Uszaki w biurach

Uszak Fotel Lounge Umm Bejot #1
Uszak Fotel Lounge Umm Bejot #1
Uszak Fotel Lounge Umm Bejot #1

uszaki w biurach

O sukcesie uszaków zdecydowała prawdopodobnie moda na styl vintage, na tapicerowane wezgłowia łóżek w sypialniach, czy tapicerowane ściany w przedpokojach. Na stosowanie czasem szokujących, bo awangardowych zestawień mebli we wnętrzu.

Przeglądając aranżacje wnętrz w grupach na Facebooku, gdzie projektanci prezentują swoje pomysły na wnętrza, bardzo często natykamy się na fotele typu uszak. W mieszkaniach, jeśli jest choć odrobina wolnego miejsca, na pewno zmieści się taki uroczy, miękki fotel. Kompaktowy, często w zestawie z podnóżkiem. Idealny do wypoczynku, czytania czy oglądania telewizji. Nawet, jeśli zdarzy nam się uciąć sobie drzemkę, to podwinięte boki fotela, dają oparcie i otulają ciało dając poczucie bezpieczeństwa.
Domowe uszaki często tapicerowane są tkaniną szenilową lub pluszem, żeby były miękkie i przytulne. Do tego dochodzą zdobienia w postaci efektowych przeszyć, lamówek, pikowania czy ozdobnych guzików.

Uszak Fotel Lounge Packman Mikomax sofy i fotele do biura PACKMAN
Uszak Fotel Lounge Packman Mikomax

Kilka lat temu, uszaki zaczęły pojawiać się w projektach stref relaksu w biurach, recepcjach, gabinetach, a nawet między stanowiskami w open space, w strefach do rozmów.

Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że przyjęły się w biurach. Projektanci i inwestorzy, chcąc odtworzyć domową atmosferę w swoim biurze, sięgają po rozwiązania, które do niedawana, zarezerwowane były jedynie dla domu.

Sięgają też po urocze uszaki 🙂

Zdarza się, że do małych biur, klienci wybierają te same fotele, jakie wybierają do swojego mieszkania. Jest to jak najbardziej słuszny kierunek, bo takie fotele, prawdopodobnie nie będą intensywnie użytkowane. Niska cena azjatyckich produktów czy produktów z sieci IKEA, w relacji do jakości tych produktów sprawia, że jest to dobry wybór.

Uszak Fotel Lounge Booi Bejot #2
Uszak Fotel Lounge Booi Bejot #2

To co dobre w mniejszych organizacjach, nie sprawdzi się w większych. Miejsca, gdzie mamy więcej niż kilkunastu pracowników. Miejsca często odwiedzane przez gości z zewnątrz. Czy w końcu miejsca ogólnodostępne w biurach czy instytucjach. Takie miejsca wymagają foteli o nieco innych cechach.

Uszak Fotel Lounge Booi Bejot #1
Uszak Fotel Lounge Booi Bejot #1

Jakie to cechy?

A takie, które decydują o trwałości takiego fotela oraz atrakcyjnym wyglądzie podczas długoletniego, intensywnego użytkowania przez różne osoby.

Hall, recepcja czy strefa lounge w instytucji publicznej lub biurze to nie dom, gdzie zwykle dba się szczególnie o wyposażenie. W miejscach otwartych na przeróżnych gości, wyposażenie musi być przetestowane pod kątem różnych form użytkowania.

Nie tylko zgodnych z przeznaczeniem.

Uszak Fotel Lounge Umm Bejot #2
Uszak Fotel Lounge Umm Bejot #2

Uszaki do biur, różnią się trochę od tych domowych solidniejszą konstrukcją.

Kubełki wykonuje się z wysokowytrzymałego tworzywa albo z blach stalowej. Do wyściełania konstrukcji, stosuje się pianki wylewane, które oferują precyzyjny kształt i integralność, przez długie lata użytkowania fotela. Do wypełnienia siedziska, stosuje się twardsze pianki, do wypełnienia oparcia, pianki bardziej komfortowe, o mniejszej twardości.

Tapicerka, jest szczególnie ważna w fotelach do biur.

Ona również musi odznaczać się lepszymi parametrami niż stosowana w domach. Tak więc nasze biurowe uszaki możemy ubrać w poliestrowe czy wełniane tkaniny o wysokiej odporności na ścieranie oraz na mechacenie się. Takie tkaniny są również trudnozapalne, co jest bardzo istotne w obiektach użyteczności publicznej.

Mamy dla Was bardzo ciekawe formy foteli typu uszak w rozsądnej cenie. Jeśli oryginalne fotele designerskich firm z Europy Zachodniej kosztują za dużo, a ich azjatyckie kopie, nie są dość dobre. Spójrzcie proszę na fotele produkowane bliżej.

Z całą pewnością są bardzo dobrze zaprojektowane i bardzo solidnie wykonane.

Uszak Fotel Lounge Tango Narbutas #1
Uszak Fotel Lounge Tango Narbutas #1

Wybierzcie swojego uszka, usiądźcie i sami się przekonajcie.