Montaż Stoły Konferencyjne JAZZ 1

Montaż dopasowanych rozwiązań w biurze

Mamy dla was kilka słów komentarza i kilka zdjęć z procesu dostawy i montażu mebli biurowych do siedziby podlaskiej firmy z branży e-commerce.
Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie wstępnej wyceny przygotowanej pod określone w zapytaniu kryteria. Po tym, jak klient wybrał nas na dostawcę, przygotowaliśmy aranżacje kilku pomieszczeń wraz z wizualizacjami. Dostarczyliśmy próbnik z dekorami płyt i tapicerek, a po otrzymaniu e-maila z informacją o wyborze kolorów mebli, przygotowaliśmy końcową ofertę cenową.

Cof

Akustyka na miarę

Trudno dopasować standardową ofertę paneli akustycznych do indywidualnych wymagań? A może projektant ma pomysł, na jaki nie wpadł jeszcze żaden producent akustycznych paneli ściennych?
Problem pogłosu występuje nie tylko w salach konferencyjnych, w aulach i salach audytoryjnych. Hall, klatka schodowa, pomieszczenie z antresolą lub korytarz. W tych przestrzeniach, szczególnie jeśli zaprojektowano je używając do wykończenia stali, szkła i betonu, często występuje problem pogłosu.

Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #2

Budka czyli kabina akustyczna

Tym razem o kabinach akustycznych, popularnie zwanych budkami. Budki to nic innego jak zamknięte pomieszczenia w formie mebla, które wstawia się do większego pomieszczenia w celu wydzielenia odizolowanej akustycznie przestrzeni.

Zaczęło się niewinnie. Zauważono, że w otwartym biurze, trudno o odrobinę prywatności, głównie wtedy, kiedy chcemy odbyć rozmowę telefoniczną. Jeśli będziemy rozmawiać przez telefon siedząc przy biurku, a kilka osób obok wpadnie na ten sam pomysł, to z całą pewnością, będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Jeszcze bardziej będą przeszkadzać jednak tym, którzy potrzebują ciszy do pracy w skupieniu. Nie wspominając już o tym, że z oczywistych powodów, trudno zachować poufność takiej rozmowy.
Czy to telefonując w sprawie firmowej czy prywatnej, pracownicy udawali się w takie miejsca w biurze, gdzie warunki do przeprowadzenia rozmowy były najkorzystniejsze. Czasem wychodzili na korytarz, klatkę schodową czy na zewnątrz budynku.

Lada Recepcyjna Cosy Realizacja

Najjaśniejsza z barw

Biel w dużej mierze jest barwa pozorną.Nie istnieje jedna barwa biała, a w naszym odbiorze, biała barwa to najjaśniejsza odmiana szarości. W Chinach uważana za kolor nieszczęścia, w kulturze europejskiej kojarzy się z ze światłem, czystością i dobrem.
Kilka lat temu, białe meble spektakularnie wróciły do łask klientów i są chętnie wybierane do tej pory. To na z białymi meblami doskonale kontrastują dodatki, robiąc wnętrze.
Białe meble dobrze kojarzą się również naszym klientom. Wymagają nieco więcej troski przy pielęgnacji, ale nie dużo więcej niż w przypadku jasnych dekorów drewnopodobnych. Ważna jest natomiast precyzja wykonania mebli w kolorze białym. Nieprecyzyjnie zamocowane obrzeże ABS, czy nierówne spasowanie przylegających elementów będzie bardzo rzucało się w oczy i psuło efekt końcowy.
Co zrobić, kiedy firma rozwija się dynamicznie, dostawiamy kolejne biurka i mamy wrażenie, że przestrzeń się kurczy. Ludzi przybywa, więc trzeba wygospodarować trochę miejsca na recepcję. Na co postawić, jakie rozwiązania wybrać.
Nasz klient zmagał się właśnie z takim problemem. Słusznie postawił na krótkie biurka typu bench o długości blatu 1200 mm oraz uzupełniające biurka pojedyncze 1200×600 mm. Tak, ten klient od razu wiedział czego potrzebuje, więc w temacie biurek, zostało nam jedynie wypełnić ścisłe instrukcje.
W temacie recepcji, mieliśmy nieco więcej do powiedzenia. Zrobiliśmy aranżacje, wstawiając wybrane produkty w niewielką przestrzeń poszerzonego korytarza. Szybko okazało się, że rozbudowane zestawy zajmują za dużo miejsca, a osoba pracująca na tym stanowisku, nie potrzebuje dużego zaplecza. Wyszło na to, że właściwie wystarczy odpowiednio osłonięte biurko. No i niech będzie białe jak reszta biurek w firmie.
W projekt doskonale wpisała się recepcja Cosy. Kompaktowe rozmiary, atrakcyjna cena i fakt, że recepcję Cosy można mieć w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor biały. Te trzy atuty przekonały naszego klienta.

Biurka Pracownicze Luna Szafy OH Mikomax Taxis Realizacja #1

Idealne meble do księgowości

Prawie każda księgowa, zapytana o to, jak ma wyglądać jej stanowisko pracy, mówi tak: biurko ma być duże, żeby było dużo miejsca na papiery, szafy, dużo szaf, bo mam bardzo dużo dokumentów, no i krzesło, muszę mieć wygodne krzesło, bo długo ślęczę nad tymi papierami.
Kilka słów o meblach do działu księgowości na przykładzie realizacji.

Wiadomo, na stanowisku w dziale księgowości potrzeba więcej miejsca na papiery, faktury, na odłożenie segregatora, niż w większości innych stanowisk pracy biurowej.

W pracy o takie specyfice doskonale sprawdzają się biurka kompaktowe z blatem w kształcie litery L. W tym przypadku, podparte z jednej strony kontenerem, dzięki czemu nie potrzebujemy podpierać blatu trzecią nogą, co przekłada się na niższą cenę. Kontener i tak był niezbędny, więc wsparcie blatu na kontenerze jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić pieniądze. Ten aspekt doceni każda księgowa:)
Dodatkowo, wysoki kontener, przedłuża nam blat roboczy
dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na dokumenty. Kontenery bez uchwytów, jedynie z listwą boczną, dystansującą front na odległość pozwalającą na uchwycenie palcami boku frontu szuflady. Kluczyk łamany, żeby nie zgiąć go niechcący w zamku.

Kształt nogi stelaża też nie jest bez znaczenia, noga w kształcie odwróconej litery T, z kolumną umieszczona centralnie. Taka noga biurka ułatwia zajmowanie miejsca za biurkiem, kiedy przestrzeń na nogi jest niewielka, a biurka są do siebie dosunięte.

Krzesla Konferencyjne Z Pulpitem Sala Szkoleniowa Realizacja #

Wielofunkcyjna sala konferencyjna

Szkolenia, konferencje, prelekcje, wykłady, uroczystości, ect. Wszystko można bez problemu zorganizować, jeśli stworzy się ku temu odpowiednie warunki. Przedstawiamy realizację z jasno zarysowanym celem. Z odpowiednio dobranym asortymentem w stonowanych i praktycznych kolorach.

Koncepcja sali zakładała maksymalną mobilność mebli i możliwość szybkiej zmiany funkcji i aranżacji. Na wymóg mobilności w dużej mierze wpłynęła wisząca ścianka działowa, dzieląca przestrzeń na dwie, mniejsze sale. Standardowo, mamy sześć rzędów krzeseł konferencyjnych, ale ustawionych tak, aby w linii rozłożonej ściany przesuwnej, znajdowała się szersza przestrzeń między rzędami dla sprawnej komunikacji.

Kiedy zajdzie potrzeba, krzesła można rozłączyć i przestawić. Te lekkie, ale wytrzymałe krzesła tapicerowane, w dolnej części oparcia posiadają otwór ułatwiający pochwycenie i przenoszenie krzesła. W salach konferencyjnych, sporym wyzwaniem jest utrzymanie ustalonego porządku. W naszym przypadku, sprzyja mu zastosowanie elastycznych stopek z konektorami do szybkiego łączenia krzeseł konferencyjnych. Szybko rozłączamy i łączymy krzesła w rzędy, a przy tym z łatwością uzyskujemy równe odstępy między krzesłami oraz między rzędami.

Realizacja Meble Dydaktyczne Mediaporty Hebe Tobo #1

Studenci na zdalnym a my działamy

Dość przygnębiający widok. Piękna bryła budynku i piękne wnętrza łomżyńskiej uczelni, ale na korytarzach żywego ducha. Sofy przy wejściu puste, schodki forum zwykle oblegane, teraz opuszczone. Studenci na zdalnym. Nie wiadomo ile jeszcze przyjdzie im siedzieć w domu przed komputerem. Na pewno kiedyś to się skończy i wrócą do normalnego toku nauczania. Na studentów informatyki, czekać będą nowe pracownie, które mieliśmy przyjemność wyposażać w meble dydaktyczne.

Realizacja Cubi Meble Biurowe Białystok #1

Umiemy w gabinety

Gabinet inny niż wszystkie. Bez sztampy. Nie sięgamy po gotowe, zebrane w system meble gabinetowe. Dobieramy produkty różnych producentów i łączymy je razem w tym projekcie. Założenie było takie, że ma być skromnie, ale elegancko i szlachetnie. Bez jaskrawych kolorów i kontrastowych zestawień barw. Bez grubych i lakierowanych na wysoki połysk blatów, czy grubych prezesowskich foteli. Może nie full custom, ale też nie gotowiec z katalogu. Coś dla managera, który jest aktywny i dużo pracuje z ludźmi.

Realizacja Cubi Meble Biurowe Nova O Suwalki#2

Lody na biegunie zimna-realizacja

Space plan otrzymaliśmy od Pani Laury, projektantki tworzącej wnętrza dla swojego klienta. Naszym zadaniem było zaproponować i dostarczyć pierwsze wyposażenie do nowego biura w fabryce lodów. Po rozmowie z projektantką, mamy już jasność, jakiego rodzaju meble mają wypełnić pokoje biurowe pracowników.
Do nasz należy teraz dobranie odpowiednich produktów, omówienie konfiguracji, kolorów i wymiarów oraz zaproponowanie ich inwestorowi.

Audytorium Sala Wykładowa Parter Dwa Kolory Tapicerki #2

Prześwietlenie wyposażenia niemedycznego c.d.

Sale audytoryjne. Na parterze podłoga ze stopniami, na piętrze płaska. Jeszcze kilka słów o radomskiej realizacji, celem uzupełnienia poprzedniego wpisu. W cały budynku meble firmy MDD. Wszystkie na stelażu jasnoszarym, z płyty melaminowej imitującej drewno brzozy. Zadanie, jakie przed nami postawiono, to dobrać meble audytoryjne, aby były zgodne wzorniczo i kolorystycznie z pozostałymi meblami. Głównie zgodne z biurkami Ogy_U, które przewidziane były do ustawienia na katedrze.