Biblioteka- wierszem lub prozą

regały biblioteczne metalowe lada biblioteczna zdjęcie z realizacji
regały biblioteczne metalowe lada biblioteczna zdjęcie z realizacji

Biblioteka- wierszem lub prozą.

Dwie realizacje. Obie to biblioteki gminne, ale całkiem inne potrzeby i sposób ich zaspokojenia.

W pierwszym przypadku nowe wyposażenie do nowego budynku. W drugim, nowe wyposażenie, do zaadoptowanego na potrzeby biblioteki pomieszczenia.

Nowy, designerski budynek, więc i wyposażenie powinno być spójne. Do tego, miejsce przeznaczone na regały, znajduje się we wnęce, do której dociera niewiele światła słonecznego. Wybór mógł być jeden, ażurowa, solidna metalowa konstrukcja z powtarzalnych profili, żeby można było rozbudowywać układ wraz z powiększaniem księgozbioru.

Ramki regałów z poprzeczkami, na których oparliśmy łączone w tym miejscu półki. Dodatkowe poprzeczki, tym razem cieńsze, podtrzymują książki między poszczególnymi sekcjami. Podłużnice podtrzymujące półkę grubości 25 mm, zamontowaliśmy nie pod, ale nad półką. Dzięki temu, uzyskaliśmy czytelny podział w regale podwójnym na dwa rzędy. Całość konstrukcji wyposażyliśmy w ściągi ze śrubami rzymskimi, które dodają uroku, ale przede wszystkim usztywniają konstrukcję. Na nowości wydawnicze, czy po prostu pozycje warte pokazania, wykonaliśmy blaszane półki skośne, do zawieszenia na poprzeczce ramki regału. Z takiej samej blachy jak półki skośne, powstały też podpórki do książek, które pomagają utrzymać je w pionie.

Dodatkiem do regałów bibliotecznych był kącik malucha, ze stolikiem i kolorowymi pufami. Strefa spełniająca rolę mini czytelni ze stoliki w zespołach oraz stanowiska komputerowe, oddzielone od siebie tapicerowanymi ściankami.

Dostarczyliśmy również ladę biblioteczną dwustanowiskową. Front lady z dodatkowym miejscem na ekspozycję książek oraz szufladą z przegródkami na karty biblioteczne.

Całość uzupełniły szafy biurowe, szafka kartotekowa i wisząca szafka na audiobooki.

metalowe regały biblioteczne realizacja
metalowe regały biblioteczne realizacja
biblioteka czytelania realizacja meble do biblioteki

Druga realizacja, to konieczność zaproponowania w postępowaniu tanich i prostych mebli bibliotecznych.

Pilna potrzeba przeniesienia biblioteki z zabytkowego, ale wymagającego remontu pomieszczenia, do wyremontowanych, jasnych wnętrz.

W tym przypadku, mieliśmy konkretne wytyczne. Całość wyposażenia ma być prosta, solidna, bezpieczna. Płytowe regały biblioteczne ustawione szczytem do okien, dzięki czemu zapewniony jest dostęp światła słonecznego do przestrzeni między rzędami. Tak też zrobiliśmy. Całość konstrukcji z płyty melaminowej grubości 25 mm. Grube półki dodatkowo wzmocnione pionową przegrodą, więc uwis obciążonej półki nie występuje. Cześć regałów z półkami skośnymi, większość z poziomymi. W szczytach regałów półki do ekspozycji polecanych książek.

Uzupełnieniem była oczywiście lada bibliotekarki z poręczną szufladą na karty biblioteczne oraz niskie regały na kółkach, na książki dla małych dzieci.

biblioteka lada biblioteczna płytowe regały biblioteczne realizacja
płytowe regały biblioteczne realizacja biblioteka meble
płytowe regały biblioteczne realizacja biblioteka meble

Różne wymagania, ale proponowane przez nas rozwiązania, zawsze dostosowana do wymagań klienta.

Mieliśmy okazję wyposażać wcześniej biblioteki na wyższych uczelniach, zdobyliśmy doświadczenie, więc potrafimy i wierszem i prozą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *