Zielonym do góry

Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas
Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas
Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas

Zielonym do góry

Czasy paprotki na parapecie mamy już chyba za sobą.

Do niedawna, zieleń w urzędach czy biurach administracji, to często bardzo różne rośliny w luźnej konfiguracji, znajdujące się w dość nieoczywistych miejscach. Zieleń w firmach dzisiaj, to najczęściej przemyślana decyzja. Zieleń w biurach pojawia się nie tylko z powodu niewątpliwych walorów dekoracyjnych. Coraz częściej, decydując się na zieleń w biurze, bierzemy pod uwagę walor prozdrowotny. Bo przecież natura uspokaja, koi nerwy, oczyszcza powietrze, poprawia akustykę w biurze i tworzy ogólnie zdrowy klimat do pracy.

Dzielimy strefy w open space? Może więc do akustycznego i wizualnego ekranowania użyjmy roślin!

Kwiaty w donicach ukrytych pod zabudową płytową, która jest zgodna wzorniczo i materiałowo z biurkami czy szafami biurowymi, prezentować się będą znakomicie. Obudowa donicy może stanąć na szafie. Istnieją jednak rozwiązania dedykowane do oddzielania stref w biurze zielenią.

Poniżej prezentujemy Plant boxes firmy Narbutas.

To jest doskonały przykład na połączenie walorów dekoracyjnych i funkcjonalnych. Na dole miejsce do przechowywania, powyżej kwiaty doniczkowe z zabudowaną donicą i efektownym stelażem. Rama stalowa, chroni rośliny przed uszkodzeniem, na przykład złamaniem, przydając jednocześnie loftowego charakteru.

Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas #2
Plant Boxes Office Zoning Solutions Narbutas #2

Ogród w biurze, musi być zadbany. Podstawą są sprawdzone i wyselekcjonowane kwiaty, dobrane do wnętrza przez fachowców. Dostarczone profesjonalnym transportem, a więc nie przemrożone zimą i nie przesuszone latem.

Najlepiej zdecydować się na usługi specjalistycznej firmy, która dostarczy oraz w ramach abonamentu, zrobi cykliczny przegląd roślin. Fachowo przytnie rośliny, usunie uszkodzone liście, a jeśli wdała się choroba, to zastąpi chorą roślinkę zdrową.

Pracownicy biurowi, nie muszą pamiętać o podlewaniu roślin, jeśli zastosuje się odpowiednie systemy nawadniania.

Takie systemy nawadniające zieleń w biurze, obsługują również ogrody wertykalne, które stają się coraz bardziej popularne. Ogród wertykalny nie wymaga dużej ilości miejsca, a tak wyeksponowana zieleń, prezentuje się bardzo okazale. Na odpowiednio przygotowanej ścianie, mocuje się donice modułowe, a w dolnej części zbiornik oraz urządzenie transportujące wodę do roślin w donicach.

Poniżej przykładowe rozwiązanie Green Walls for Hush firmy Mikomax SO.

Green Walls For Hush Firmy Mikomax
Green Walls For Hush Firmy Mikomax

W tworzeniu zdrowego i sprzyjającego skupieniu klimatu, zieleń jest naszym wielkim sprzymierzeńcem.

Musimy tylko wybrać świadomie odpowiednie rozwiązanie, ładnie je opakować, żeby pasowało do wnętrza i nie uległo uszkodzeniu oraz dbać o roślinki.

Odwdzięczą się nam tworząc fantastyczny klimat i mikroklimat, tak ważny dla naszego samopoczucia.