Budka czyli kabina akustyczna

budka akustyczna na wymiar, budka biurowa na zamówienie
budka akustyczna na wymiar, budka biurowa na zamówienie
Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #2

Budka czyli KAbina akustyczna

Tym razem o kabinach akustycznych, popularnie zwanych budkami do biura.

Budki to nic innego jak zamknięte pomieszczenia w formie mebla, które wstawia się do większego pomieszczenia w celu wydzielenia odizolowanej akustycznie przestrzeni.

Zaczęło się niewinnie. Zauważono, że w otwartym biurze, trudno o odrobinę prywatności, głównie wtedy, kiedy chcemy odbyć rozmowę telefoniczną. Jeśli będziemy rozmawiać przez telefon siedząc przy biurku, a kilka osób obok wpadnie na ten sam pomysł, to z całą pewnością, będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Jeszcze bardziej będą przeszkadzać jednak tym, którzy potrzebują ciszy do pracy w skupieniu. Nie wspominając już o tym, że z oczywistych powodów, trudno zachować poufność takiej rozmowy.

Czy to telefonując w sprawie firmowej czy prywatnej, pracownicy udawali się w takie miejsca w biurze, gdzie warunki do przeprowadzenia rozmowy były najkorzystniejsze. Czasem wychodzili na korytarz, klatkę schodową czy na zewnątrz budynku.

Problem był bardzo uciążliwy, a rynek potrafi sobie radzić z rozwiązywaniem problemów.
Pojawiły się rozwiązania przypominające swoją budową zadaszenia ulicznych automatów telefonicznych. Oczywiście tamte wykonane były z laminatu. Rozwiązania do wnętrz biurowych wykonywano z materiałów tłumiących falę akustyczną, zawieszane były w biurach na ścianach.

Teraz każdy, kto chciał porozmawiać przez telefon, mógł wejść ze swoim bezprzewodowym telefonem pod ten daszek, a materiał tłumiący z przodu i z boków, chronił w pewnym stopniu przed hałasem w jedną i w drugą stronę. Takie rozwiązania pomagają, ale są nieskutecznie, jeśli tylko osoba prowadząca rozmowę, odwróci się tyłem do ściany. Pochłanianie dźwięków w budce akustycznej otwartej jest możliwe tylko wtedy, kiedy materiał tłumiący jest blisko źródła dźwięku.

I znowu rynek zareagował. Jest problem, jest potrzeba, znaleziono rozwiązanie.

Pojawiły się budki zamykane. Formatem przypominały te znane z ulic z lat 80-tych. Wewnątrz wyściełane pianką tapicerską, izolowały akustycznie i dawały wrażenie przytulności. Z czasem, pomysł pomieszczenia w pomieszczeniu rozwijano. Pojawiły się większe kabiny mogące pomieścić więcej osób. Można było je wykorzystać do odbywania kameralnych spotkań.

budki akustyczne do biura Suwałki
Realizacja Kabina Akustyczna #Hush MikomaxSO

Nasz klient w Suwałkach potrzebował izolowanych akustycznie pomieszczeń do hali, w której odbywają się prezentacje produktów, szkolenia, dni otwarte.

Wybrał dwa rozwiązania, budkę telefoniczną oraz kabinę do spotkań. Oba rozwiązania wyposażone były w uruchamianą automatycznie wentylację i oświetlenie wnętrza.

Z tego co wiem, klient już przenosił kabinę w inne miejsce niż to, w którym je zamontowaliśmy. Nie było to trudne, bo duża kabina choć lekka nie jest, to skonstruowana jest tak, aby można ją było przewieźć w inne miejsce paleciakiem.

Mini Salka Konferencyjna do biura
Mini Salka Konferencyjna Kabina Treehouse Bejot

Kolejną realizację z mini salą konferencyjną do biura, przyszło nam realizować w okresie, kiedy wszyscy pracownicy byli na zdalnym.

Cisza w biurze i cisza na dość głośnej zwykle ulicy, bo położonej tuż obok białostockiego dworca. Szczyt kolejnej fali.

