Białe Biurka ZEDO Białe Krzesło biurowe obrotowe biały stelaż SURF Narbutas

AGILE ZEDO

A co, jeśli nowoczesne stanowisko pracy nafaszerowane nowinkami technicznymi, które spełnia wszystkie fizjologiczne potrzeby użytkowników już nie wystarcza? Włoski projektant Paolo Pampanoni udowadnia, że zrywając z dotychczasowym sposobem myślenia,

Vs

Fotel gamingowy czy fotel biurowy?

W ofercie CUBI nie znajdziecie foteli gamingowych. W tym artykule, postaramy się powiedzieć Wam, dlaczego.
Zdarzały się nam zapytania od klientów, a nawet od architektów, o krzesła dla dziecka do biurka z komputerem. No i czasami padało pytanie, a macie gamingowe? Najlepiej, żeby pasował do wnętrza, do innych mebli w mieszkaniu.
Dzieciom nie ma się co dziwić, bo zewsząd atakowane są reklamą mebli dedykowanych graczom. Rodzicom trudno się dziwić, bo nie wszyscy mają czas sprawdzić, co tego rodzaju meble oferują ich pociechom. Można się jednak dziwić niektórym handlowcom, że wychwalają produkt, który naszym zdaniem, na tego rodzaju pochwały nie zasługuje.

Regal Industrailny Loftowy Modules Saar Bejot

Dobrana para SAAR i PLINT- nowość!

Moda na styl industrialny wzięła się z USA. Po recesji, której wynikiem była upadłość wielu firm, zlokalizowanych często w centrach miast, artyści zajmowali porzucone fabryki, magazyny i hale produkcyjne. Były to idealne miejsca dla twórców sztuki. Tanio, albo wręcz nielegalnie zajmowane, przekształcały się w pracownie, galerie i mieszkania, często pełniąc te trzy funkcje jednocześnie. Działo się to w połowie XX wieku.
Do Polski styl industrialny trafia na dobre w latach 90-tych. Rozbudowuje się więc istniejące budynki poprzemysłowe z przeznaczeniem głównie mieszkalnym. Buduje się też nowe kompleksy w stylu loftowym.
Wraz z popularyzacją w naszym kraju biura typu open space. Otwarte, przestronne pomieszczenia, przestały być obowiązkowo dzielone i dostosowywane do systemu gabinetowego. Jeśli tylko mamy wysoko sufit i dzięki temu trochę przestrzeni, śmiało można zaprojektować biuro w stylu loftowym.

Fotel Obrotowy Krzeslo Biurowe Corr White Bejot 3

Zapłaciłeś to korzystaj

Postanowiłem sprawdzić w wyszukiwarce internetowej, czy pytanie o to, jak regulować krzesło biurowe jest popularne. Zakładam, że skoro takie pytanie jest często zadawane, to znaczy, że sposób regulacji krzesła obrotowego nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać dostawcom mebli biurowych. W sumie, to częściej pytamy wyszukiwarkę o to jak regulować brwi, albo okna i drzwi, ale jednak pytanie o to jak regulować biurowe krzesło, jest dosyć często zadawane.

Stanowisko Multimedialne Narbutas 1

Inteligentne rozwiązanie do spotkań

Stanowiska multimedialne określane czasem jako ścianki konferencyjne czy stacje multimedialne, to stosunkowo nowy produkt do aranżacji nowoczesnego biura.
Powstanie tego rodzaju stanowisk w biurach wymusiły zmiany w sposobie pracy i organizacji pracy w biurze jak i nowoczesne narzędzia do pracy biurowej.
Sposób pracy, bo stopniowe rezygnowanie z przyjmowania gości przy biurku i podział biura na strefy, wyznacza osobne miejsca do spotkań, rozmów wymagających dyskrecji i konferencji. Nowoczesne narzędzia czyli miniaturyzacja urządzeń, dzięki czemu możemy zabierać laptop w dowolne miejsce w biurze i pracować jak przy własnym biurku. Nowoczesne narzędzia informatyczne do wideokonferencji, za pomocą np. Zooma czy Teamsów, możemy spotkać się bez konieczności podróżowania.

Projekt Biura Cubi 1

Czy urzędy się zmienią?

Pamiętam czasy, kiedy można było w Urzędzie Skarbowym wjechać windą na odpowiednie piętro, dostać się do działu rachunkowości VAT i zapytać jak rozliczono wpłaty. Jeszcze przed czasami z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, powstawały biura obsługi, gdzie realizowano kontakt z klientem. Teraz jednak, pandemia definitywnie zamknęła przestrzeń biurową poza salą obsługi w urzędach i zarezerwowała dostęp do pokoi urzędników jedynie pracownikom zatrudnionym w tym urzędzie. Akurat zatrudnieni w takiej placówce, przyjęli taki stan rzeczy z zadowoleniem.
Petenci przeciwnie, coraz trudniej o rzeczową poradę czy kontakt z osobą zajmującą się bezpośrednio daną sprawą. Znajomy ze skarbówki twierdzi, że ograniczenia dostępu pozostaną nawet wtedy, kiedy zniesione zostaną obecne obostrzenia.

