MONTAŻ DOPASOWANYCH ROZWIĄZAŃ w BIURZE
Mamy dla was kilka słów komentarza i kilka zdjęć z procesu dostawy i montażu mebli montaż mebli w biurze podlaskiej firmy z branży e-commerce.
Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie wstępnej wyceny przygotowanej pod określone w zapytaniu kryteria. Po tym, jak klient wybrał nas na dostawcę, przygotowaliśmy aranżacje kilku pomieszczeń wraz z wizualizacjami. Dostarczyliśmy próbnik z dekorami płyt i tapicerek, a po otrzymaniu e-maila z informacją o wyborze kolorów mebli, przygotowaliśmy końcową ofertę cenową.
Ofertę oparliśmy na meblach biurowych marki Narbutas. Złożyło się na to kilka powodów. Podstawowy to ten, że w ofercie fabryki Narbutas znaleźliśmy wszystkie elementy wyposażenia biura, jakich potrzebował nasz klient.
Mogliśmy więc kompleksowo obsłużyć kontrakt w ramach dostawy z jednej fabryki, a tym samym ograniczyć koszty i dostarczyć jednorodne produkty.
Kolejnymi powodami była dostępność i cena. W okresie zawirowań na rynkach związanych z przerwaniem łańcuchów dostaw, pojawiły się problemy z dostępnością niektórych półproduktów do produkcji mebli, a krajowi producenci podnosili ceny praktycznie co kilka miesięcy.
W Narbutas mieliśmy o tyle łatwiej, że informacja o terminach realizacji dostępna jest w czasie rzeczywistym jeszcze przed zamówieniem, co umożliwia precyzyjne planowanie dostawy i montażu.
Natomiast zmiany cen, odbywały się znacznie rzadziej, dzięki czemu, nasza oferta zachowała ważność przez cały okres decyzyjny. Ceny z wyceny wstępnej utrzymane zostały w ofercie, która została przyjęta przez klienta do realizacji.
Dostawę zrealizowaliśmy do magazynu klienta. Musieliśmy zaczekać z montażem mebli w biurze na ukończenie prac wykończeniowych. Na szczęście fabryka Narbutas przygotowuje palety pod dostawy. Tak optymalizuje przy tym ich wielkość, aby maksymalnie obniżyć cenę transportu. Nasz towar nie zakłócił pracy magazynu, bo łatwo można było go w razie potrzeby przesuwać.
Kartonowe pudełka dodatkowo zabezpieczone są folią, więc kiedy nadszedł w końcu dzień montażu, to zastaliśmy towar dokładnie w takim samym stanie, w jakim go zostawiliśmy po zdjęciu palet z naczepy.
Co było w tych paczkach z fabryki mebli?
Biurka pracownicze NOVA O na stelażu metalowym opartym na płozie.
Solidna rama zamknięta nogi połączona jest pod blatem dwoma podłużnicami. Dużo kabli, więc konieczne było zamówienie metalowej półki na kable czy listwę zasilającą. Sam komputer też nie musi stać na podłodze. Można było podwiesić pod blatem wieszak na CPU, ale w tym przypadku, klientowi zależało na mobilności rozwiązania. Na możliwości swobodnego ustalania miejsca podłożenia komputera pod biurkiem, podobnie jak kontenera z systemu OPTIMA.
Ścianki EASY są znakomitym rozwiązaniem, bo wysokie (750 mm), więc po zamocowaniu do blatu biurka, właściwie nie ma potrzeby stosować blendę podbiurkową.
To spora korzyść. Mamy więcej powierzchni tłumiącej, a przy tym oszczędzamy pieniądze. Dzięki temu całe stanowisko jest tańsze. Można było sięgnąć po lepszą jakościowo tkaninę. Velito w 88% składa się z wełny, a w reszta to poliamid. Prawdziwa gratka, to dostępne kolory tkaniny Velito, na szczególną uwagę zasługują melanże, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale również bardzo efektowne.
Właściwie dopiero ze ściankami akustycznymi w żywych, kontrastujących kolorach, stanowiska pracy wyglądają naprawdę atrakcyjnie.
Szafy z oferty NOVA BASIC, to też nie takie zwykłe szafy.
W tym projekcie, ściana tylna, która w naszym przypadku osłania nieco przestrzeń od korytarza, posiada element dekoracyjny w postaci pionowych strun z poliwęglanu w kolorze limonkowym. Struna jest transparentna, więc kiedy światło wpada do szafy, poliwęglan przepuszcza delikatnie zielonkawe światło. Bardzo fajnie współgra z limonkową tkaniną paneli akustycznych.
W nowoczesnym biurze, większość operacji dokonywanych jest elektronicznie. Nie ma więc potrzeby mnożyć szaf na dokumenty.
W biznesie jaki prowadzi nasz klient, otrzymuje się wiele próbek produktów, więc istnieje naturalna skłonność do odkładania ich do szafy na wiecznie nigdy. W praktyce, nie ma jednak takiej ilości szaf, jakiej nie mogą zapełnić pracownicy. Dlatego w tym projekcie, szaf mamy niewiele. W każdym sześcioosobowym pomieszczeniu, mamy jedną, maksymalnie trzy niskie szafy systemu NOVA. Nie licząc małych szafek na kółkach pod drukarki.
W Narbutas można wybrać kilka różnych podstaw szaf. Może to być cokół płytowy, cokół metalowy, stopki z tworzywa z możliwością poziomowania, ale też nogi z masywu drewnianego.
Biurka pracownicze regulowane elektrycznie. W naszym przypadku to biurka sit- stand model ACTIVE z regulacją wysokości blatu w zakresie od 698 do 1168 mm na nodze dwukolumnowej.
Dodatkowo w blacie wycięcie typu scallop na kable. W biurkach ACTIVE za zmianę wysokości blatu odpowiedzialne jest szwedzkie rozwiązanie ROL Ergo oparte na dwóch silnikach z systemem antykolizji i pamięcią dwóch położeń blatu. Rozwiązanie ze średniej półki cenowej. W ofercie Narbutas znajdują się budżetowe, proste konstrukcje jednosilnikowe, ale też oparte na napędzie Linak stelaże trzykolumnowe o dużym zakresie regulacji z rozbudowaną elektroniką.
Sala konferencyjna aranżowana była z założeniem, że położenie stołów ma być stałe.
Klient od razu wiedział, jak chce ustawić stoły. Zaplanował nawet w odpowiednich miejscach floorbox. Nam pozostało jedynie dobrać odpowiedni produkt, wstawić go do aranżacji, żeby klient miał pełen obraz, jak proponowane rozwiązanie wpisuje się w pomieszczenie.
Zaproponowaliśmy stoły konferencyjne JAZZ ze stelażem w trzech długościach 2000, 2800 i 3200 mm i połączyliśmy w zestaw konferencyjny z przepustami w blatach, pionowym prowadzeniem kabli z floorbox pod blat oraz poprowadzoną centralnie rynną okablowania.
Kształt nogi też nie jest tu przypadkowy. Przy nodze w kształcie odwróconej litery T oraz nawisom blatu w szczytach stołów, mamy idealne warunki do swobodnego rozmieszczenia uczestników spotkania. W tej realizacji, klient postawił na krzesła, które ma we własnej ofercie sprzedażowej.
Ostatnim elementem wyposażenia jest gabinet. Dość nietypowy, bo przeznaczony dla 3 osobowej kadry zarządzającej.
Skoro managerowie to młodzi i aktywni ludzie, to biurko gabinetowe musi być dostosowane do aktywnego charakteru ich pracy.
Potrzebny był duży blat biurka, żeby duże monitory, albo trzy monitory, spokojnie się na nim mieściły. Długotrwała praca przy komputerze bardzo obciąża nasz organizm, a więc wymaganiem klienta było, żeby blat był elektrycznie regulowany na wysokość.
Idealnym wyborem było biurko gabinetowe MOTION, w tym przypadku z regulacją wysokości w zakresie 700-1200 mm.
W gabinecie nie przewidziano szaf, więc biurko musiało być wyposażone w szafkę- pomocnik biurka. Jedyna oddzielna szafka, to szafka pod drukarkę, na której ustawiono widoczną na zdjęciu drukarkę. W gabinecie znalazło się miejsce na stół do spotkań dla 6 osób pochodzący z systemu OPTIMA.
Przedstawiliśmy końcowy etap procesu sprzedaży wyposażenia biura w meble biurowe.
Montaż dopasowanych rozwiązań w nowym biurze.
Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, jak wiele ważnych dla klienta potrzeb można zaspokoić wtedy, kiedy na etapie zapytania, otrzymujemy odpowiednią porcję konkretnych informacji.
Dopasowanie naszej oferty do indywidualnych potrzeb zamawiającego zależy w dużym stopniu od jego chęci podzielenia się z nami jego wizją i oczekiwaniami.
Wyposażeni w taką wiedzę, potrafimy dobrać konkretne rozwiązania i dopasować je do projektu.