MEBLE

Akustyka

Szukasz rozwiązań ograniczających hałas w biurze?

Znajdziesz tu wszystko, co pomaga poprawić komfort akustyczny, na przykład: wygłuszające panele ścienne- tapicerowane i flokowane, panele wolnostojące, panele sufitowe, kurtyny akustyczne, panele tapicerowane do biurek. Odnajdziesz sofy i zestawy siedzisk izolowanych akustycznie i optycznie, biurka akustyczne do call center. Odkryjesz również budki akustyczne do rozmów telefonicznych, kabiny akustyczne do pracy w skupieniu, kabiny akustyczne do spotkań.
Produkty z kategorii akustyka to nie tylko ustroje akustyczne wspierające ograniczanie hałasu i pogłosu, to również bardzo efektowne elementy będące dekoracją wnętrz. Produkty nadające przestrzeni przytulniejszego charakteru.
Wybierz rozwiązanie, które Cię interesuje i wyślij zapytanie.

Akustyka w projekcie nowoczesnego biura.

Akustyczne budki do biura to absolutny must have dla każdego, kto ceni ciszę w biurze i pragnie ulepszać swoją przestrzeń biurową.

Budka telefoniczna do biura to kabina akustyczna dla jednej osoby.

Zajmuje niewiele miejsca, a pozwala w radykalny sposób poprawić jakość pracy w pomieszczeniu. Szczególnie tam, gdzie sporadyczne rozmowy telefoniczne pracowników, zakłócają pracę w skupieniu pozostałym osobom w zespole. 

Budka telefoniczna w Twoim biurze zapewni również poufność rozmów telefonicznych.

Budka do rozmów w pracy zamiast budowania dodatkowych pokoi do spotkań.

Budki do spotkań biurowych, to wydzielona przestrzeń bez konieczności planowania i wykonywania prac budowlanych. To również możliwość szybkiej zmiany lokalizacji kabiny w biurze, jak też łatwego przeniesienia budki do nowej lokalizacji po zmianie biura. 

Inwestycja w budkę akustyczną do biura, to oczywista oszczędność środków.

Poza funkcją zapewniającą niezakłócony spokój podczas spotkań dla dwóch, czterech czy nawet ośmiu osób, budka biurowa doskonale sprawdzi się podczas wideokonferencji oraz jako budka do pracy zespołowej. 

Jednoosobowa budka do pracy w skupieniu to kabina z umieszczonym wewnątrz stanowiskiem do pracy biurowej.

Standardowym wyposażeniem w jej wnętrzu może być biurko i krzesło, ale może to być również pulpit z regulowaną wysokością blatu. Przy takim pulpicie, możemy pracować w budce biurowej siedząc na ergonomicznym fotelu lub na stojąco, podpierając się jedynie stołkiem.

Biuro przyszłości, to biuro z hybrydowym modelem pracy.

Omawianie projektów podczas video sesji będzie na porządku dziennym. Odpowiednie warunki do tego rodzaju aktywności oferuje właśnie budka hybrydowa. Budka przygotowana do odbywania wideokonferencji i telekonferencji.

Biurowa budka akustyczna pozwala na elastyczne wykorzystanie przestrzeni biurowej i uzyskanie maksymalnej kontroli nad każdym przypadkiem aktywności biurowej.

Do czego służą meble akustyczne?

Mebli akustycznych używa się w przestrzeniach biurowych i obiektach użyteczności publicznej do tworzenia stref spotkań i stref do relaksu. Meble akustyczne ułatwią odpoczynek po trudnym zadaniu, pozwolą w spokoju naładować baterie przed kolejnymi zadaniami. 

Czym są meble akustyczne?

To rodzaj miękkich mebli tapicerowanych, najczęściej przeznaczonych do siedzenia, których nieodłącznym elementem jest ekran akustyczny. Ekran akustyczny wykonany jako tapicerowany panel osłaniający tylną część siedziska, boczne części, a czasem i górną. 

Meblem akustycznym będzie otwarta budka biurowa.

Będzie nim też box do spotkań z ustawionymi naprzeciw siebie sofami, stolikiem do spotkań, miejscem na zawieszenie ekranu oraz oczywiście nieodzownymi tapicerowanymi ścianami.

Meblem akustycznym będzie też fotel z miękką osłoną akustyczną.

Będzie nim też system ścianek tapicerowanych do tworzenia profesjonalnych stanowisk dla call center. 

Moduły wysokich ścianek tapicerowanych dozbraja się blatem z podłużnicami. Dzięki takiemu rozwiązaniu, niepotrzebne są nogi biurka. Oszczędzamy pieniądze i otrzymujemy maksymalnie dużo powierzchni tłumiącej hałas powstający podczas prowadzenia rozmów telefonicznych.

Meblem akustycznym będą też wszelkiego rodzaju ustroje akustyczne, które poza poprawą warunków akustycznych w biurze, służą jako stoliki czy huśtawki dla pracowników.

Panele akustyczne do walki z hałasem w biurze.

Nowoczesne wnętrza współczesnych biurowców, bardzo często wykończone są przy użyciu twardych materiałów. Gładkie powierzchnie betonowe, ceramiczne, szklane, stalowe czy drewniane, skutecznie odbijają falę akustyczną. Takie powierzchnie nie rozpraszają i nie absorbują dźwięków. Mogą jednak generować odbicia, które skutkują efektem echa. 

Kiedy zmagasz się z nadmiernym hałasem w biurze albo w sali konferencyjnej, Twoja mowa jest niezrozumiała, musisz sięgnąć po dedykowane rozwiązania akustyczne do biur i obiektów użyteczności publicznej.

Pierwszym i najbardziej rozpowszechnionym elementem akustycznym jest panel akustyczny dzielący biurka.

Stosujesz go zawsze wtedy, kiedy siedzący blisko siebie współpracownicy, przeszkadzają sobie nawzajem, wykonując na przykład częste rozmowy telefoniczne. Jest to typowa uciążliwość, której łatwo zaradzisz wprowadzając element tłumiący hałas możliwie blisko miejsca jego emisji.

Jeśli zechcesz przesłonić akustycznie i optycznie strefy w biurze, sięgnij po ścianki tapicerowane wolnostojące, czyli mobilne panele akustyczne na specjalnych podstawach. 

To uniwersalne i skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci reagować nawet na tymczasowe zmiany warunków w biurze.  Kiedy musisz sięgnąć osłoną wyżej niż sięgają panele wolnostojące, możesz zastosować biurowe kurtyny akustyczne.

Kurtyny to zestawy paneli akustycznych o przeróżnych kształtach i kolorach, podwieszonych za pomocą linek do sufitu. 

Do sufitu montujemy też sufitowe panele akustyczne, zawieszając je na linkach nad miejscami, gdzie najczęściej generowany jest hałas w biurze. Wprowadzając tego rodzaju element tłumiący, zablokujesz rozprzestrzenianie się fali dźwiękowej ku górze.

Odbicia fali dźwiękowej od twardych ścian możesz zneutralizować stosując bogatą gamę ściennych paneli akustycznych.

Panele o przeróżnych kształtach i kolorach, przykleić można do ściany lub szkła. Poza porowatą strukturą samego materiału z jakiego wykonano akustyczne panele na ścianę, istotna akustycznie jest też ich nieregularna struktura. 

Mnogość kształtów i kolorów paneli akustycznych do biura, czy to tapicerowanych, czy wykonanych z wełny PET, czy piankowych pozwoli nie tylko okiełznać niepożądane dźwięki w biurze, ale przy okazji, gustownie je udekorować.