Chmura Akustyczna ACOUSTIC ARTWORK Narbutas

Połączenie akustyki i designu

Jeśli chcemy zwiększyć chłonność akustyczną w pomieszczeniu, to musimy wybrać produkty akustyczne z materiałów porowatych i włóknistych o optymalnej gęstości i grubości. Porowata i włóknista struktura materiału akustycznego to taka, w których dźwięk wnikający siatkę wzajemnie połączonych porów, zamieniany jest na ciepło.

Biurka Regulowane Bench Prowadzenie Kabli MOTION Narbutas

Zrób porządek z kablami

Widzieliście może kiedyś, designerskie biurka, a pod biurkami okropną pajęczynę kabli? A może plątaninę przewodów zwisających z blatu, podpiętych do zakurzonego komputera stojącego na podłodze. To może komórkę ładowaną na parapecie? Znacie takie obrazki? To nadal dosyć częsty widok w biurach. Nie musi tak być. Dostępne są akcesoria, które pomagają ogarnąć temat okablowania w prosty i estetyczny sposób.

Biurka OPTIMA C Krzesła Obrotowe EVA Kontenery OPTIMA Narbutas

Przetarg na meble

W dużych urzędach, zwykle zatrudnieni są pracownicy działów administracyjnych, którzy znają tematykę zamówień publicznych. Takie urzędy mają uproszczone zadanie, bo w dziale administracyjnym znajdzie się osoba, która ma kompetencje w zakresie prawa o zamówieniach publicznych oraz osoba z zasobem wiedzy praktycznej z zakresu jakiego dotyczy przetarg.

W mniejszych urzędach, które rzadko dokonują zakupu wyposażenia w drodze przetargu, sprawa nie wygląda już tak dobrze. O ile w kwestii procedury można się podeprzeć wiedzą radcy prawnego, to już w zakresie przedmiotu zamówienia, sprawa jest trudniejsza.

W praktyce, opis do przetargu zlecany jest często projektantowi wraz z projektem wnętrz. Jednak opis do projektu, nie zawsze uwzględnia specyfikę postępowania przetargowego. Jeśli dobrze opisuje wizję projektanta, to zwykle nie spełnia wymagań prawnych, żeby być opisem przedmiotu zamówienia.

Lada Recepcyjna Cosy Realizacja

Najjaśniejsza z barw

Biel w dużej mierze jest barwa pozorną.Nie istnieje jedna barwa biała, a w naszym odbiorze, biała barwa to najjaśniejsza odmiana szarości. W Chinach uważana za kolor nieszczęścia, w kulturze europejskiej kojarzy się z ze światłem, czystością i dobrem.
Kilka lat temu, białe meble spektakularnie wróciły do łask klientów i są chętnie wybierane do tej pory. To na z białymi meblami doskonale kontrastują dodatki, robiąc wnętrze.
Białe meble dobrze kojarzą się również naszym klientom. Wymagają nieco więcej troski przy pielęgnacji, ale nie dużo więcej niż w przypadku jasnych dekorów drewnopodobnych. Ważna jest natomiast precyzja wykonania mebli w kolorze białym. Nieprecyzyjnie zamocowane obrzeże ABS, czy nierówne spasowanie przylegających elementów będzie bardzo rzucało się w oczy i psuło efekt końcowy.
Co zrobić, kiedy firma rozwija się dynamicznie, dostawiamy kolejne biurka i mamy wrażenie, że przestrzeń się kurczy. Ludzi przybywa, więc trzeba wygospodarować trochę miejsca na recepcję. Na co postawić, jakie rozwiązania wybrać.
Nasz klient zmagał się właśnie z takim problemem. Słusznie postawił na krótkie biurka typu bench o długości blatu 1200 mm oraz uzupełniające biurka pojedyncze 1200×600 mm. Tak, ten klient od razu wiedział czego potrzebuje, więc w temacie biurek, zostało nam jedynie wypełnić ścisłe instrukcje.
W temacie recepcji, mieliśmy nieco więcej do powiedzenia. Zrobiliśmy aranżacje, wstawiając wybrane produkty w niewielką przestrzeń poszerzonego korytarza. Szybko okazało się, że rozbudowane zestawy zajmują za dużo miejsca, a osoba pracująca na tym stanowisku, nie potrzebuje dużego zaplecza. Wyszło na to, że właściwie wystarczy odpowiednio osłonięte biurko. No i niech będzie białe jak reszta biurek w firmie.
W projekt doskonale wpisała się recepcja Cosy. Kompaktowe rozmiary, atrakcyjna cena i fakt, że recepcję Cosy można mieć w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor biały. Te trzy atuty przekonały naszego klienta.

Fotel Sofa TWIST&SIT SOFT Narbutas 3

Twist & Sit

Obejrzyj kolekcję krzeseł, foteli i sof Twist & Sit.
Mamy tu wzornictwo, dla którego bez wątpienia inspiracją były lata 60-te. Mamy lekkie, różnorodne i nieco szalone formy. Mamy wygodne, dobrze wyprofilowane kubełki, ale otoczone jednak dość cienką warstwą pianki tapicerskiej. Nie będą to zatem miękkie, domowe fotele do przesiadywania godzinami przed ekranem połykania seriali całymi sezonami.
To produkt do biura, do lobby, do poczekalni, do pokoju konferencyjnego, do gabinetu, do pomieszczeń, przez które przewija się sporo ludzi. Sofy nie są systemowe, więc nie łączą się w zespolone zestawy. Za to szerokość asortymentu kolekcji Twist pozwala na zastosowanie w jednej przestrzeni różnego typu, ale spójnych wzorniczo sof, foteli i krzeseł.

Twist to energiczny taniec zapoczątkowany w latach 60-tych ubiegłego wieku. Opiera się na energicznych ruchach i skrętach nóg, bioder, rąk oraz całego tułowia, czyli jest to propozycja dla ludzi aktywnych. Twista, może tańczyć kilka osób równocześnie, blisko siebie ale nie w parach. Tańczący, zwróceni są do siebie przodem lub bokiem.
Wszystko się zgadza, nazwa Twist pasuje do tej rodziny produktów jak ulał.

Kot W Biurze Fot. Artur Sowiński #1

Pies i kot na etacie

Pamiętamy, jak na początku pandemii zakładaliśmy, że obostrzenia będą chwilowe, że zaraz wrócimy do pracy w biurach.
Życie napisało odmienne scenariusze. Zamiast szybko wrócić do normalności, trzeba było przyzwyczajać się do nienormalności. Zamknięci w czterech ścianach, odczuliśmy dolegliwości jakie niesie ze sobą długa izolacja. Byli wśród nas tacy, którzy decydowali się na psa, żeby tylko legalnie móc wyjść na spacer. Motywacją większości, do przygarnięcia zwierzaka domowego, było poczucie osamotnienia.
Pieski i koty, pomagały przetrwać ten trudny- również dla duszy- okres.

Biurka Regulowan One Szafy Choice Krzeslo Wind Narbutas

Meble domowe do domu, biurowe do biura

Obok naszego biura mamy fabrykę mebli domowych ze sklepem firmowym przy fabryce. Czasem, choć coraz rzadziej, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy po prezentacji ceny, potencjalny klient ocenia, że cena za proponowane biurko czy krzesło jest zbyt wysoka. Padają argumenty, że w Agata Meble to kosztuje tyle, a w internecie tyle, a w markecie jeszcze mniej.
Wiadomo, że każdy chciałby kupić jak najlepszą rzecz za możliwie niską cenę.
Można kupić wiertarkę w dyskoncie i cieszyć się nią latami, jeśli się jej używa sporadycznie do zawieszenia obrazu na ścianie w mieszkaniu. Ta sama wiertarka, nie nadaje się jednak do dużych obciążeń w pracy na budowie, gdzie tak jej udar będzie niewystarczający, jak i jej odporność na zużycie. Innymi słowy, długo nie posłuży.

Szafy Choice Narbutas #1

Szafy RODO- hit czy kit

Rozporządzenie ogólne o ochronie danych przyjęto 27 kwietnia 2016 roku, a po dwuletnim okresie przejściowym, zaczęło obowiązywać bezpośrednio we wszystkich krajach UE, bez potrzeby wydawania aktów wykonawczych w krajach członkowskich.

Zanim w maju 2018 roku została uchwalona przez sejm RP ustawa o ochronie danych osobowych. Ustawa, która miała zapewnić stosowanie ogólnego rozporządzenia RODO, oraz dostosować przepisy do ustawodawstwa krajowego. Wokół przepisów powstało wiele mitów. W tym czasie media, straszyły urzędy i przedsiębiorców, konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania RODO.

Pojawiły się informacje o wysokich karach do 10 i 20 mln euro za złamanie podstawowych zasad przetwarzania danych, oraz o możliwych roszczeniach o odszkodowanie od osób fizycznych za poniesioną w tym zakresie szkodę.

