większość pracowników, którzy mogli wykonywać pracę zdanie, po pierwszych tygodniach pracy w domu, chciała wrócić do poprzedniego trybu.

Okazuje się, że biuro to nie tylko pomieszczenie z meblami i sprzętem. To często spokojne miejsce do pracy w skupieniu, ale też miejsce interakcji ze współpracownikami, wymiany myśli, wymiany doświadczeń. To również miejsce spotkań towarzyskich, gdzie mamy okazję po prostu pogadać z drugim człowiekiem.

Bardzo ważne jest oddzielenie życia zawodowego od rodzinnego. Chyba każdemu z nas, nie jest obce uczycie, że wybierając się do pracy, już przestajemy myśleć o życiu prywatnym. Wychodząc z pracy, odwrotnie, zostawiamy sprawy zawodowe za drzwiami biura i koncentrujemy się na życiu prywatnym.

Wiadomo, że wirus zostanie z nami na dłużej. Nie wystarczą zatem działania polegające na długotrwałej izolacji. Trzeba będzie nauczyć się żyć i pracować w czasach pandemii.

Nadszedł czas na działania adaptacyjne.

Musimy opracować plan dystansu społecznego w naszym biurze. Przygotować sam budynek, zapewnić świeże powietrze, dostosować wyposażenie, ograniczyć dostęp i ilość dotykanych powierzchni, ale też przygotować pracowników, opracować plan komunikacji i korzystania z kuchni czy stref relaxu.

W zrealizowaniu części tego planu, jesteśmy w stanie pomóc.

Możemy Was wesprzeć w ochronie przed zakażeniem opracowując plan zmiany aranżacji biura oraz dostarczając między innymi:

  • • meble z płyty odpornej na uszkodzenie po użyciu płynu dezynfekującego, biurka z blatami oklejonymi laserowo – szczelne i higieniczne połączenie obrzeża i płyty,
  • • przegrody z plexi lub ściany szklane,
  • • dyspensery do płynów dezynfekujących,
  • • oznaczenia wizualne ze wskazówkami jak korzystać z danej przestrzeni.

Na jakiś czas, zapomnieć możemy zatem o pracy w systemie hot desking, o spotkaniach w sali konferencyjnej w szerszym gronie, o wspólnym przygotowywaniu posiłków czy integracji w chillout roomie.

Bądźcie zdrowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *