MEBLE

Kabiny akustyczne

Budki akustyczne o różnych rozmiarach i zastosowaniach to meble, w których odnajdziesz ciszę i spokój potrzebny zarówno do wideorozmowy, jak i do spotkania na żywo w warunkach odizolowania od hałasów panujących w biurze.

W czasach, gdy bardzo często rozmawia się zdalnie – przez telefon, czy też odbywa się spotkania online – CUBI dostarcza niezbędne do tego rozwiązania.

Prywatność, jaką zapewniają kabiny akustyczne może okazać się nieoceniona w takich przestrzeniach jak: hala produkcyjna, wspólna przestrzeń do pracy, zatłoczone biuro. W tego typu kabinach akustycznych znajdziesz nie tylko warunki sprzyjające efektywnej pracy, ale również chwilę wytchnienia od zgiełku rozmów.

Jakie są rodzaje kabin akustycznych i jakie jest ich przeznaczenie?

Najbardziej popularne są następujące rozwiązania: budka telefoniczna, budka do spotkań dla 2 lub 4 osób, budka do pracy w skupieniu, budka do wideokonferencji, budka do spotkań- mini sala konferencyjna.

Budka telefoniczna do biura to kabina akustyczna dla jednej osoby.

Stworzona specjalnie po to, aby Twoja rozmowa telefoniczna była komfortowa. Wchodząc do wnętrza i zamykając drzwi budki, pozostawiasz rozpraszające odgłosy na zewnątrz. Rozmawiając przez telefon z wnętrza budki w biurze, nie musisz ściszać głosu. Nie przeszkadzasz innym. Inni nie słyszą o czym rozmawiasz, a Ty nie słyszysz ich. Praktyczne i kompaktowe rozwiązanie problemu braku odpowiedniego miejsca do rozmów w większych przestrzeniach biurowych. 

Mając do dyspozycji biurową budkę telefoniczną, nie musisz wychodzić z biura, żeby odebrać prywatny telefon. Nie musisz czekać na względną ciszę w biurze, żeby odbyć trudną rozmowę z klientem.

Większość budek telefonicznych do biura posiada półkę na laptopa. To bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli podczas rozmowy, zechcesz korzystać z treści wyświetlanych na ekranie. Z budki telefonicznej w biurze korzysta się zwykle w pozycji stojącej. Niektóre konstrukcje oferują niewielkie podparcie pozwalające odciążyć nieco nogi. Do innych, można zamówić niewielki stołek typu hoker.

Budka do spotkań dla 2 lub 4 osób to kabina akustyczna do rozmów w małym gronie.

Doskonała do krótkich spotkań, rozmów przełożonych z pracownikami, negocjacji, burzy mózgów- tej głośnej i tej w skupieni.

Decydując się na korzystanie z budki do spotkań otrzymasz takie same udogodnienia jak w budce telefonicznej i jeszcze więcej.

Jak spotkanie, to przy stole. Właściwie przy blacie, na którym znajdzie się miejsce dla papierów, laptopów lub po herbatki. Herbatę najlepiej pić na siedząco. Kabiny akustyczne do spotkań zwykle wyposażone są w wygodne pufy, pojedyncze lub podwójne.

Budka do pracy w skupieniu to kabina akustyczna wyposażona w biurko i krzesło.

Walory akustyczne oraz urządzenia i instalacje są podobne jak w innych kabinach. Zdecydowanie inna jest jej funkcja. 

Choć w budce do spotkań, można w ciszy i spokoju coś przemyśleć, coś zanotować, nie są to optymalne warunki do dłuższej pracy. Praca przy biurku, na ergonomicznym fotelu, będzie o wiele zdrowsza. Praca z możliwością regulacji wysokości biurka w budce będzie jeszcze zdrowsza.

