Budka biurowa budce nierówna

Budka do biura ogranicza hałas podczas rozmowy telefonicznej Bejot Quadra
Budka do biura ogranicza hałas podczas rozmowy telefonicznej Bejot Quadra
Biurowe Budki Akustyczne Bejot Quadra

BUDKA biurowa budce nierówna

Budka telefonicza w biurze

Na początku swojej biurowej kariery, budki telefoniczne pojawiały się nieśmiało w dużych biurach. Głównie w dużych, otwartych przestrzeniach.

Obecnie, coraz więcej średniej wielkości firm z kilkoma lub kilkunastoma osobami w pomieszczeniu, decyduje się na zakup tego rozwiązania. Zamiast wydzielać z pomieszczenia pokój do spotkań czy rozmów, wstawiają praktyczne budki akustyczne.

Budka biurowa Bejot Quadra Treehouse w open space
Kabiny Akustyczne Bejot Quadra Treehouse

W przypadku naszej realizacji było podobnie.

Oczekiwania były jasno sprecyzowane. Jedna budka dwuosobowa do spotkań i cztery budki telefoniczne jednoosobowe. Miały być solidne i miały gwarantować najwyższe z możliwych walory akustyczne. Najlepszą izolację akustyczną za możliwie najniższą cenę.

Bez dłuższego namysłu, do ofertowania wybraliśmy kabiny dwóch producentów Mikomax SO oraz Bejot.

Mikomax ma bardzo duże doświadczenie w produkcji tego rodzaju asortymentu. Jako jeden z pierwszych producentów w Polsce, opracował całą gamę kabin akustycznych.

Stale udoskonala swoje wyroby i dostarcza je klientom na całym świecie. Marka kabin HUSH jest już marką globalną i od niedawna należy do amerykańskiej firmy Haworth.

Bejot od ponad dwóch dekad dostarcza na rynek krajowy i europejski bardzo solidne i dobrze zaprojektowane meble do siedzenia.

Firma ma bardzo dobrą markę i duże doświadczenie w produkcji mebli tapicerowanych do biur. Choć budki w ofercie Bejot znalazły się dopiero kilka lat temu, to współpraca z wybitnymi projektantami oraz wysoka kultura techniczna firmy sprawia, że jej kabiny biurowe są bardzo dobrze dopracowane.

Pozostało jedynie rozstrzygnąć, jakie budki do biura wybrać?

Nasz klient wybrał budki akustyczne Bejot.

Wszystkich argumentów za tym wyborem nie poznaliśmy i już nie poznamy. Wiemy, że dwa argumenty mocno przemawiały za tym wyborem. Tapicerowane ściany zewnętrzne budek Bejot oraz atrakcyjna cena budki jednoosobowej Quadra.

Budka biurowa Quadra Treehouse odizolowane akustycznie miejsce do spotkań wymagających dyskrecji
Budki Akustyczne Bejot Quadra Treehouse

Budka do spotkań Treehouse.

Ma bardzo interesującą i oryginalną bryłę. Może się podobać. Może nie pasować do każdego wnętrza, ale każdy zwróci na tę kabinę uwagę.

Podstawę stanowi solidna rama podłogi, którą można wypoziomować.
Można też wyposażyć w kółka, żeby dało się przemieszczać po biurze już zmontowaną kabinę. Do ramy podłogowej mocuje się szkielet stalowy ścian bocznych i dachu. Właśnie ten stalowy szkielet wypełniony tapicerowanymi panelami akustycznymi decyduje o odpowiedniej sztywności całego zestawu. Front budki Treehouse składa się z dwóch ścian i drzwi wykonanych z przezroczystego szkła akustycznego.

Panele tapicerowane, stanowiącej jej wypełnienie zawierają specjalną dźwiękochłonną włókninę o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Panele umieszczone wewnątrz budki, znajdują się blisko źródła dźwięku, dzięki czemu pochłaniania jest jeszcze skuteczniejsze. Panele umieszczone na zewnętrznych ścianach budki poprawią akustykę pomieszczenia. Zmniejszą pogłos w pomieszczeniu, w którym stoi budka.

Zastosowanie budki Treehouse pozwala na 6- krotne zredukowanie odczuwalnej głośności.

Żeby się o tym przekonać, wystarczy wejść do środka i zamknąć za sobą drzwi. Włączy się wtedy automatycznie oświetlenie wewnętrzne oraz wentylacja. Naszej obecności towarzyszyć będzie ledwo słyszalny odgłos pracujących wentylatorów.
Wentylatory znajdują się na dachu budki, a otwory do czerpania powietrza na dole. Wymiana powietrza odbywa się na bieżąco zawsze wtedy, kiedy ktoś z niej korzysta i jeszcze chwilę po jej opuszczeniu.

