O jakich biurach marzą pracownicy?

nowoczesne biuro o jakim marzą pracownicy Meble Biurowe I Kabiny Akustyczne do spotkań Narbutas
nowoczesne biuro o jakim marzą pracownicy Meble Biurowe I Kabiny Akustyczne do spotkań Narbutas
Meble Biurowe I Kabiny Akustyczne Narbutas

O jakich biurach MARZĄ PRACOWNICY? Sprawdzamy!

Dobrze urządzone biuro ma ogromne znaczenie. Czy wiesz, że już 87 proc. pracowników biurowych uważa, że jakość miejsca pracy ma znaczenie przy wyborze potencjalnego pracodawcy? To wnioski z badania zrealizowanego przez Skanska i firmę badawczą Zymetria. Jednak w jaki sposób urządzić biuro, by spełniało obecne oczekiwania pracowników? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Nowoczesne biuro powinno uwzględniać nowy model pracy

Niewątpliwie pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnych zmian związanych z modelem naszej pracy. Choć koncept pracy hybrydowej jest od dawna znany w sektorze nowoczesnych usług (IT, programowanie), to nie był on powszechnie stosowany w polskich biurach. Jednak wszystko zmieniła pandemia.

Aktualnie już ponad połowa pracowników biurowych pracuje hybrydowo

Badanie przeprowadzone przez firmy Skanska i Zymetria wykazało, że aż 52% badanych pracowników biurowych pracuje w modelu hybrydowym. Z kolei 40% badanych swoje obowiązki zawodowe wykonuje wyłącznie w biurze, a tylko 8% całkowicie zdalnie. Szacuje się jednak, że wskaźnik osób pracujących w modelu hybrydowym może w przyszłości znacząco wzrosnąć. Aż 70% badanych zadeklarowało, że chciałoby łączyć pracę w biurze z pracą zdalną. Chcesz urządzić nowoczesne biuro? Dostosuj je do nowego modelu pracy!

nowoczesne biuro dwa biurka przedzielone panelem akustycznym, krzesła obrotowe i żółta pufa Meble Biurowe I budka biurowa Narbutas
Meble Biurowe I Kabiny Akustyczne Narbutas 3

Jak urządzić biuro przyjazne pracy hybrydowej?

Pracownicy doceniają komfortową i maksymalnie zoptymalizowaną przestrzeń biurową. Warto podkreślić w tym miejscu fakt, że w ostatnich latach biuro zaczęło spełniać nieco inne funkcje. W większym stopniu stało się ono miejscem bezpośrednich spotkań, a także przestrzenią do budowania relacji i kultury danej firmy. Miejmy na uwadze również to, że pracownicy docenili pracę zdalną za możliwość wykonywania swojej pracy w pełnym skupieniu. Urządzając nowoczesne biuro, powinniśmy uwzględnić wszystkie potrzeby pracowników. Jak? Czas na dawkę inspiracji od firmy CUBI.

Praca w ciszy? Postaw na akustyczne kabiny do spotkań i wygłuszające panele

Pragniesz zapewnić swoim pracownikom pracę w całkowitym skupieniu? Zadbaj o akustykę. Wiesz już, że pracownicy (jeśli tylko dysponują w swoim domu odpowiednimi warunkami), doceniają pracę zdalną za możliwość pracy w pełnym skupieniu. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, możesz zapewnić im również maksymalny komfort pracy w biurze. Pomogą w tym nowoczesne meble biurowe takie jak: sofy i zestawy siedzisk izolowanych akustycznie, biurka akustyczne do call center, budki akustyczne do rozmów telefonicznych czy kabiny akustyczne do pracy w skupieniu.

Dobrym rozwiązaniem są również wygłuszające panele akustyczne. To nie tylko sposób na ograniczanie hałasu i pogłosu, ale również efektowne elementy stanowiące dekorację wnętrz i nadające przestrzeni biurowej przytulniejszego charakteru.

Praca zespołowa? Te meble biurowe jej sprzyjają

Pracownicy doceniają pracę w biurze za możliwość bezpośrednich spotkań ze współpracownikami. Nic dziwnego. W końcu po 2-3 dniach pracy w domu, pragniemy nieco „nadrobić” towarzyskie zaległości w biurze. Odpowiedzią na te potrzeby są innowacyjne meble biurowe i komfortowe strefy do wypoczynku i relaksu.

Ciekawym rozwiązaniem może być huśtawka Social Swing, która zapewnia komfortową przestrzeń do burzy mózgów w zespole, a także jest atrakcyjnym miejscem spotkań towarzyskich w przerwie pracy. Mebel biurowy występuje w wielu wariantach: z pojedynczą huśtawką, dwiema oraz kilkoma siedziskami.

Tworząc strefę chillout w swoim biurze, dopasuj ją do indywidualnych potrzeb firmy. Możesz wykorzystać do tego nowoczesne meble modułowe, sofy, siedziska czy wygodne i designerskie fotele.

Praca hybrydowa? Rozważ biurka typu bench

Biurka typu bench to rodzaj podwójnego biurka o modułowej konstrukcji. To typ biurek, dzięki którym możesz stworzyć dowolne konfiguracje ustawień tak, aby w najlepszy sposób wykorzystać dowolną przestrzeń. Biurka te znajdą zastosowanie zarówno w przestrzeni coworkingowej, jak i Twoim biurze. W kontekście pracy hybrydowej, mogą być one stosowane również jako biurka typu hot desk. Czym jest hot-desking? To koncepcja zakładająca korzystanie z biurek przez kilka osób w różnym czasie.

Jeszcze inną koncepcją jest desk sharing. To szersza idea, która zakłada dostęp jednego pracownika do wielu miejsc w biurze, w których może wykonywać konkretne zadania. Jakie? Mogą to być na przykład miejsca pracy do rozmów telefonicznych, miejsca pracy w skupieniu czy przestrzenie do spotkań i burzy mózgów. Praktyczną funkcjonalnością biurek typu bench jest możliwość regulowania wysokości blatu, a także zamontowania dodatkowej ścianki oddzielającej stanowiska, która zapewnia większą prywatność.

regulowane biurka bench i krzesła obrotowe Meble Biurowe I biurowe budki telefoniczne nowoczesne biuro
Meble Biurowe I Kabiny Akustyczne Narbutas 2

Nowoczesne meble biurowe to jedno. Ale czy biura w przyszłości będą miały w ogóle sens?

Bez obaw. Choć większość pracowników biurowych pragnie mieć możliwość częściowej pracy zdalnej, to badanie wykazało, że aż 90% z nich nie wyobraża sobie całkowitej rezygnacji z biura. Pandemia pokazała nam nowe możliwości związane z pracą zdalną. Sprawiła jednak również to, że… zatęskniliśmy za biurami i bezpośrednimi spotkaniami ze współpracownikami. Warto jednak zadbać o stworzenie komfortowej przestrzeni.

Mogą w tym pomóc funkcjonalne i nowoczesne meble biurowe, przemyślana aranżacja miejsc do relaksu i spotkań, ergonomiczne fotele czy akustyczne budki do pracy w skupieniu. Pamiętaj, by urządzić biuro w taki sposób, by było ono przyjaznym miejscem nie tylko do pracy, ale również do spotkań. Dostosuj swoje biura do kultury organizacyjnej swojej firmy. Nowoczesne meble biurowe dają ogromne możliwości aranżacyjne! Jesteśmy przekonani, że do takiego biura z przyjemnością będą wracać Twoi pracownicy.