KASTEL

Kastel

Kastel to włoski producent mebli do siedzenia. Ich projekty są inspirowane naturą, a aranżacje przestrzeni biurowych mają zapewniać szeroko pojęty dobrostan ich użytkownikom.

W efekcie powstają produkty wysokiej jakości, które pod względem stylu, trwałości i komfortu, przetrwają próbę czasu. Wyrafinowane kształty i wysokiej jakości materiały tworzą rozwiązania meblowe, nadając biuru charakteru „silnej osobowości”. Meble Kastel to propozycja Cubi dla klientów, którzy szukają czegoś mniej oczywistego, co wyróżni ich wnętrze spośród innych.

Niepowtarzalne możliwości projektowe we wnętrzach biurowych dzięki włoskiej marce Kastel.

Oglądasz setki stron z meblami do biura i wypatrujesz oryginalnych krzeseł biurowych i kanap do biura? Masz wrażenie, że wszystko już było, a Ty chcesz zerwać ze sztampą? Zobacz co przygotował dla Ciebie włoski producent mebli do biur i obiektów użyteczności publicznej. Twoja realizacja z produktami do siedzenia od Kastel z całą pewnością będzie współczesna i oryginalna. To, co wyróżnia meble biurowe Kastel na tle konkurencji to wysokiej jakości materiały, staranne wykonanie, a więc dbałość o detale, silne czyste geometrie i modne, współczesne kolory.

Włoski design w ergonomicznych fotelach biurowych od Kastel

Na naszej stronie publikujemy tylko część oferty krzeseł naszego partnera z Italii. Samych krzeseł obrotowych ma on w ofercie siedemnaście modeli. Włoskie fotele biurowe znane są na całym świecie z wysublimowanego wzornictwa. Fotele obrotowe naszego partnera, charakteryzuje ergonomia rozwiązań w każdym modelu. Znaczy to dokładnie to, że tak prostszy model jak i ten bardziej skomplikowany technicznie, można z pełną odpowiedzialnością nazwać ergonomicznym krzesłem obrotowym.

Wspomniana ergonomia to oczywiście ergonomicznie wyprofilowane i zestrojone ze sobą oparcie i siedzisko krzesła obrotowego. To regulacja krzesła pozwalająca dostosować jego parametry do rozmiarów i wagi ciała użytkownika. To w końcu nie tak oczywiste, ale niezwykle istotne wygodne sterowanie jego funkcjami. Należy bowiem pamiętać, że na ergonomię krzesła regulowanego wpływa również jakość jego regulacji. Przy czym wspominając o jakości regulacji nie mamy na myśli jedynie dużych zakresów czy szerszej funkcjonalności. Mamy na myśli ergonomiczne usytuowanie wszelkiego rodzaju dźwigni, przycisków i uchwytów służących do obsługi tej regulacji. Mamy na myśli również łatwość obsługi mechanizmu w rozumieniu intuicyjności funkcji i płynności samego zwalniania i blokowania mechanizmu krzesła. 

Krzesła biurowe Kastel mają swoje odpowiedniki w wersjach konferencyjnych. Dzięki takiemu zabiegowi, krzesłami w jednakowej stylistyce możemy wyposażać różne strefy biura.

Na czym polega różnorodność modeli jaką prezentuje nasz włoski partner?

Po pierwsze kolor stelaża i podstawy pięcioramiennej. Potrzebne Ci białe krzesła obrotowe? W Kasel mamy takie krzesła. Biała będzie podstawa, białe kółka, białe będą podłokietniki i maskownice oparcia, siedziska i mechanizmów krzesła. Czarny stelaż krzesła, czarna podstawa i czarne maskownice? To mają wszyscy. Kastel też to ma w swojej ofercie. Ma też oczywiście podstawy krzeseł malowane na kolor metaliczny oraz podstawy z polerowanego aluminium, czyli dający efekt chrom.

Różnorodne są również sposoby wykończenia oparcia w modelach krzeseł obrotowych. Do wyboru mamy klasyczne, tapicerowane oparcia z maskownicą plastikową lub z tapicerką również na tylnej części oparcia. Bogaty wybór krzeseł z elastyczną siatką na ramie oparcia oraz ażurowe oparcia wykonane w całości z tworzywa sztucznego.

Podłokietniki w krzesłach obrotowych to w większości modeli podłokietniki regulowane. W modelach odważniejszych wzorniczo, mamy też podłokietniki stałe i otwarte wykonane z polerowanego aluminium. Korespondują wtedy idealnie z aluminiową podstawą krzesła. Są też proste podłokietniki stałe w formie zamkniętej, obecnie stosowane rzadziej w krzesłach obrotowych, ale w naszych produktach domykają koncepcję wzorniczą krzesła.

Ekskluzywny fotel gabinetowy, czyli jak włoski producent połączył tradycję z nowoczesnością.

W nowoczesnych biurach, coraz częściej gabinety kadry zarządzającej wyposażone są podobnie jak pomieszczenia dla pracowników niższego szczebla. Nie dotyczy to raczej gabinetów prezesów, ale już menedżerów pracujących w pobliżu zespołu jak najbardziej. 