Możliwości konfiguracji budki są bardzo duże. Począwszy od wersji jednoosobowej, dwuosobowej i czteroosobowej, przez przeszklenie z jednej lub obu stron, rodzaj i kolor materiałów wykończeniowych, aż po elementy wyposażenia opcjonalnego. Nasza budka wyposażona była w dwie sofy i stolik.

Więcej o budce Treehouse tutaj.

Budka do biura Quadra realizacja Cubi budki telefoniczne
Biurowe Kabiny Akustyczne Bejot Quadra

Biurowa budka telefoniczna Quadra.

Budka wizualnie się nie wyróżnia. To jedna z jej zalet. Oczywiście można tchnąć w nią nowego ducha dobierając odważne kolory, ale sam kształt pasuje do każdego pomieszczenia i do większości mebli w biurze.

Można powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalna budka telefoniczna do ciężkiej pracy.

Dlaczego do ciężkiej pracy? Dlatego, że najczęściej montowana jest i dostarczana w całości. Jej konstrukcja jest sztywna i stabilna.
Stalowa rama jest szczelnie otoczona tapicerką z pianką i włókniną akustyczną. Ościeżnica drzwi wykonana jest w formie spawanej ramy z zawiasami i zaopatrzona jest w uszczelkę. Ciężkie drzwi z klejonego szkła akustycznego, pasują zawsze idealnie i nie trzeba ich nigdy regulować. Wystarczy właściwie wypoziomować konstrukcję regulowanymi stopkami.

Budka Quadra, to budka jednoosobowa. Jej przeznaczenie to głównie rozmowy telefoniczne. Tak jak w przypadku kabiny Treehouse, poziom głośności rozmowy telefonicznej prowadzonej wewnątrz redukowany jest o połowę, a odczuwalny spadek głośności jest sześciokrotny.

Do budki możemy wybrać się z laptopem, bo standardowo mamy tam solidny pulpit z dostępnym zasilaniem. Jeśli dłużej korzystamy z budki albo po prostu zechcemy przysiąść i odciążyć nogi, do dyspozycji mamy wystające tapicerowane siedzisko. Standardowo w budce mamy uruchamiane czujnikiem oświetlenie LED z możliwością regulacji kąta oraz system wentylacji z funkcją wietrzenia budki po jej opuszczeniu.

Więcej o budce Quadra  tutaj.

Dwuosobowa Budka Akustyczna Bejot Treehouse zapewniająca prywatność rozmów w biurze
Dwuosobowa Budka Akustyczna Bejot Treehouse

Budka budce nierówna.

Jeszcze kilka lat temu, niełatwo było porównać jakość wykonania i poziom redukcji głośności biurowych kabin. Modeli było niewiele. Prawie wszystkie cierpiały na “choroby wieku dziecięcego”.
Obecnie mamy na rynku wielu producentów i wiele modeli.

Odnosimy wrażenie, że wraz ze wzrostem popularności tego rozwiązania, coraz więcej firm meblowych decyduje się na stworzenie własnej budki biurowej. W naszej opinii, część modeli można nazwać budkami, ale trudno nazwać je budkami akustycznymi.

Powstają naprawdę przedziwne produkty, które może dobrze izolują optycznie, ale kiepsko akustycznie. W niektórych modelach mamy nawet zawiasy meblowe do drzwi szafy jako zawiasy drzwi kabiny albo silnie rezonujące cienkie szyby. Konstrukcja korpusu nie jest sztywna, jeśli drzwi są ciężkie to powodują przekos korpusu.
Niektórzy producenci decydują się na drogę na skróty i oferują modele bardzo niedopracowane. Tak zoptymalizowane pod kątem ceny, że nie prezentują sobą żadnej wartości praktycznej.

Dlatego w przypadku nieco bardziej zaawansowanych technicznie produktów jakimi są budki biurowe, warto postawić na solidne marki.

Nasz klient wybierał spośród najlepszych produktów na rynku. Wiemy, że będzie miał spokojną głowę, żadnych problemów podczas eksploatacji i doskonałe wyciszenie.

Budka do biura Quadra realizacja Cubi budki telefoniczne
Biurowe Kabiny Akustyczne Bejot Quadra

Termin montażu wyznaczono na dzień, kiedy biuro było praktycznie puste. Budka Treehouse i jedna Quadra stanęły na parterze, a dwie budki Quadra miały być ustawione na piętrze.

Budki jednoosobowe przyjechały zmontowane. To tylko 250 kg, ale wniesienie po schodach takiego wielkiego, przytulnego i nie dającego się dobrze uchwycić pudła, to nie była łatwa operacja.

Na szczęście dla naszych montażystów, czwarta budka jednoosobowa pojechała do Jarocina, a dostawą zajął się serwis fabryczny firmy Bejot.