Inteligentne rozwiązanie do spotkań

biurowe Stanowisko Multimedialne
biurowe Stanowisko Multimedialne
Stanowisko Multimedialne Narbutas 1

Inteligentne rozwiązanie DO SPOTKAŃ

Stanowiska multimedialne określane czasem jako ścianki konferencyjne czy stacje multimedialne, to stosunkowo nowy produkt do aranżacji nowoczesnego biura.

Powstanie tego rodzaju stanowisk w biurach wymusiły zmiany w sposobie pracy i organizacji pracy w biurze jak i nowoczesne narzędzia do pracy biurowej.
Sposób pracy, bo stopniowe rezygnowanie z przyjmowania gości przy biurku i podział biura na strefy, wyznacza osobne miejsca do spotkań, rozmów wymagających dyskrecji i konferencji. Nowoczesne narzędzia czyli miniaturyzacja urządzeń, dzięki czemu możemy zabierać laptop w dowolne miejsce w biurze i pracować jak przy własnym biurku. Nowoczesne narzędzia informatyczne do wideokonferencji, za pomocą np. Zooma czy Teamsów, możemy spotkać się bez konieczności podróżowania.

Stanowisko Multimedialne do biura
Stanowisko Multimedialne Narbutas 2

Czym są biurowe stanowiska multimedialne i jak są zbudowane?

W istocie jest to połączenie stołu konferencyjnego ze ścianką służącą do podwieszenia monitora lub telewizora, czyli takiego większego wysięgnika, ale z możliwością ukrycia kabli i zamontowania przydatnych mediaportów.
Ścianka konferencyjna to zwykle płaska skrzynka z pustą przestrzenią wewnątrz, która pozwala na przepuszczenie kabli i ukrycie ich nadmiaru. Ścianka wyposażona jest standardowo w uniwersalny uchwyt do mocowania telewizora lub monitora. W otworze umiejscowionym w najwygodniejszym do tego miejscu, a więc tuż nad mocowaniem blatu, znajduje się przepust do kabli lub wybrany mediaport.
Ścianka może być wysoka na prawie dwa metry, jeśli dołączony do niej stół będzie wysoki, a miejsca wokół będą stojące albo wyposażone w wysokie stołki np. popularne hokery.
Ścianka może być niższa, jeśli blat stołu konferencyjnego będzie na standardowej wysokości, dopasowanej do siedzenia na krzesłach konferencyjnych.
Bezpośrednio do ścianki, mocowany jest blat roboczy stołu konferencyjnego, który może być podparty różnego rodzaju stelażami. Może być też w ogóle nie podparty stelażem, tylko mocowany do ścianki multimedialnej, ale o tym później.

Stanowisko Multimedialne do spotkań na siedząco
Stanowisko Multimedialne Narbutas 3

Do czego służą stanowiska multimedialne i gdzie się je stosuje?

Stanowiska multimedialne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest miejsce do spotkań dla maksymalnie kilku osób. Bez względu na to czy potrzebują w danym czasie multimediów czy nie. Stacje multimedialne możemy postawić wszędzie tam, gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi.

Zwykle znajduje swoje miejsce w wydzielonych pokojach do spotkań, w strefach do pracy wspólnej czy w końcu w strefach relaksu.

Zastosowanie oczywiście zależy wyłącznie od Waszej kreatywności. Stanowisko multimedialne dedykowane jest głównie do pokoi spotkań, gdzie odbywa się narady w niewielkim gronie, ale też do wielofunkcyjnych przestrzeni roboczych, do rozmów z klientem gdzie wymagana jest możliwość wyświetlania treści na ekranie, do wideokonferencji i webinariów, do rozrywki.

Szczególnie cenne i efektowe jest prezentowanie efektów swojej pracy na monitorze w odpowiednich warunkach.

Duże sale konferencyjne z ekranem i projektorem, nadają się doskonale do wyświetlania statycznych obrazów prezentacji w PowerPoint. Jeśli chcemy zaprezentować kliku osobom stronę w internecie, film reklamowy czy innego rodzaju materiał, wymagający wiernego odwzorowania barw i odpowiedniego kontrastu, stanowisko multimedialne nada się do tego celu idealnie.

Stanowisko Multimedialne z wysokim stołem, hokerami i ekranem do wideokonferencji
Stanowisko Multimedialne Narbutas 4

Jakie multimedialne stanowiska do konferencji wybrać?

Na rynku mebli do biur pojawiło się już sporo tego rodzaju inteligentnych rozwiązań do miejsc spotkań.

Na uwagę zasługuje stacja multimedialna produkowana przez firmę MDD.

Dostępna w stonowanej kolorystyce, może funkcjonować osobno, albo stanowić element dodatkowy w gabinecie czy strefie chillout. Proste rozwiązanie dla ceniących przede wszystkim funkcjonalność.

białe Stanowisko Multimedialne z krzesłami lifestylowymi
Stanowisko Multimedialne Mdd

Ten sam producent, czyli MDD, przygotował również prawdziwą petardę.

Kosmiczną wersję stanowiska multimedialnego o nazwie Gravity.

Gravity to również bardzo efektowny gabinet z biurkiem podpartym jedynie na pomocniku. Stół do spotkań działa na tej samej zasadzie. Nie dosyć, że blat stołu osadzony jest na jednym punkcie podparcia z ukrytą konstrukcją nośną, to jeszcze można go regulować na wysokość. Oczywiście w tym przypadku, ścianka multimedialna z zamocowanym monitorem, unosi się wraz z blatem.

Można więc odbywać spotkania na stojąco lub na siedząco.

Stanowisko wygląda niesamowicie, ale zapewniam, że jest stabilne i bezpieczne. Jest też komfortowe. Nie dosyć, że nie krępuje nas stelaż pod blatem, to mamy jeszcze do wyboru wysokość blatu roboczego.

gabinetowe stanowisko multimedialne z unoszonym blatem i miejscem na ekran
Stanowisko Multimedialne Gravity Mdd

Bardzo bogatą ofertę stanowisk multimedialnych posiada kolejny producent, firma Narbutas.

Tu producent prezentuje trochę inne podejście. Oferuje dwa rodzaje ścianek multimedialnych, do wysokich i niskich stołów konferencyjnych.

Każda ścianka, wyposażona jest oczywiście w płytę w standardzie VESA, regulowaną na wysokość, do mocowania ekranów.

Zalecany maksymalny przekrój ekranu to 42”. Oczywiście stacja wyposażona jest w mediaport z gniazdem z napięciem i szybką ładowarką USB.
W swojej ofercie Narbutas łączy ścianki multimedialne ze stelażami systemów mebli konferencyjnych jak JAZZ czy NOVA. Mamy tu też większy wybór kolorów płyt i stelaży, co ułatwia dopasowanie stanowiska do wnętrza.

Stanowisko Multimedialne z miejscem na ekran i hokerami
Stanowisko Multimedialne Narbutas 5

Stanowisko multimedialne to inteligentne rozwiązanie do miejsc spotkań.

Rozwiązanie, które pozwala zintegrować dzisiejszą technologię z miejscami spotkań.

Rozwiązanie, które pozwala w łatwy sposób przedstawiać prezentacje oraz uczestniczyć w wideokonferencjach i spotkaniach.

To rozwiązanie, które prawdopodobnie znajdzie swoje miejsce w większości małych i dużych biur. Prawdopodobnie również w Waszym biurze.

https://cubi.pl/kategoria-mebli/meble-konferencyjne/stanowiska-multimedialne/