MEBLE

Meble konferencyjne

Meble konferencyjne- szukasz wyposażenia sali konferencyjnej czy pokoju spotkań? W nowoczesnej organizacji właśnie miejsce spotkań jest jednym z najważniejszych miejsc w firmie.

Oferujemy klasyczne układy łączonych systemowych stołów konferencyjnych dla dużej liczby osób oraz stoły do kameralnych spotkań. W naszej ofercie znajdziecie takie meble konferencyjne jak: krzesła konferencyjne, krzesła z pulpitem, krzesła sztaplowane, fotele konferencyjne, obrotowe i z pamięcią powrotu, stanowiska multimedialne wysokie i niskie ze ścianą multimedialną do zawieszenia ekranu, stoły z blatem uchylnym, stoły składane, systemowe stoły konferencyjne, stoły do spotkań, wysokie stoły do spotkań na stojąco. Nie masz pewności, czy w sali konferencyjnej zmieści się zaplanowana liczba osób? A może chcesz ocenić funkcjonalność zestawu mebli konferencyjnych.
Pomożemy Ci, przygotowując aranżację planowanej do umeblowania przestrzeni.
Oto przykładowe produkty.

Jak zaaranżować salę konferencyjną?

Najważniejsza w projektowaniu sali konferencyjnej jest odpowiednia aranżacja mebli konferencyjnych. 

Znakomita większość projektów miejsc przeznaczonych na konferencje zaczyna się od ustalenia wymaganego układu w jakim mają funkcjonować meble konferencyjne.

Dokładniej rzecz ujmując, istnieją typowe układy stołów i krzeseł, które odpowiadają określonym rodzajom aktywności.

W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na następujące układy funkcjonalne:
  • –  ustawienie mebli kinowe/ teatralne
  • – ustawienie mebli w podkowę
  • – ustawienie w okrąg
  • – ustawienie szkolne
  • – bankietowe.

Które ustawienie mebli konferencyjnych jest najbardziej efektywne? 

Najwięcej osób zmieści się przy ustawieniu teatralnym, nieco mniej przy ustawieniu szkolnym. Pozostałe style ustawienia wymagają więcej przestrzeni, więc zmieszczą mniejszą ilość osób.

Jeśli jesteś zdecydowany na wybrany układ mebli do sali konferencyjnej, to bez problemu dobierzemy rozwiązania dopasowane dokładnie do tego układu. 

Przykładem mogą być dedykowane krzesła i fotele audytoryjne. Idealne do ustawienia teatralnego, sprawdzą się także w ustawieniu szkolnym. Krzesła audytoryjne nie pasują jednak do pozostałych układów funkcjonalnych sal konferencyjnych.

Chcesz mieć możliwość dostosowywania ustawienia mebli konferencyjnych do zmieniających się potrzeb, postaw na uniwersalne wyposażenie meblowe do dowolnego dysponowania. 

Elastyczność wyposażenia konferencyjnego jest cenna szczególnie wtedy, kiedy salę konferencyjną trzeba przygotować na różne rodzaje spotkań. Te bardziej formalne: narady, szkolenia, konferencje, wykłady, warsztaty, kursy specjalistyczne. Jak też mniej formalne jak przyjęcia, bankiety, czyli wszelkiego rodzaju przyjęcia okolicznościowe.

Optymalna ilość osób w sali konferencyjnej- meble konferencyjne – przepisy i normy dla sal konferencyjnych i audytoryjnych.

Jaka ilość osób na danym metrażu sali konferencyjnej można bezpiecznie pomieścić?

Możesz zetknąć się z tym problemem, kiedy decydujesz się na ustawienie foteli audytoryjnych, krzeseł konferencyjnych z pulpitem czy stołów z krzesłami w układzie teatralnym lub szkolnym.

Zawsze w takim przypadku należy wziąć pod uwagę przepisy budowlane i przeciwpożarowe.

Ilość osób korzystających z sali konferencyjnej lub sali audytoryjnej może być ograniczona z powodu braku odpowiedniej ilości drzwi ewakuacyjnych. Kluczowe będą też przepisy określające bezpieczne ustawienie mebli konferencyjnych, czyli na przykład minimalne odległości między rzędami i maksymalne długości rzędów.

Nowoczesna sala konferencyjna- jak wyposażyć salę konferencyjną?

Przede wszystkim, zorganizujmy salę konferencyjną tak, aby zapewnić maksymalny komfort uczestnikom konferencji oraz obsłudze. 

Meble konferencyjne. Z jakiego wyposażenia konferencyjnego skorzystać?

