MEBLE

Meble akustyczne

Meble akustyczne tworzą taką grupę mebli, których wspólną cechą jest pewien stopień odizolowania od hałasu z otoczenia i zwiększone poczucie prywatności.

Od kabin akustycznych różnią się tym, że nie izolują one całkowicie od dźwięków. Mogą one służyć zarówno do odpoczynku tam, gdzie w większej przestrzeni wydzielone są miejsca do spotkań bądź odpoczynku w przerwie od pracy. Odpowiednio umiejscowione zapewniają, na przykład w biurze, poczucie prywatności i spokoju, nie odcinając kompletnie od tego co dzieje się w około.

Meble akustyczne to stosunkowo nowa kategoria mebli do biura.

Meble akustyczne powstały w odpowiedzi na typowe problemy wynikające z użytkowania nowoczesnych i przestronnych wnętrz biurowych przez większą ilość osób.

Warunki takie sprzyjają powstawaniu i rozprzestrzenianiu się męczącego hałasu. W większości przypadków, meble akustyczne łączą główną funkcję użytkową z funkcją akustyczną. Przyjrzymy się po kolei każdemu z grupy mebli akustycznych dostępnych w naszej ofercie.

Fotele akustyczne to fotele z ekranem osłaniającym akustycznie i wizualnie. Do tej samej grypy zaliczamy również sofy akustyczne z ekranami. 

Fotele i sofy akustyczne to w istocie typowe rozwiązania soft seating wyposażone w dodatkowy panel przedłużający oparcie lub oparcie i podłokietniki. 

Większość rozwiązań tego typu powstaje na bazie standardowych mebli tapicerowanych do biura, ale nie wszystkie. Niektóre biurowe fotele akustyczne projektowane były od początku z myślą o skutecznym osłonięciu użytkownika przed przeszkadzającymi dźwiękami. 

Sofy i fotele akustyczne znajdziesz w różnych strefach w biurze.

Przydadzą się wszędzie tam, gdzie użytkownik oczekuje więcej prywatności i przytulności.

Silent box, czyli cichy boks do rozmów w biurze. Czym jest typowy silent box? To boks do spotkań, który jest połączeniem mebli akustycznych ze stołem i często miejscem na monitor lub telewizor. 

Opisana bodowa cichego boksu determinuje jego konferencyjne przeznaczenie. Istnieją również konstrukcje silent boxów przeznaczone do pracy w skupieniu. We wszystkich przypadkach pomysł jest ten sam. Osłonić maksymalne z każdej strony ustawione naprzeciwko siebie sofy, które dzieli niewielki blat. W efekcie powstaje cicha enklawa do spotkań w niewielkim gronie. Obniżenie poziomu głośności nie jest radykalne, ale jest zauważalne. 

Otwarta kabina do spotkań to silent box klasy premium. To otwarta akustyczna budka biurowa bez drzwi. Czyli bez możliwości pełnej izolacji akustycznej znajdujących się w niej osób. 

Podobnie jak wspomniane wyżej silent boxy, wyposażenie obejmuje sofy i blat między sofami. Standardowo kabina biurowa wyposażona jest w gniazda z napięciem do ładowania urządzeń przenośnych. Najważniejszym elementem odróżniającym jest tu fakt, że kabina otwarta jest tylko od frontu. Zabudowany jest również sufit kabiny, który wyposażony jest w indywidualne oświetlenie wnętrza budki.

W stosunku do wcześniej prezentowanych biurowych mebli akustycznych budka otwarta jest jeszcze lepszym sposobem na organizację zacisznego miejsca w biurze. Skuteczniejsze w ochronie przed hałasem będą jedynie zamknięte budki akustyczne do biura.

Totemy akustyczne lub biurowe absorbery akustyczne, to ustroje akustyczne służące poprawie warunków akustycznych w pomieszczeniu.

Jakie problemy akustyczne w biurze pomogą Ci rozwiązać totemy akustyczne? Przecież nie stanowią szczelnej przegrody. Do czego więc przydają się w pomieszczeniach z kiepską akustyką? Zastosuj je wtedy, kiedy masz problem z pogłosem lub modami własnymi pomieszczenia.

Pomieszczenia, które nie są projektowane z uwzględnieniem warunków akustycznych, obciążone są wadą akustyczną. Najłatwiej skorygujesz ją właściwym rozmieszczeniem skutecznych absorberów fali akustycznej. 

Praktycznie wszystkie meble akustyczne zastosowane w pomieszczeniu dają dodatkową wartość. Poza dostarczaniem komfortu bezpośrednim użytkownikom, dzięki swojej miękkiej budowie, poprawiają komfort akustyczny całego pomieszczenia.