Biurka elektryczne od Narbutas – przewodnik i porównanie

Moduł Bluetooth EASY sterownik biurka z elektrycznie regulowanym na wysokość blatem Biurka elektryczne od Narbutas – przewodnik i porównanie
Moduł Bluetooth EASY sterownik biurka z elektrycznie regulowanym na wysokość blatem Biurka elektryczne od Narbutas – przewodnik i porównanie
Moduł Bluetooth EASY Narbutas

BIURKA ELEKTRYCZNE OD NARBUTAS- PRZEWODNIK I PORÓWNANIE

Biurka elektryczne od Narbutas

Czasami otrzymujemy zapytania następującej treści: w jakiej cenie kupię u was biurka elektryczne?

Możemy odpowiedzieć podając przedział cenowy od najtańszego biurka jednosilnikowego do biurka gabinetowego. Tylko czy taka odpowiedź kogokolwiek usatysfakcjonuje? Prawdopodobnie nie.

Z doświadczenia wiemy, że użytkownik najczęściej nie szuka rozwiązań najdroższych, ani najtańszych. Zwykle poszukuje rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb.

I tu pojawia się pytanie. Czy potencjalny użytkownik jest zorientowany w możliwościach jakie oferują dostępne na rynku rozwiązania? Czy dokładnie wie, czego może oczekiwać?

Przygotowaliśmy przegląd propozycji biurek pracowniczych o regulowanej elektrycznie wysokości. Wszystkie biurka pochodzą z oferty naszego partnera, fabryki Narbutas.

Prezentujemy tu najważniejsze parametry i dajemy możliwość ich porównania.

Znajdziecie tu proste i relatywnie tanie biurka elektryczne od Narbutas- jednosilnikowe dla osób, które potrzebują podstawowego zakresu regulacji i prostego sterowania z jednej strony oraz biurka dwusilnikowe na bazie wysoce zaawansowanych technologicznie, trwałych rozwiązań firmy Linak z drugiej.

Zwróćcie uwagę na różną budowę stelaża, na różne zakresy regulacji, na różną prędkość podnoszenia, na różnice w udźwigu, na różne rozwiązania sterowania przesuwem.
Wszystkie dodatkowe funkcje w znaczący sposób ułatwiają obsługę biurka oraz zwiększają jego możliwości adaptacyjne.

W rozwiązaniach bench mamy propozycję biurek EASY, gdzie panel tapicerowany mocowany jest do jednego z blatów i zmienia swoje położenie wraz z tym blatem. Mamy też biurka bench MOTION, gdzie panel tapicerowany znajdujący się między stanowiskami mocowany jest do nieruchomej części podstawy, a więc pozostaje stale w tej samej pozycji niezależnie od położenia obu blatów biurka.

Niektóre elementy biurka są prawie identyczne dla wszystkich rozwiązań. Dotyczy to na przykład blatów. Blat grubości 25 mm, wykonany jest z płyty laminowanej pokrytej warstwą melaminy (MFC) i oklejony jest tworzywem ABS o grubości 2 mm. Dostępny jest zwykły pulpit bez otworów, blat z metalową przelotką lub blat z wycięciem typu scallop. Podłużnice pod blatem, najczęściej wykonane w formie uniwersalnej, rozsuwanej szyny, której długość dopasowujemy do długości blatu.

Biurka elektryczne od Narbutas- Fabryka Narbutas, jako jeden z nielicznych producentów mebli biurowych, oferuje bardzo rozbudowany wachlarz dedykowanych do biurek akcesoriów.

Do każdego rodzaju stelaża dobierzecie: koryta lub koszyki kablowe, listwy zasilające i konektory do ich połączenia, wyłożone filcem szuflady metalowe zamykane na zamek, osłony okablowania pionowego, ścianki i panele biurkowe tapicerowane i wiele innych funkcjonalnych dodatków.