Klient już miał jedną kabinę od nas. Przydała się podczas omawiania zapisów w umowie i uzgadniania ceny następnej kabiny. Nie słyszeliśmy pracujących przy biurkach konsultantów, a oni nas.

Następna była zupełnie inna niż poprzednia. Sam producent mówi o niej, że przypomina domek na drzewie. Rzeczywiście, coś w tym jest.

Budkam do biura Treehouse oferuje aż 6-krotną redukcją odczuwalnej głośności. Ma jeszcze dodatkową zaletę, panele akustyczne, które pokrywają ściany boczne i dach kabiny, poprawiają również akustykę pomieszczenia w którym kabina jest ustawiona.

Współczynnik pochłaniania dźwięku wynosi 0,45 i powoduje, że wstawienie takiej budki do openspace odpowiada zastosowaniu paneli wolnostojących lub ściennych o podobnej powierzchni.

biała budka akustyczna jako kabina tłumacza
Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #1

Kolejna realizacja z kabinami akustycznymi była dużo bardziej wymagająca.

Nie mogliśmy zastosować typowych produktów. Zmiana wymiarów typowych budek dostępnych na rynku, nie wchodziła w grę. Z pomocą przyszedł znajomy dostawca, oferujący konstrukcję kabiny, którą w łatwy sposób można personalizować. Kluczowym zadaniem było zatem wciśnięcie dwóch kabin we wnękę i zapewnienie odpowiedniego komfortu osobie pracującej wewnątrz.

Kabiny akustyczne służą jako miejsce pracy tłumaczy podczas konferencji.

Ustawione są dość blisko audytorium, więc kluczowe w takim przypadku jest zapewnienie odpowiednich parametrów akustycznych. Najlepsze parametry można uzyskać jedynie wtedy, kiedy wszystkie, kluczowe elementy, wykonane są we właściwy sposób z materiałów o najlepszych parametrach.

W tym przypadku, ściany kabiny tłumacza wykonane są z płyty akustycznej- lekkiego MDF. Wnętrze wykończone jest grubymi na 40 mm panelami tapicerowanymi (pianka proakustyczna + pianka o wysokim współczynniku absorpcji dźwięku+ tkanina). Podłoga z matą tłumiącą przykrytą wykładziną dywanową.

Bardzo istotna w tego rodzaju konstrukcjach jest szklana część kabiny. Jak wiadomo, szkło jest twarde, a jeśli jest cienkie to rezonuje.

Dlatego im grubsza tafla szkła, tym lepsza izolacja akustyczna.

W przypadku naszych kabin, zastosowaliśmy szkło hartowane, bezpieczne, gr. 5+1+5 mm. Do tego porządne zawiasy i precyzyjnie spasowane uszczelki.

wnętrze budki biurowej dla tłumacza
Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #4

Standardem w tego rodzaju kabinach są dostępne wewnątrz gniazda.

W budkach akustycznych dla tłumaczy zamontowaliśmy wymagane przez klienta gniazda 2x 230V, RJ45, USB, a przewody z odpowiednimi wtyczkami połączono we florboxie pod podłogą kabiny.

Kolejnym standardem jest wentylacja z regulowaną mocą, uruchamiana czujnikiem ruchu z opóźnieniem wyłączenia oraz oświetlenie LED. Automat zwalnia użytkownika z konieczności pamiętania o włączaniu i wyłączaniu tych funkcji.

oświetlenie budki biurowej
Realizacja Kabina Akustyczna Na Wymiar Cubi #3

Od lat obserwujemy ewolucję rozwiązań akustycznych, szczególnie duże zmiany, zauważamy właśnie w biurowych budkach akustycznych.

Zasada działania jest podobna, czasem wyglądają podobnie, ale budka budce nierówna. W tym obszarze, najważniejsze jest odpowiednie dobranie rozwiązania pod indywidualne potrzeby klienta.

W Cubi potrafimy doradzić w tym zakresie, a nawet dostarczyć budkę akustyczną zrobioną pod wymiar z nietypowym wyposażeniem.

Oto typowe budki do biura z naszej oferty https://cubi.pl/kategoria-mebli/akustyka/kabiny-akustyczne/