Najlepiej użyć mebli konferencyjnych, które dają swobodę kształtowania przestrzeni sali konferencyjnej.

Takim uniwersalnym rozwiązaniem mogą być stoły mobilne z uchylnym blatem i możliwością sztaplowania w celu ograniczenia miejsca do ich składowania. Dobrym pomysłem będzie też użycie krzeseł, które można sztaplować. Następnie przewozić stos krzeseł wózkiem na zaplecze sali do magazynowania. Przykładem uniwersalnego rozwiązania w przypadku krzeseł konferencyjnych będzie możliwość zamontowania do krzesła pulpitu do pisania. 

Nowoczesna sala konferencyjna to nie tylko meble. Równie istotne są rozwiązania poprawiające akustykę. Szczególnie ograniczenie efektu echa, które może istotnie pogarszać zrozumiałość mowy. Przyda się też izolacja akustyczna pomieszczenia, która zapewni spotkaniom poufność. Wytłumi również dźwięki dochodzące z zewnątrz.

W dużym stopniu, o nowoczesności sali konferencyjnej decydują wszelkiego rodzaju urządzenia stosowane podczas konferencji. Trudno obecnie wyobrazić sobie wnętrze sali bez urządzeń do wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń konferencyjnych. Bez dostępu do światła słonecznego albo bez odpowiedniego zaciemnienia. Bez szybkiego Internetu, sprzętu multimedialnego, tablic, ekranów, nagłośnienia oraz systemów rezerwacji sali.

 Pokój do spotkań czy budka do spotkań- wyposażenie meblowe pokoju do spotkań lub gotowa budka do spotkań.

Meble konferencyjne to również wyposażenie do pomieszczeń przeznaczonych do spotkań w mniejszym gronie. 

Jeśli potrzebujesz przystosować do tego celu jeden z pokoi biurowych, możesz użyć takich samych krzeseł i foteli jak do sali konferencyjnej. Stoły do spotkań, mogą się nieco różnić od tych konferencyjnych. Rzadziej będą to stoły systemowe, częściej pojedyncze lub segmentowe stoły dla maksymalnie kilkunastu osób.

Stosunkowo nową propozycją skierowaną do pracowników biurowych spotykających się na krótkich, roboczych naradach przy monitorze będzie stanowisko multimedialne. Stanowisko multimedialne to nic innego jak połączenie standardowej wysokości stołu lub wysokiego stołu ze ścianką multimedialną. Ścianka służy do zawieszenia ekranu oraz do ukrycia wszelkiego rodzaju okablowania, przepustów i mediaportów.

Spotkania przy stanowisku multimedialnym możesz odbyć na stojąco lub na siedząco. Do standardowej wysokości blatu stosujemy standardowe krzesła konferencyjne, do stołów wysokich dopasowujemy biurowe hokery.

Jeśli dysponujesz przestrzenią biurową, a nie chcesz lub nie możesz wygospodarować osobnego pomieszczenia na pokój do spotkań. Możesz zastosować kabinę akustyczną z wnętrzem fabrycznie przystosowanym do spotkań. Budka akustyczna będzie rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli ilość osób na spotkaniu, nie będzie większa niż kilka osób. 

Długie konferencje i krótkie narady? Jak dobrać krzesła i fotele do sal konferencyjnych?

Krzesła konferencyjne to bardzo pojemna kategoria. Właściwe prawie każde krzesło, w tym obrotowe, nadają się do zastosowania w sali konferencyjnej. 

Oczywiście nieco inne krzesła dedykowane są do dużych sal konferencyjnych w obiektach hotelowych. Wynika to z charakteru imprez, jakie odbywają się w takiej sali. Duże sale konferencyjne służą również do bankietów, przyjęć okolicznościowych, szkoleń, seminariów. Krzesła do takich sal muszą być uniwersalne i dość komfortowe.

Sale przeznaczone na zajęcia szkoleniowe, treningi, kursy, wykłady, laboratoria, to miejsca, gdzie bardziej od komfortu, liczyć się będzie funkcjonalność krzeseł.

W końcu sale konferencyjne w biurach lub zapleczach biznesowych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. W ten typ pomieszczeń konferencyjnych wpisuje się najwięcej mebli do siedzenia.

Od stołków, przez proste krzesła bez podłokietników, krzesła konferencyjne z podłokietnikami, krzesła konferencyjne z pulpitem do pisania, do krzeseł obrotowych, wszelkiego rodzaju fotelików oraz foteli obrotowych.