 

OTO ZESTAWIENIE BIUREK ELEKTRYCZNYCH I ICH PARAMETRÓW

 

ONE

ONE proste jednosilnikowe Biurko Regulowane elektrycznie NARBUTAS Biurka elektryczne od Narbutas – przewodnik i porównanie
ONE Biurko Regulowane NARBUTAS

Najprostsza konstrukcja biurka typu Sit- stand z jednym silnikiem napędzającym mechanizm w obu kolumnach.

Przeszła test trwałości biurka 20 tyś cykli. Każda kolumna podnosząca jest osobno testowana na wytrzymałość. Zakres regulacji blatu biurka ONE od 705 mm do 1185 mm.

Podłużnice pod blatem z profili 50×20 mm, w dwóch rozmiarach dopasowanych do blatów długości 1400 lub 1600 mm i szerokości 700 lub 800 mm.
Noga składa się z dwóch segmentów, górnej rury kwadratowej o przekroju 60 x 60 mm i wewnętrznej, dolnej o wymiarach 53 x 53 mm. Stopa w dwóch wykończeniach do wyboru. Stelaż w trzech kolorach białym, czarnym lub metalicznym.

ONE Biurko Regulowane Wymiary blatów
ONE Biurko Regulowane Wymiary

Podstawowe dane biurka ONE:

Pojedynczy silnik;
Łagodny start i zatrzymanie;
Prędkość podnoszenia do 33 mm/s;
Długość skoku 480 mm;
Udźwig 80 kg;
Zużycie energii: czuwanie 0,06 W;
Cykl pracy: 1 minuta wł., 9 minut wył.

GWARANCJA

• 3 lata na elektryczne części biurka
• 5 lat na biurko, ramę i nogi

B-ACTIVE

B ACTIVE białe Biurko z regulacją wysokości blatu białe kontenery podbiurkowe białe krzesło biurowe niebieskie ścianki tapicerowane do biurka Biurka elektryczne od Narbutas – przewodnik i porównanie
B ACTIVE Biurko Regulowane NARBUTAS

Biurka elektryczne od Narbutas- B-ACTIVE z płynną regulacją wysokości blatu, na ramie teleskopowej z dwuelementową kolumną typu DOWN.

Biurko wyposażone w dwa silniki, zabezpieczenie antykolizyjne oraz przyciski regulacji wysokości z funkcją pamięci. Zakres regulacji od 680 mm do 1150 mm.

Podłużnice z blachy tłoczonej dopasowane do trzech długości blatów 1200, 1400 lub 1600 mm i szerokości 700 lub 800 mm.
Noga składa się z dwóch segmentów, górnej rury kwadratowej o przekroju 40 x 60 mm i zewnętrznej, dolnej o wymiarach 50 x 70 mm. Rozwiązanie systemu Glide zapobiega powstawaniu zarysowań lakieru na wewnętrznych kolumnach biurka. Stopa w dwóch wykończeniach do wyboru. Stelaż w trzech kolorach białym, czarnym lub metalicznym.

B ACTIVE Biurko Regulowane Wymiary blatów i zakres regulacji wysokości
B ACTIVE Biurko Regulowane Wymiary

Podstawowe dane biurka B-ACTIVE:

Dwa silniki;
Dwie kolumny typu DOWN;
Funkcja antykolizyjna;
Łagodny start i łagodne zatrzymanie;
Prędkość podnoszenia do 30 mm/s;
Długość skoku 470 mm;
Udźwig: 80 kg;
Zużycie energii: czuwanie 0,05 W;
Cykl pracy: 1 minuta wł., 9 minut wył.

GWARANCJA

• 2 lata na elektryczne części biurka
• 5 lat na biurko, ramę i nogi

 

ACTIVE

ACTIVE Biurko Regulowane NARBUTAS biurka z regulowaną wysokością blatu stelaż grafitowy blaty drewnopodobne ścianki między biurkami dwukolorowe krzesła biurkowe dopasowane kolorystycznie do ścianek
ACTIVE Biurko Regulowane NARBUTAS

Biurka elektryczne od Narbutas-  ACTIVE z płynną regulacją wysokości blatu, na ramie teleskopowej z kolumną typu DOWN.

