Trendy w projektowaniu biur na rok 2023

Meble Personalizowane Narbutas meble do przestrzeni biurowej
Meble Personalizowane Narbutas meble do przestrzeni biurowej
Meble Personalizowane Narbutas

Poznaj trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej na rok 2023

Trendy w aranżacjach biurowych nieustannie ewoluują. Warto być z nimi na bieżąco, ponieważ stworzenie nowoczesnego i ergonomicznego biura, to rodzaj inwestycji na długie lata.

Co nas zatem czeka w 2023 roku? W jakie meble biurowe warto zainwestować i jak obrać szerszą perspektywę w procesie urządzania nowoczesnego biura?

Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w naszym artykule.

1. Nowe technologie w przestrzeni biurowej

Nowe technologie zdominowały XXI wiek i wkraczają coraz śmielej do niemalże każdej sfery naszego życia.

Musimy przyznać, że przyszłość technologii biurowych wygląda naprawdę obiecująco.

Ogromny potencjał tkwi w nowoczesnych salach multimedialnych czy inteligentnych systemach oświetlenia, które są sterowane przez czujniki. Być może już wkrótce za pomocą jednego przycisku połączymy się z zespołem z drugiej części globu.

Jak będą wyglądały meble biurowe za 50 lat?

Tego jeszcze nie wiemy, natomiast jedno jest pewne. Nowe technologie mogą pomóc w poprawie komunikacji pomiędzy pracownikami, klientami i partnerami biznesowymi.

Budka Akustyczna Zamknięta I Otwarta Treehouse meble do przestrzeni biurowej
Budka Akustyczna Zamknięta I Otwarta Treehouse

2. Meble biurowe tworzące otwartą przestrzeń do pracy

Nowoczesne biuro to biuro otwarte.

Powoli odchodzimy od klasycznych biurek i coraz częściej przenosimy naszą pracę do innych przestrzeni np. akustycznych kabin, a także tworzymy bardziej otwarte przestrzenie do kreatywnej pracy zespołowej.

Krótko mówiąc: stawiamy na różnorodność i coraz częściej się przemieszczamy. Ważne jest podnoszenie produktywności pracowników, przy jednoczesnym zwiększaniu komfortu pracy.

Dobrym rozwiązaniem są tutaj na przykład nowoczesne biurka z regulowaną wysokością blatu, które zapewniają maksymalny komfort pracy (również na stojąco!).

Co ważne biuro, które wymusza przemieszanie się, sprzyja nie tylko naszej produktywności, ale również zdrowiu.

Budka Konferencyjna Silent Room XL I Stół Round Narbutas meble do przestrzeni biurowej
Budka Konferencyjna Silent Room XL I Stół Round Narbutas

3. Rośliny w biurze tworzące przyjazne otoczenie

Wszechobecne rośliny to trend, który na stałe zagościł w naszych domach. Dzisiaj rośliny coraz śmielej pojawiają się również w naszych biurach. I dobrze.

Naukowcy udowodnili nawet, że roślinność dobrze wpływa na produktywność pracowników.

Oczywiście posiadanie kwiatów w przestrzeni biurowej ma same zalety. Poprawia samopoczucie, wycisza, zmniejsza stres i poprawia jakość powietrza w biurach.

Dzisiaj nowoczesne biuro nie oznacza surowej przestrzeni.

To przestrzeń, w której powinniśmy się czuć przede wszystkim dobrze i prawie jak w domu. Rośliny w formie kwietnych parawanów i ścianek mogą być z kolei świetnym rozwiązaniem do wydzielania otwartej przestrzeni.

Zestaw Mebli Gabinetowych Viga .mdd meble do biura
Zestaw Mebli Gabinetowych Viga .mdd

4. Meble biurowe wykonane z naturalnych i ekologicznych materiałów

Ekologia dzisiaj nie jest już wyłącznie trendem. Jest potrzebą.

Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomi naszego wpływu na środowisko, a stosowanie ekologicznych mebli biurowych o zrównoważonym pochodzeniu to kierunek, którym właściciele wielu firm z coraz większą świadomością podążają.

Na topie są meble biurowe wykonane z drewna i metalu.

Pisząc o ekologii, warto również wspomnieć o żarówkach energooszczędnych. Z pewnością takiego rodzaju lampy są nie tylko ekologiczne, ale również… ekonomiczne. To trend, który z pewnością na stałe wpisze się w kolejnych latach.

Wielofunkcyjny System Mebli Biurowych Worklab Narbutas meble do przestrzeni biurowej
Wielofunkcyjny System Mebli Biurowych Worklab Narbutas

5. Otwarte przestrzenie biurowe w stylu industrialnym

Choć jeszcze niedawno przestrzenie typu open space były przez wiele osób krytykowane, to z pewnością ich nowe, lepsze wydanie zmieni wiele dotychczasowych opinii na ich temat. Jedno jest pewne.

Przestrzenie otwarte będą zyskiwać na popularności w ciągu kolejnych lat.

Dlaczego? Zapewniają one dobrą komunikację pomiędzy pracownikami, a dodatkowo pozwalają uzyskać największą ilość światła w pomieszczeniu. W dodatku przestrzeń otwartą możemy w ciekawy sposób zagospodarować

Nowoczesne meble biurowe typu: budki do spotkań czy modułowe sofy i modne uszaki tworzące strefę relaksu, doskonale wpasowują się do industrialnej przestrzeni.

Biurko Gabinetowe Move&Lead I Regał Combus Narbutas meble do przestrzeni biurowej
Biurko Gabinetowe Move&Lead I Regał Combus Narbutas

6. Space branding, czyli budowanie wizerunku za pomocą mebli biurowych (i nie tylko)

Coraz więcej firm stawia na indywidualny i niepowtarzalny design przestrzeni biurowej. Trend ten ma na celu stworzenie takiej przestrzeni biurowej, która w pełni odzwierciedla działalność i wartości reprezentowane przez konkretną firmę.

Branding biznesowy to znacznie więcej niż tylko logo czy stosowanie kolorów pochodzących z identyfikacji graficznej. To elementy, które trafiają do świadomości pracowników i wyróżniają konkretną firmę na tle konkurencji.

Dlatego też tak ważne jest posiadanie przestrzeni biurowej „otulonej” esencją marki.

Elementy takie jak meble biurowe, konkretne tekstury, materiały czy kolory budują wizerunek marki. Wystarczy spojrzeć na siedziby największych firm takich jak: Google, Unilever czy YouTube.

Fotele Wypoczynkowe Twist & Sit Narbutas meble do biura
Fotele Wypoczynkowe Twist & Sit Narbutas

7. Tworzenie przestrzeni biurowej przyjaznej pracownikom

Urządzanie biura w duchu well-beingu to kierunek, o którym coraz częściej się mówi. Po pandemii coraz więcej pracowników oczekuje od pracodawcy komfortowych warunków do pracy czy relaksu.

Udowodniono nawet, że dobrze urządzone biuro zwiększa kreatywność i produktywność zespołów.

O tym, o jakich biurach marzą pracownicy, pisaliśmy w poprzednim artykule. Być może przed w proces urządzania biura warto włączyć również pracowników reprezentujących konkretne działy. W końcu trendy są niezmienne.

Nowoczesne i ponadczasowe biuro to przemyślana aranżacja, dostosowane do potrzeb meble biurowe i komfort pracowników.