MEBLE

Meble gabinetowe

Gabinet managera to wnętrze o charakterze osobistym, gdzie – bardziej niż w innych strefach biura – liczą się podejście użytkownika i jego osobiste preferencje. W związku z tym oferta mebli gabinetowych musi być odpowiednio zaadresowana do klientów o różnych gustach i potrzebach. Dlatego znajdziesz u nas zróżnicowane wzorniczo rozwiązania, z których na pewno wybierzesz coś w sam raz dla siebie.

Dajemy Ci możliwość wyboru biurka gabinetowego o stałej wysokości blatu oraz regulowanej. Wykonanego z płyty laminowanej, płyty HDF lub wysokiej jakości forniru. Ofertę mebli gabinetowych uzupełniają pomocniki, szafy gabinetowe, witryny i komody gabinetowe, stoły i stoliki, fotele managerskie klasyczne i nowoczesne.

Gabinet nie tylko powinien odpowiednio się prezentować, ale również wspierać managera w realizacji jego zadań w firmie. Jeśli chcesz się upewnić, że efekt będzie, taki jak zakładasz, możemy Ci pomóc podjąć decyzję, wykonując aranżację gabinetu. Wybierz rozwiązanie, które Cię interesuje i wyślij zapytanie.
Oto przykładowe produkty.

Jakie meble do gabinetu szefa?

Na pewno meble atrakcyjne wizualnie, reprezentacyjne, dopasowane do wnętrza oraz dopasowane do charakteru pracy osoby zarządzającej.
Wyposażenie gabinetu managera, jeśli ten ma się wyróżnić, musi być wyższej klasy niż meble pracownicze.

Zdarza się, że spłaszczając maksymalnie struktury w firmie, zarządzający zespołem nie chce się specjalnie wyróżniać. Wybiera meble niemal identyczne jak te, przy których pracuje reszta zespołu. Jedynym co wyróżnia takie stanowisko to czasem tylko jego usytuowanie w biurze.
Przyjęło się raczej, że gabinet prezesa, dyrektora czy kierownika, to osobne pomieszczenie, wydzielone z powierzchni biura.

Elitarna przestrzeń odseparowana akustycznie i często również wizualnie od reszty. Jeśli gabinet to osobne pomieszczenie, to istnieją dogodne warunki do urządzenia go zgodnie z osobistymi preferencjami użytkownika.

Kiedy dokonujemy wyboru mebli gabinetowych weźmy pod uwagę poniższe kwestie.

Przeznaczenie mebli gabinetowych.

Gabinet do kancelarii prawniczej lub notarialnej, gabinet do biura, gabinet do pracowni lub atelier, gabinet do pokoju lekarskiego, gabinet do domu. Spełniają różne funkcje, więc różnią się charakterem.

Funkcja gabinetu.

Gabinet służy jedynie do pracy w skupieniu i potrzebne jest tylko porządne biurko? A może spełnia jeszcze inne zadania?
Jeśli w gabinecie odbywać się mają narady czy spotkania w szerszym gronie, potrzebny będzie gabinetowy stół konferencyjny z fotelami do stołu.
Praca managera to też spotkania mniej formalne. Do tego typu zadań wybieramy zwykle fotele i sofę biurową w komplecie z niskim stolikiem kawowym.
Współczesny szef, nie wyobraża sobie pracy bez komputera. Laptop jest urządzeniem przenośnym, które nie wymaga specjalnie przygotowanego stanowiska. Z komputerem stacjonarnym na biurku gabinetowym, sprawa wygląda inaczej. Warto wtedy wybrać biurko przystosowane specjalnie do takiego urządzenia.
Na koniec funkcja przechowywania w gabinecie. W gabinetach klasy premium raczej marginalna, ale nie w gabinecie urzędnika czy kierownika. Tam nadal przechowywane są dokumenty w formie papierowej. Tak więc im bardziej ekskluzywny gabinet, tym charakter szafek i witryn bardziej dekoracyjny niż użytkowy.

Materiał z jakiego wykonane są meble do gabinetu.