Biurko wyposażone w dwa silniki, zabezpieczenie antykolizyjne oraz przyciski regulacji wysokości z funkcją pamięci oraz funkcją pamięci i wyświetlaczem wysokości. Biurko elektryczne ACTIVE występuje w dwóch wersjach. Z kolumną dwuelementową i zakresem regulacji od 698 do 1168 mm, oraz z kolumną trójelementową i zakresem regulacji od 617 mm do 1267 mm.

Podłużnice z blachy tłoczonej dopasowane do czterech długości blatów 1200, 1400, 1600 oraz 1800 mm i szerokości 700 lub 800 mm.
Noga dwukolumnowa składa się z segmentów o przekroju 50×70 mm oraz 60×80 mm. Noga trójkolumnowa składa się z segmentów o przekroju 40×60 mm, 50×70 mm oraz 60×80 mm. Rozwiązanie systemu Glide zapobiega powstawaniu zarysowań lakieru na wewnętrznych kolumnach biurka. Stopa w trzech wykończeniach do wyboru. Stelaż w trzech kolorach białym, czarnym lub metalicznym.

ACTIVE Biurko Regulowane Wymiary blatów i zakres regulacji wysokości
ACTIVE Biurko Regulowane Wymiary

Podstawowe dane biurka ACTIVE:

Dwa silniki;
Dwie kolumny typu DOWN;
Funkcja antykolizyjna;
Łagodny start i łagodne zatrzymanie;
Prędkość podnoszenia do 40 mm/s;
Długość skoku: 470 mm (dwupoziomowa kolumna) / 650 mm
(trzy (3) poziomowa kolumna);
Udźwig: 100 kg;
Zużycie energii w trybie czuwania: przycisk JA 0,5W,
przycisk PA 0,2W;
Cykl pracy: 1 minuta wł., 9 minut wył.

GWARANCJA

• 5 lat na biurko, ramę, nogi i na elektryczne części biurka

 

EASY

EASY benchowe Biurko z podnoszonym elektrycznie blatem ścianka mocowana do jedne z blatów biurka kontener pod biurkiem krzesło biurowe obrotowe szafki osobiste lockery biurowe
EASY Biurko Regulowane NARBUTAS

Biurka elektryczne od Narbutas- EASY z płynną regulacją wysokości blatu, na ramie teleskopowej jako biurka pojedyncze oraz na wspólnej stopie jako biurko typu bench.

Biurko wyposażone w dwa silniki LINAK oraz zabezpieczenie antykolizyjne. EASY dostępne jest z przyciskami obsługującymi jedynie ruch w górę i w dół, przyciskami góra- dół z pamięcią 3 pozycji, oraz sterowaniem góra-dół, pamięć 2 pozycji, przypomnienie LED i zintegrowany Bluetooth do sterowania za pomocą aplikacji. Biurko elektryczne EASY występuje w dwóch wersjach. Z kolumną dwuelementową i zakresem regulacji od 680 do 1180 mm, oraz z kolumną trójelementową i zakresem regulacji od 585 mm do 1235 mm.

Podłużnice z blachy tłoczonej dopasowane do czterech długości blatów 1200, 1400, 1600 oraz 1800 mm i szerokości 800 mm.
Noga dwukolumnowa DL15 składa się z segmentów o przekroju 43,5×73,5 mm oraz 37×67 mm. Noga trójkolumnowa DL16 składa się z segmentów o przekroju 50×80 mm, 43,5×73,5 mm oraz 37×67 mm. Stopa w dwóch wykończeniach do wyboru. Stelaż w trzech kolorach białym, czarnym lub metalicznym.