Budka biurowa do pracy w skupieniu daje Ci możliwość czasowej izolacji od reszty zespołu. Taka możliwość będzie szczególnie cenna, jeśli większość czasu spędzasz na pracy zespołowej, ale od czasu do czasu, musisz mieć miejsce, żeby przysiąść nad czymś w samotności. Budka do pracy w ciszy nada się do tego idealnie.

Budka do wideokonferencji to kabina, która jest odpowiedzią na nowy system pracy.

Na współdziałanie w czasie rzeczywistym osób pracujących w domu, z tymi pracującymi w biurze. Na oszczędności wynikające z zastąpienia wizyt osobistych wideorozmową. 

Kabiny akustyczne do pracy hybrydowej mają takie same walory akustyczne i osprzęt jak większość kabin biurowych.

Główna różnica polega na dodatkowym, regulowanym oświetleniu twarzy użytkownika od strony kamery. To bardzo istotna różnica, gdyż standardowe oświetlenie montowane w kabinach znajduje się zwykle nad głową użytkownika. 

Ten rodzaj biurowej budki pozwoli Ci na komfortowy kontakt z innymi uczestnikami wideokonferencji, na uczestnictwo w webinarach i szkoleniach online.

Budka do spotkań- mini sala konferencyjna to większych rozmiarów kabina akustyczna zastępująca pokój konferencyjny dla kilku osób.

Tu też możesz cieszyć się automatycznym oświetleniem i wentylacją. Masz do dyspozycji również potrzebne przyłącza elektrycznie. Masz też dużo więcej miejsca niż w innych kabinach. Miejsce to zwykle możesz zaaranżować według własnych potrzeb. 

Do dyspozycji masz miejsce na powieszenie monitora i opcjonalny stolik. Możesz też wstawić dowolny stół i krzesła, albo niski stolik sofy i pufy. Ilość potrzebnego miejsca w kabinie powiększa się poprzez dodawanie kolejnych segmentów. 

Jeśli potrzebujesz niewielkiej salki konferencyjnej, to może zamiast zamawiać ekipę remontową, zamów budkę konferencyjną do biura.

Jak korzystać z budki w biurze?

Obsługa biurowych kabin akustycznych jest banalnie prosta. Nie musisz pamiętać o włączeniu i wyłączeniu oświetlenia wewnątrz kabiny. Dzieje się to automatycznie zaraz po tym jak wchodzisz i wychodzisz z budki. Dla Twojej wygody, większość modeli oferuje regulację natężenia intensywności oświetlenia.

Nie musisz również pamiętać o włączeniu i wyłączeniu wentylacji. Ta funkcja również włącza się i wyłącza automatycznie. Większość rozwiązań posiada jeszcze funkcję wietrzenia budki po jej opuszczeniu przez użytkowników. Nie trzeba w tym celu uchylać drzwi. Po prostu wentylacja wyłącza się ze stosownym opóźnieniem, pozwalając wentylatorom wymienić powietrze w budce.

Jedyne o czym musisz pamiętać, jeśli chcesz, żeby magia zadziała to zamknięcie drzwi budki w swoim biurze.

Redukcja natężenia hałasu emitowanego na zewnątrz budki jest tak duża, że usłyszysz jedynie cichy i jednostajny szum wentylatorów wentylacji budki i stłumione, te bardzo głośne odgłosy z biura. 

Cisza absolutna, to znaczy taka, którą da się uzyskać w specjalnych kapsułach, nie służy człowiekowi. Jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Ewolucja człowieka przebiegała w warunkach dalekich od prawdziwej ciszy. Dobrze czujemy w się miejscu, gdzie występuje tło akustyczne.

Biurowa kabina stwarza idealne warunki. Jest przy tym również bezpieczna. Sygnały alarmowe i bardzo głośne odgłosy z całą pewnością rozpoznasz.

Każda budka do biura posiada wewnątrz gniazda z napięciem do ładowania urządzeń przenośnych. Jeśli tylko zabierzesz ze sobą ładowarkę lub odpowiedni kabel, podłączysz urządzenie wewnątrz budki.