Biurka regulowane od .mdd

Biurko bench Regulowane Ogi Drive na kolumnach 3 elementowych, duży zakres regulacji, panel akustyczny między stanowiskami
Biurko bench Regulowane Ogi Drive na kolumnach 3 elementowych, duży zakres regulacji, panel akustyczny między stanowiskami
Biurko Regulowane Ogi Drive Bench .mdd

BIURKA REGULOWANE od mdd

Kiedy spędzamy długie godziny w biurze, pochłonięci pracą, skoncentrowani na zadaniu, rzadko myślimy o swoim dobrostanie. Dopiero, kiedy odrywamy się od zadania. Kiedy wreszcie prostujemy się i poczujemy stężałe mięśnie, odczuwamy skutki długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Zwykle wtedy przypominamy sobie o tym, że dobre samopoczucie wynika z odpowiedniej aktywności fizycznej. Obiecujemy sobie, że następnym razem będziemy robić przerwy. Może zdobędziemy się na mały zestaw ćwiczeń rozluźniających i rozciągających. 

Zdrowie to wartość, o której nie pamiętamy, kiedy jest. Dopiero ból skłania do refleksji. Co zrobić, żeby praca przy biurku była bezbolesna?

O zdrowiu przypominamy sobie, kiedy odczuwamy dolegliwości, kiedy organizm zaczyna nas alarmować. Dopiero wtedy z dużą determinacją poszukujemy najbardziej ergonomicznego krzesła i biurka, żeby tylko złagodzić dolegliwości wynikające z siedzącego trybu pracy. 

W pierwszej kolejności skupiamy się na krześle obrotowym jako bezpośrednim i bliższym ciału narzędziu poprawy postawy za biurkiem. Kiedy mierzymy się już z dolegliwościami wywołanymi długotrwałym siedzeniem, zakup ergonomicznego fotela raczej nie wystarczy.

Warto w takim przypadku poradzić się lekarza w pierwszej kolejności zadbać o kondycję ciała. Następnym krokiem może być przygotowanie zdrowego stanowiska pracy biurowej. 

Etap mierzenia się z dolegliwościami wynikającymi z długotrwałego siedzenia za biurkiem i konsultacji lekarskich można pominąć lub znacząco odłożyć w czasie. Warunek jest jeden, od samego początku biurowej kariery, dbamy o aktywność fizyczną w pracy i poza pracą.

Ale jak zadbać o aktywność w pracy? Przede wszystkim możliwie dużo się ruszać i zmieniać pozycję ciała. 

Możliwie mało siedzieć, a jeśli już siadamy, to na ergonomicznym fotelu biurowym. Może nie będzie najbardziej komfortowym meblem w biurze, ale będzie aktywnie wspierał przyjmowanie pozycji do pracy w skupieniu i pozycji odprężającej. Ergonomiczny fotel biurowy to nie zawsze najwygodniejszy fotel.

Drugim ważnym meblem biurowym, który pomoże Ci zmieniać pozycję ciała za biurkiem jest biuro z regulowanym na wysokość blatem.

Tak jest, biurko regulowane sit-stand nie jest do pracy na siedząco lub na stojąco. Biurko regulowane służy do zmian pozycji za biurkiem. Tylko częste zmiany pozycji siedzącej na stojącą i odwrotnie, uchronią Cię przed bólem mięśni i kręgosłupa. Regulacja blatu również pozwoli ustalić w pełni ergonomiczną wysokość blatu do pozycji siedzącej. Pozycję dostosowaną do wzrostu użytkownika.

Poniżej przedstawiamy biurka regulowane wspierające zdrową postawę i zdrową pracę w biurze. Jest to przegląd typowych biurek z regulowanym na wysokość blatem produkowane przez polską fabrykę .mdd.

biurko bench z regulowanym na wysokość blatem manualna regulacja wysokości blatu za pomocą korby białe biurko bench
Biurko Regulowane Manualnie Ogi Drive Bench .mdd

Ogi Drive- biurko z manualną regulacją wysokości

Ogi Drive Bench- biurko regulowane manualnie

Zanim upowszechniły się biurka z napędem elektrycznym, najczęściej spotykanym rozwiązaniem była skokowa regulacja wysokości biurka oraz płynna, manualna regulacja realizowana za pomocą korby. Regulacja skokowa nie daje możliwości częstej zmiany wysokości biurka. Służy bowiem głównie dostosowaniu wysokości biurka do indywidualnych, ale stałych potrzeb. 

Płynne podnoszenie i opuszczanie blatu na żądaną wysokość za pomocą korby, może już spełniać oczekiwania kogoś, kto chce zmieniać pozycję pracy przy biurku. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana pozycji blatu zajmie trochę czasu. Wymaga też od użytkownika trochę więcej determinacji niż przyciśnięcie przycisku, jak w konstrukcjach biurek z elektryczną regulacją blatu.

Coraz większa ilość dostępnych rozwiązań elektrycznych sprawiała, że biurka na korbkę są coraz rzadziej spotykane i coraz rzadziej wybierane. Jeśli cenisz tradycyjne rozwiązania i odpowiada Ci ręczna regulacja wysokości biurka w zakresie od 650 do 1000 mm, to mamy dla Ciebie takie biurka. Dostępne są wersje pojedyncze i bench w rozmiarach zgodnych z rozmiarami biurek Ogi Drive w wersji elektrycznej.

biurka regulowane elektrycznie w wersji pojedynczego biurka i biurka bench ze ścianką akustyczną między blatami
Biurka Regulowane Ogi Drive .mdd

Ogi Drive- biurko regulowane elektrycznie

Ogi Drive Bench- biurko regulowane elektrycznie

Ogi One- biurko regulowane elektrycznie

Stelaż biurka regulowanego oparty jest na dwóch lub trzech kolumnach teleskopowych z elektryczną regulacją. Dla biurka z dwiema kolumnami, dostępny zakres regulacji to od 700 do 1200 mm. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większego zakresu regulacji, zwróć uwagę na biurka na trzech kolumnach z regulacją w zakresie od 650 do 1300 mm. Oba rodzaje stelaża pracują na dwóch silnikach z elektroniczną synchronizacją. Udźwig biurka to 100 kg. 

Podnoszenie 40 mm/s z systemem miękkiego startu i zatrzymania napędu biurka.

Biurka Ogi Drive dostępne są z blatami o długości 1200,1400, 1600, 1800, 2000 mm oraz w dwóch głębokościach dla wersji jednostanowiskowej 700 i 800 mm, dla wersji bench 1490 i 1690 mm. 

Ogi One na nodze pojedynczej z regulacją w zakresie 629-1337 mm z blatem 1000×600 mm.

Biurka Ogi Drive w wersji z elektryczną regulacją to jedne z najczęściej wybieranych modeli biurek regulowanych. Doskonałe parametry mechanizmów oraz duże możliwości konfiguracji stanowiska to największe atuty tego rozwiązania.

Uchwyty ścianek do Ogi Drive- umożliwiają mocowanie ścianki do nieruchomej części kolumny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas regulacji blatu, ścianka pozostaje nieruchoma. Dokładnie na tej samej wysokości co ścianki osadzane między ruchomymi blatami w biurkach regulowanych typu bench. Dla biurek o szerokości blatu 700mm, poziome ramię uchwytu ma długość 409 mm, a dla blatu 800 mm, ramię jest o 10 cm dłuższe.

białe biurko z regulowany blatem do domu lub do biura składany stelaż biurka regulowanego
Biurko Regulowane Compact Drive .mdd

Compact Drive- biurko składane regulowane elektrycznie

Compact Drive ma blat grubości 18 mm, a nie jak pozostałe biurka pracownicze 28 mm. Do blatu zamocowane kółka transportowe do przemieszczania biurka w postaci złożonej. Po co transportować złożone biurko? Wyobraźmy sobie, że potrzebujemy ergonomiczne, regulowane biurko do Home Office. W dni robocze korzystamy z niego często, ale kiedy potrzebujemy więcej miejsca w pokoju w dni wolne, możemy szybko zwolnić miejsce.

Jak składa się biurko? Właściwie składają się nogi biurka. Cała kolumna z silnikiem każdej nogi może być poluzowana i złożona jedna na drugą. W ten sposób otrzymujemy spłaszczoną bryłę, którą łatwiej przemieszczać. 

Stelaż biurka regulowanego oparty jest na kolumnach teleskopowych z elektryczną regulacją. Kolumny są 3 elementowe a dostępna regulacja ma zakres 575-1225 mm. Biurko na dwóch silnikach z elektroniczną synchronizacją. Udźwig biurka to 100 kg. 

Podnoszenie 40 mm/s z systemem miękkiego startu i zatrzymania napędu biurka.

Biurka Compact Drive dostępne są w trzech długościach blatu 1000,1200,1400 mm oraz w dwóch głębokościach 600 i 700 mm. 

Kompaktowe rozmiary biurka regulowanego, możliwość składania oraz wysokiej jakości kolumna podnosząca z dużym zakresem regulacji. To główne atuty biurka elektrycznego do zdrowej pracy w domu.

techniczne Biurko Regulowane w kolorze antracyt biurko podwójne z blatem unoszonym elektrycznie dwa fotele obrotowe w kolorze czarnym
Biurko Regulowane Flow .mdd

Flow- biurko regulowane elektrycznie

Jeśli Flow to biurko do biura, to pewnie takiego w sąsiedztwie produkcji lub magazynu. Dlaczego w takich biurach, a raczej nie na górnych piętrach wieżowca? Przeznaczenie biurka regulowanego Flow jasno wynika z jego wyglądu. Wyglądu, który można określić jako bardzo techniczny. Nie ma tu wysmakowanych detali i miejsca na miękkie panele. Jest za to praktyczne biurko dwuosobowe, łatwe do obsługi i do utrzymania w czystości.

Rama biurka malowana proszkowo z wypełnieniem z płyty melaminowej 12 mm i blachy perforowanej. Elektryczna regulacja wysokości biurka w zakresie od 650 do 1300 mm.

Mechanizm napędzany jednym silnikiem z podziałem napędu. Oznacza to, że w tej samej chwili można sterować jednym z blatów. Nośność 50 kg. Podnoszenie 40 mm/s.

Blaty o szerokości 1400,1600 i 1800 mm i dwie głębokości całego zestawu 1900 i 1700 mm, przy stałej wysokości korpusu 1300 mm.

 

Funkcje paneli sterujących pracą biurka elektrycznego oraz akcesoria do biurek regulowanych.

W standardzie biurka regulowane .mdd dostarczane są z podstawowym panelem sterowania wysokości oraz antykolizją o średnim poziomie czułości.

Jeśli funkcjonalność standardowego panelu sterującego jest dla Ciebie niewystarczająca, możesz zamówić panel z pamięcią 4 wysokości i możliwością zmiany czułości systemu antykolizyjnego w ramach trzech zakresów.

W opcji najbogatszej otrzymasz wyposażenie biurka regulowanego w moduł bluetooth, kompatybilny z standardowym i opcjonalnym panelem sterowania. Sterowanie pracą biurka przy pomocy smartfonu odbywa się dzięki aplikacji .mdd Desk BT. Aplikację pobierzesz z Google Play lub App Store. 

Wybierając biurko regulowane z modułem bluetooth nie tylko zmieniasz wysokość blatu i ustawiasz czułość antykolizji smartfonem. Bardzo przydatną funkcją w kontekście dbałości o zdrową pracę przy biurku sit-stand jest funkcja alertu czasowego. Oprogramowanie wezwie Cię do zmiany pozycji ciała z siedzącej na stojącą i odwrotnie. 

 

Fabryka mebli biurowych .mdd przyzwyczaiła nas do bogatego wyboru akcesoriów. Znaczna część to akcesoria uniwersalne do stosowania w różnych systemach meblowych tego producenta. Biurka elektryczne wymagają podłączenia do napięcia. Jeśli biurka zestawione są w ciągi, na przykład biurka typu bench, to ilość kabli będzie duża. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy system listew zasilających z możliwością łączenia równoległego i dostarczania napięcia do kolejnych stanowisk bez mnożenia kabli.

Do ogarnięcia kabli przydadzą się również: kosze okablowania, rynny kablowe, przepusty, mediaboxy, pionowe prowadzenie kabli, czyli wszelkiego rodzaju organizery kabli czy to plastikowe, tkaninowe czy metalowe. Wózek na komputer lub mocowane do biurka wieszaki na CPU, wieszaki na plecak lub torbę. 

Biurko Gabinetowe z regulowanym na wysokość blatem biurko gabinetowe oparte na pomocniku
Regulowane Biurko Gabinetowe Gravity .mdd

Gravity- biurko regulowane elektrycznie

Biurko gabinetowe z regulowany blatem i to bez podparcia z jednej strony? Takie biurko robi wrażenie. Nie tylko biurka pracownicze mogą wspierać prozdrowotną postawę. Manager może dawać dobry przykład i aktywnie promować zmianę pozycji podczas pracy. Unosząc biurko, może też prawie natychmiast stworzyć miejsce do krótkiego spotkania na stojąco. 