EASY Biurko Regulowane Wymiary blatów i zakres regulacji wysokości
EASY Biurko Regulowane Wymiary

Podstawowe dane biurka EASY:

Dwa silniki;
Dwa rodzaje kolumn podnoszących – Linak DL15 i
Linak DL16;
Zintegrowany czujnik antykolizyjny PIEZO dla trzech kolumn,
opcjonalny czujnik antykolizyjny dla dwóch kolumn;
Łagodny start i łagodne zatrzymanie;
Prędkość podnoszenia do 38 mm/s;
Długość skoku: DL15 / DL16 – 500 / 650 mm;
Udźwig: 120 kg;
Zużycie energii: czuwanie 0,01 W;
Cykl pracy: 1 minuta wł., 9 minut wył.

GWARANCJA

• 5 lat na biurko, ramę, nogi i na elektryczne części biurka

 

MOTION

MOTION Biurko Regulowane z zabudowanym płytą stelażem pochłaniające hałas ścianki do biurek, w komplecie krzesła obrotowe i pufy biurowe
MOTION Biurko Regulowane NARBUTAS

Biurka elektryczne od Narbutas- MOTION z płynną regulacją wysokości blatu, na ramie teleskopowej jako biurka pojedyncze oraz jako biurko typu bench.

Biurko wyposażone w dwa silniki LINAK oraz zabezpieczenie antykolizyjne. MOTION dostępne jest z przyciskami góra-dół, przyciskami góra- dół z pamięcią 3 pozycji, oraz sterowaniem góra-dół, pamięć 2 pozycji, przypomnienie LED i zintegrowany Bluetooth do sterowania za pomocą aplikacji. Biurko elektryczne MOTION występuje w dwóch wersjach. Z kolumną dwuelementową i zakresem regulacji od 700 do 1200 mm, oraz z kolumną trójelementową i zakresem regulacji od 650 mm do 1300 mm. Biurka pojedyncze i biura bench mogą być wyposażone w panele płytowe odsłaniające nogi.

Stelaże biurka MOTION przystosowane są do trzech długości blatów 1400, 1600 oraz 1800 mm i szerokości 800 mm. Kolumna nogi prosta, bez stopy. Stelaż w trzech kolorach białym, czarnym lub metalicznym.

MOTION Biurko Regulowane Wymiary blatów i zakres regulacji wysokości
MOTION Biurko Regulowane Wymiary

Podstawowe dane biurka MOTION:

Dwa silniki;

Dwa rodzaje kolumn podnoszących – Linak DL05 i

Linak DL06;

Zintegrowany czujnik antykolizyjny PIEZO dla trzech kolumn,

opcjonalny czujnik antykolizyjny dla dwóch kolumn;

Łagodny start i łagodne zatrzymanie;

Prędkość podnoszenia do 38 mm/s;

Długość skoku: DL05 / DL06 – 500 / 650 mm;;

Udźwig: 120 kg;

Zużycie energii: czuwanie 0,01 W;

Cykl pracy: 1 minuta wł., 9 minut wył.

GWARANCJA

  • 5 lat na biurko, ramę, nogi i na elektryczne części biurka

 

Na podstawie powyższych przykładów widzicie, że różnice w biurkach regulowanych elektrycznie od jednego tylko producenta, mogą być bardzo znaczące. 

Dlatego łatwo nam odpowiedzieć na pytanie o cenę biurka elektrycznego, jeśli chodź w przybliżeniu wiemy, na jakich cechach szczególnie zależy użytkownikowi, a które z nich nie są dla niego aż tak istotne. 

Wszystkie przedstawione propozycje gorąco polecamy, bo zostały gruntownie przebadane i posiadają stosowne atesty.

Wiadomo, że inne wymagania co do biurka elektrycznego będzie miał użytkownik w małym biurze, a inne użytkownik korporacyjny.

W przypadku zakupu już kilkunastu stanowisk, warto przetestować wybrane rozwiązanie u siebie w biurze i zebrać uwagi zespołu. Podjąć decyzję o zakupie nie tylko na podstawie lektury parametrów i ceny, ale przeprowadzając praktyczny test. Dzięki temu zyskacie pewność, że dokonaliście właściwego wyboru.

Czekamy na Wasza zapytania.

https://cubi.pl/kategoria-mebli/meble-pracownicze/biurka-z-regulacja-wysokosci/