Na co komu regulowane biurka

zestaw biurek regulowanych elektrycznie z czerwonymi ściankami między blatami
zestaw biurek regulowanych elektrycznie z czerwonymi ściankami między blatami
Biurko Elektrycznie Regulowany Blat Motion Narbutas #1

Na CO KOMU regulowane biurka

Przywykliśmy w biurach do biurek o stałej wysokości. Zwykle jest to 72 do 76 centymetrów. Od kilku lat, coraz większa grupa klientów pyta o biurka z regulowanym na wysokość blatem. Do niedawna były to głównie korporacje, oddziały zagranicznych firm, gdzie standardem są biurka z regulacją wysokości blatu.

Pojawia się zatem pytanie, po co w ogóle wyposażać firmę w biurka z regulowanym blatem?

Czy to jedynie moda, czy stoi za tym coś więcej. Postaram się zmierzyć z tą materią i odpowiedzieć dlaczego warto zainwestować w biurka z regulacją i jakie mamy na rynku opcje do wyboru.

Po co regulować blat na wysokość, mamy przecież regulowane krzesła. Jest kilka powodów, wszystkie sprowadzają się do jednego, do zdrowej pracy przy biurku.

Jak powszechnie wiadomo, siedzenie, choć bywa przyjemne, nie jest zajęciem zdrowym. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe dla zdrowia. Ważne jest więc, aby mieć ergonomiczne czyli dopasowane i zdrowie krzesło oraz zmieniać pozycje ciała podczas pracy. Chodzić, stać i siedzieć na przemian.

biurko regulowane na białym stelażu
Biurko Elektrycznie Regulowany Blat B Active Narbutas #4

Dopiero zestaw- ergonomiczne krzesło z bogatą regulacją oraz biurko z regulacją wysokości blatu, umożliwi taką pracę.

Ponadto będzie też ratunkiem dla osób, których budowa ciała odbiega od średniej. Większość krzeseł biurowych czy biurek o stałej wysokości będzie dopasowana do średniej budowy ciała. Co z osobami wysokimi? Będą się garbić pochylone nad blatem, a jeśli poniosą siedzisko krzesła to będą miały kłopot z kolanami. Osoby niskie przeciwnie, będą miały wrażenie, że blat jest za wysoko, a jeśli uniosą siedzisko krzesła, ich stopy, stracą kontakt z podłogą.

Unoszony blat biurka rozwiązuje ten problem.

Możliwe, że niektórzy użytkownicy, nie wyobrażają sobie pracy na stojąco. Postrzegać ją mogą, jako pracę w męczącej pozycji. Nie wystarczy kupić biurka regulowane, warto jeszcze zadbać o zachęcenie pracowników do wypróbowania takiego stylu pracy. Jeśli spróbują co jakiś czas, po dłuższym przebywaniu w pozycji siedzącej, stanąć na kilka czy kilkanaście minut, nie przerywając pracy, to zauważą różnicę.

Zmiana postawy wpłynie korzystnie na mięśnie i odciąży kręgosłup. Poprawi się utlenienie krwi. Zmniejszą się typowe dolegliwości biurowe. Poprawi się koncentracja i wyższa efektywność pracowników. Same zalety, żadnych wad:)

zestaw biurek regulowanych elektrycznie
Biurko Elektrycznie Regulowany Blat Easy Narbutas #5

Skoro warto, to jakie opcje regulacji blatu biurka mamy do wyboru?

Jeśli decydujemy się jedynie na opcję dostosowania biurka do pracownika, który niekomfortowo czuje się przy biurku o stałej wysokości blatu to wystarczy opcja regulacji ręcznej.

Mamy na rynku biurka z możliwością skokowego ustalenia wysokości blatu i zatwierdzenia jej przez dokręcenie śrub. Można również wybrać rozwiązanie z płynną, ręczną regulacją za pomocą korby.

Kiedy decydujemy się na biurka do pracy na siedząco i stojąco, to mamy do wyboru dwa rozwiązania.

Pierwsze, nieco niszowe, z blatem unoszonym za pomocą przeciwwagi. Blat zwalniamy z zaczepów i przykładając niewielką siłę, unosimy lub opuszczamy ryglując na koniec w wybranym położeniu. Bez prądu i bardzo szybko zmieniamy położenie blatu. Przykładem takiego biurka z przeciwwagą jest Stand Up z fabryki Mikomax.

Najbardziej popularna jest elektryczna regulacja blatów biurek. Umożliwia ona precyzyjną zmianę wysokości blatu przez użytkownika, bez narzędzi, bez konieczności kręcenia korbą czy innych skomplikowanych zabiegów.

biurka regulowane elektrycznie trzykolumnowe ze ściankami w dwóch kolorach
Biurko Elektrycznie Regulowany Blat Active Narbutas #3

Największą i najciekawszą ofertę biurek elektrycznych ma firma Narbutas, której rozwiązania mamy przyjemność oferować.

Oferujemy zatem pięć różnych systemów biurek z elektrycznie regulowanym blatem. Od budżetowych biurek jednosilnikowych, przez również tanie biurko z regulowanym blatem, ale za pomocą dwóch silników, do topowych rozwiązań zbudowanych na niezawodnych silnikach liniowych marki Linak.

W zależności od pożądanego zakresu regulacji, stelaże oparte są na dwu lub trzykolumnowych nogach, większość z systemem antykolizji.
Biurka występują w wersji pojedynczej oraz bench.
Stelaże malowane na kolor biały, czarny lub szary oraz w wersji zabudowanej płytą wiórową lub sklejką.
Sterowanie silnikami odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych przy krawędzi biurka. Niektóre modele wyposażyć można w sterowanie za pomocą aplikacji na smartfonie przez Bluetooth.

biurko gabinetowe z elektrycznie regulowanym blatem
Biurko Elektrycznie Regulowany Blat Motion Executive Narbutas #2

Przekonują Cię argumenty prozdrowotne motywujące sens stosowania biurek z regulowanym na wysokość blatem?

Zapraszam po ofertę i biurka. Jeśli są jeszcze wątpliwości, po co komu biurka regulowane to zapraszam do rozmowy oraz wypróbowania rozwiązania jak i sposobu pracy na siedząco i stojąco.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to biurka znajdziesz w zakładce produkty https://cubi.pl/kategoria-mebli/meble-pracownicze/biurka-z-regulacja-wysokosci/, pytania wyślij na adres biuro@cubi.pl