Biurko z regulacją wysokości do gabinetu to biurko z grubym i solidnym blatem.

Zakres regulacji od 746 do 1156 mm. Blat ma grubość 78 mm a jego maksymalne obciążenie to 70 kg. Wydaje się niewiele, skoro inne biurka z regulowany elektrycznie blatem mają udźwig 100 kg i więcej. W przypadku biurka Gravity, mamy dużo solidniejszy blat, a do tego wsparty jest tylko na jednej kolumnie ukrytej w pomocniku. Dla zachowania stabilności biurka, pomocnik z kolumną podnoszącą blat biurka jest dodatkowo obciążony. Dlatego producent biurka oferuje montaż tego rozwiązania w oparciu o serwis fabryczny. Montaż biurka wymaga też stabilnego i nieuginającego się podłoża z dopuszczalnym naciskiem punktowym minimum 300 kg/ punkt.

Gravity dostępne również w wersji jako stół konferencyjny z centralnie umieszczonym mechanizmem na dwóch kolumnach lub jako stanowisko multimedialne z panelem na telewizor.

Regulowane Biurko Gabinetowe Mito .mdd gabinetowe biurko z blatem opartym na pomocniku
Regulowane Biurko Gabinetowe Mito .mdd

Mito- biurko gabinetowe z regulacją wysokości, biurko regulowane

Mito to biurko gabinetowe z elektryczną regulacją wysokości i szafką managerską.

Konstrukcja podnosząca oparta jest na dwóch kolumnach. Jedna kolumna w pomocniku, druga w płytowej obudowie. Blat nieco lżejszy niż w Gravity i dwie kolumny podnoszące na dwóch silnikach, więc udźwig 100 kg. Zakres regulacji wysokości blatu w biurku gabinetowym Mito to 760- 1300 mm.

Biurko gabinetowe Mito dostępne wcześniej wyłącznie z blatem o stałej wysokości, to nowoczesny i prosty gabinet. Możliwość zastosowania w gabinecie biurka regulowanego pozwala uzyskać większą funkcjonalność zachowując atrakcyjny design.

biurko bench z niezalenie regulowanymi blatami i ścianką tapicerowaną między stanowiskami
Biurko Regulowane Ogi Drive Bench Ze ścianką .mdd

Co wyróżnia biurka regulowane .mdd na tle konkurencji?

Większość krajowych producentów mebli biurowych posiada w swojej ofercie biurka regulowane elektrycznie. Jeśli myślisz, że każda firma opracowuje, wdraża i produkuje napędy i sterowanie do oferowanych przez siebie biurek, to wyprowadzę Cię z błędu.

Najczęściej spotykamy biurka na stelażu produkowanym przez wyspecjalizowaną firmę, do którego producent mebli biurowych dodaje jedynie blat. Tak się zapewne stanie, jeśli sięgniecie po budżetowe rozwiązania. Kiedy cena stanowiska na kluczowe znaczenie z dużym prawdopodobieństwem otrzymasz biurko, którego stelaż powstał na przykład w Chinach.

Niektórzy producenci mebli biurowych, chcąc z jednej strony wyróżnić swoje produkty, a jednocześnie skorzystać z doświadczenia producenta markowych podnośników zamawiają kolumny podnoszące renomowanej firmy na przykład Linak. W swoim zakładzie wykonują odpowiednio zaprojektowane podstawy oraz elementy podłużnic, dodają blat i akcesoria.  W ten sposób powstają dopracowane i niezawodne biurka.

Fabryka mebli biurowych .mdd należy do nielicznej grup producentów mebli, którzy wykonują w swoich zakładach cały stelaż regulowany biurek.

Właściwie to .mdd posiada wydzielony zakład wykonujący własne konstrukcje stelaży regulowanych z polskimi silnikami. Pewnie dlatego w ofercie tego producenta znajdziesz konstrukcje podobne do tych spotykanych na rynku, jak również znacznie odbiegające wyglądem od popularnych modeli biurek regulowanych. Na uwagę zasługuje fakt, że stelaże regulowane dostępne są nie tylko w kolorze białym i czarnym, ale również w kolorze aluminium i antracyt. Jeśli połączyć to z kilkunastoma kolorami płyty melaminowej z jakiej wykonuje się blaty, to dostajemy do dyspozycji ogromny wybór. 

Tak duży wybór biurek z regulowanym blatem, że trudno nie znaleźć czegoś do swojego biura.