Nie dziwi więc, że chcąc się dostosować do nowych przepisów oraz obawiając się odpowiedzialności, firmy i urzędy zmieniały obok procedur również wyposażenie.

Coraz częściej pojawiała się w projektach troska o takie aranżowanie biur czy urzędów, aby stanowiska ustawione były w sposób umożliwiający dostrzeżenie informacji wyświetlanej na monitorze komputera. Pojawiały się też zapytania o na ścianki czy nadstawki osłaniające stanowiska.

Biurka Regulowane Motion Kabina Silent Room Krzeslo Obrotwe Wind Narbutas #6

Zmiana biura okazją do zmian w firmie

Kiedy inwestorzy zwracają się z prośba o zaproponowanie wyposażenia do nowego biura, zwykle dostajemy gotowe rzuty z podziałem pomieszczeń i przypisaną do każdego z nich funkcją.
Znając organizację starego biura widać, że zmiany podyktowane rozwojem bywają powierzchowne. Większa ilość pracowników, którzy nie mieścili się już w starym biurze, przeprowadzana jest do nowych, większych pomieszczeń. Przenoszona jest dawna struktura, urządzenia, niektóre meble. Czasem nawet uwzględniane są indywidualne życzenia poszczególnych pracowników, wynikające z ich przyzwyczajeń.

Krzesla Obrotowe Konferencyjne Wind Narbutas #1

Krzesło biurowe dla wszystkich

Idealne, a jednocześnie uniwersalne krzesło obrotowe nie istnieje.
Jakie fotele czy krzesła biurowe warto kupić?
Odpowiedź brzmi: dopasowane do tego kto, gdzie i jak będzie użytkował krzesła i fotele obrotowe.
Pierwsze, na co zwykle zwracamy uwagę wybierając fotel obrotowy do biurka, to wygląd i cena. Większość z nas, od tego właśnie zaczyna poszukiwania i nie ma w tym nic złego. O ile w sklepie stacjonarnym, łatwo o szybkie zweryfikowanie pozostałych parametrów, to już kupując w sklepie internetowym, praktycznie nie mamy żadnych szans na upewnienie się co do trafności wyboru.
W przypadku, kiedy poszukujemy jednego krzesła czy fotela biurowego, czasem można pozwolić sobie na nietrafiony zakup. Jednak w przypadku większej ilości, konsekwencje złego wyboru mogą być dotkliwe.
Jak tego uniknąć?

Biurko Elektrycznie Regulowany Blat Motion Narbutas #1

Na co komu regulowane biurka

Przywykliśmy w biurach do biurek o stałej wysokości. Zwykle jest to 72 do 76 centymetrów. Od kilku lat, coraz większa grupa klientów pyta o biurka z regulowanym na wysokość blatem. Do niedawna były to głównie korporacje, oddziały zagranicznych firm, gdzie standardem są biurka z regulacją wysokości blatu.
Pojawia się zatem pytanie, po co w ogóle wyposażać firmę w takie biurka.
Czy to jedynie moda, czy stoi za tym coś więcej. Postaram się zmierzyć z tą materią i odpowiedzieć dlaczego warto zainwestować w biurka z regulacją i jakie mamy na rynku opcje do wyboru.

Loft Style Zoning Shelf Narbutas #2

Dodaj i podziel na strefy

Chcecie podzielić przestrzeń biurową, ale nie chcecie jej zamykać? Potrzebujecie miejsca do zebrań i spotkań z klientami, a nie posiadacie pokoju konferencyjnego? A może standardowe ścianki działowe i parawany tapicerowane wydają się Wam nudne. Lubicie styl loftowy? Jeśli tak, to koniecznie zwróćcie uwagę na loftową ściankę z firmy Narbutas.
Podstawą tego rozwiązania jest stalowa rama. W wersji malowanej na kolor czarny, to absolutny loft style. W standardzie, konstrukcja malowana jest również na kolor biały, antracytowy, metaliczny i ciemny brąz.

Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas

Zielonym do góry

Czasy paprotki na parapecie mamy już chyba za sobą. Do niedawna, zieleń w urzędach czy biurach administracji, to często bardzo różne rośliny w luźnej konfiguracji, znajdujące się w dość nieoczywistych miejscach. Zieleń w firmach dzisiaj, to najczęściej przemyślana decyzja. Zieleń w biurach pojawia się nie tylko z powodu niewątpliwych walorów dekoracyjnych. Coraz częściej, decydując się na zieleń w biurze, bierzemy pod uwagę walor prozdrowotny. Bo przecież natura uspokaja, koi nerwy, oczyszcza powietrze, poprawia akustykę w biurze i tworzy ogólnie zdrowy klimat do pracy.