Najbardziej pożądane są te szlachetne. Okleina naturalna z pięknym rysunkiem drewna, do tego polerowana stal lub chrom i skórzane tapicerki foteli i kanap. To są detale wysokiej klasy mebli gabinetowych. Należy pamiętać, że szlachetny charakter forniru zabezpieczonego lakierem, idzie w parze z dużą wrażliwością na beztroskie traktowanie. Meble gabinetowe, których użytkownik nie chce traktować ze szczególną ostrożnością, to muszą być meble wykończone laminatem. Takie wykończenie dobrze naśladuje naturalne drewno oraz oferuje doskonałe parametry użytkowe.

Kluczową kwestią dla większości użytkowników mebli gabinetowych jest wybór wzornictwa.

Tradycyjne meble do gabinetu czy nowoczesne meble gabinetowe?

To chyba najczęściej zadawane pytania przez doradców wyposażających biura, kiedy stają przed zadaniem zaproponowania wystroju gabinetu w biurze.

Co decyduje o wyborze? Najczęściej osobiste preferencje przyszłego użytkownika gabinetu. Jeśli nie do projektanta, to zwykle do niego należy ostatnie zdanie w tej kwestii.

Jak wygląda obecnie tradycyjny gabinet?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, tradycyjny gabinet to stylowy gabinet. Meble biurowe wzorowane na stylu angielskim, a nawet gabinety urządzane ciężkimi meblami gdańskimi. Z czasem, ilość zdobień malała, co prawdopodobnie miało związek ze zmianą gustu kadry zarządzającej i optymalizacją ceny gabinetu.

Jeszcze niedawno, tradycyjny gabinet produkowany seryjnie miały w ofercie fabryki produkujące meble domowe. Zwykle komplet takich mebli stanowiło średniej wielkości biurko z blatem opartym na szafkach i cały zestaw szaf, regałów i witryn. Tego rodzaju kolekcje mebli gabinetowych dedykowane były właśnie do urządzania gabinetów i bibliotek domowych. Charakterystyczne dla tych mebli było połączenie płyty wiórowej wykończonej fornirem oraz masywu drewnianego. Z drewna wykonane były zazwyczaj krawędzie blatów, zdobienia drzwi płytowych oraz szuflad i sama konstrukcja drzwi szklanych w witrynach. Meblościanki zdolne pomieścić bogate księgozbiory pasowały do domowego gabinetu, czasem sprawdzały się jako meble do kancelarii prawnej albo notarialnej. W praktyce, tylko w takich miejscach. W większości biur, nie pasowałyby również do reszty wyposażenia.

Tradycyjny gabinet to prawdopodobnie również dość prosty, niezbyt krzykliwy gabinet z biurkiem na nogach z płyty wiórowej. W gabinecie określanym jako tradycyjny, nie znajdziemy stelaża metalowego pod blatem biurka gabinetowego, ani wymyślnych kształtów blatu. Nawet kolorystyka laminatu czy okleiny płyty wiórowej będzie raczej stonowana.

Jaki rodzaj gabinetu pasuje do stylowych wnętrz?

Czy zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie aranżacja z użyciem mebli zabytkowych albo stylowych?
Oczywiście nie zawsze. Pamiętać należy, że meble stylowe nie były projektowane do współczesnego charakteru pracy biurowej. Może jeszcze nadają się do ceremonialnych przyjęć gości przy whisky i cygarach, ale już nie bardzo do wielogodzinnej pracy przy laptopie.
Do wnętrz zabytkowych, doskonale pasują meble nowoczesne. Im bardziej nowoczesne tym lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to wysokiej klasy zestaw mebli gabinetowych. Wysokiej klasy, więc dobrze zaprojektowany i zbudowany w oparciu o dobrej jakości materiały.

Naturalnym środowiskiem dla nowoczesnych mebli gabinetowych są nowoczesne wnętrza w nowoczesnych biurowcach.

Nowoczesny gabinet kojarzy się obecnie z nowoczesnym designem. Z nowatorskim zastosowaniem i śmiałym połączeniem stali, szkła, drewna i tworzyw sztucznych.

Nowoczesny gabinet powinien odzwierciedlać charakter nowoczesnego menedżera. Człowieka zorganizowanego, zdyscyplinowanego i aktywnego.