Obserwując współczesne trendy, producent foteli do gabinetu szefa stanie przed dylematem, włączyć do ofert klasyczne rozwiązania czy iść w nowoczesne. 

Designerzy naszego włoskiego dostawcy udowodnili, że można stworzyć kolekcję foteli do gabinetu, która będzie jednocześnie klasyczna i nowoczesna. Sam producent foteli udowadnia ofertą, że potrafi dostarczyć bardzo różnorodne i ekskluzywne rozwiązania. Rozwiązania dopasowane do każdego rodzaju gabinetu.

Co wyróżnia te uniwersalne fotele gabinetowe?

Współczesna forma rozbudowanego kubełka z tapicerowanymi podłokietnikami. Już na pierwszy rzut oka, kojarzy się z wygodą, kameralnością, przytulnością i wyjątkowością. Dla użytkownika ceniącego klasyczną formę fotela, ten sam kubełek fotela gabinetowego można zamówić z efektownym i wytwornym pikowaniem w romby lub guzikami. Wysokiej jakości skóry i tkaniny oraz dbałość o każdy detal, każdy widoczny ścieg przeszycia ozdobnego, od razu kojarzy się z luksusem, wytwornością i elitarnością. Jeśli tę stylizowaną na klasyczną formę osadzimy na nowoczesnym w pełni funkcjonalnym mechanizmie synchro i uzupełnimy chromową podstawą, to mamy niezwykle wytworny, ale właśnie uniwersalny fotel do gabinetu. Taki fotel pasuje tak do zabytkowego, bogato zdobionego klasycznego biurka jak i supernowoczesnego biurka gabinetowego ze stali i szkła.

Do nowoczesnych wnętrz gabinetowych, z reguły tych chłodniejszych w stylu glamour, bardzo często stosuje się lekkie w odbiorze fotele gabinetowe o bardzo cienkim oparciu i siedzisku.

Z reguły stelaż jest chromowany lub polerowany na efekt chrom. Tapicerka bardzo często jest czarna. Na rynku znajdziemy sporo wyglądających podobnie foteli importowanych ze Wschodu. Na zdjęciach wyglądają dość podobnie, bo azjatyccy producenci mocno inspirowali się włoskimi produktami. Wystarczy jednak porównać na żywo oba produkty, ten włoski oryginał i ten podrobiony, żeby zauważyć ogromną różnicę.

Czym się różnią te fotele? Oryginał będzie dużo cięższy i zrobiony będzie dużo solidniej.

Mechanizmy podnoszenia i wychylenia fotela będą działały precyzyjnie i niezawodnie. W znakomitej większości oryginalny włoski fotel będzie wykonany z polerowanego metalu a nie chromowany. Jakiekolwiek zarysowania podstawy czy podłokietników można więc usunąć przez ponowne polerowanie. Widać będzie różnicę w detalach, nawet w jakości takich drobiazgów jak śruby. Największą różnicę poznacie po kilku miesiącach użytkowania. Oryginalny włoski fotel gabinetowy będzie wyglądał długo świeżo oraz co najważniejsze, nie będzie zdradzał oznak rozchwiania, luzów i skrzypienia. Warto więc decydując się na zakup mebli gabinetowych, skupić się właśnie na jakości fotela gabinetowego, to on jest bliższy ciału użytkownika niż biurko gabinetowe.

Fotele i sofy do różnych stref w biurze i poza biurem

Duży wybór i ogromna różnorodność foteli i sof do obiektów użyteczności publicznej i biur- to nie tylko slogan. wystarczy dokładnie przyjrzeć się ofercie fabryki Kastel, żeby dostrzec to, o co nie zawsze dbają producenci tego rodzaju mebli biurowych. Różnorodność. Różnorodność rozumiana jako odmienność i wielostronność rozwiązań. Z całą pewnością zbiór sof i foteli naszego włoskiego partnera nie jest nudny, ale przeciwnie, jest bogaty, bo urozmaicony. Jeśli szukasz fotela i sofy do gabinetu, to mamy tu serię klasycznych sof, które spodobają się każdemu. Jeśli celujesz w odważniejsze formy, bo chcesz się wyróżnić, to znajdziesz takie fotele bez problemu.

Gdybyś szukał oryginalnych mebli akustycznych, sof i foteli biurowych z ekranami akustycznymi, podręcznymi stolikami i ładowarkami do urządzeń przenośnych, to znajdziesz je w naszej ofercie.

Chcesz wyposażyć duży hall z kosmiczne siedziska systemowe o futurystycznym designie, to nie ma problemu, bez trudu znajdziesz takie meble w Kastel. Fotele lounge, te na podstawach obrotowych, na kółkach, czy na wymyślnych nogach to modele, które znajdą zastosowanie nie tylko w biurach i na korytarzach biur. Z powodzeniem urządzisz za ich pomocą nie tylko kantynę w firmie, ale również kawiarnię lub restaurację. Wzorowa funkcjonalność oraz widoczne od pierwszego spojrzenia wyrafinowane wzornictwo to główne atuty oferty soft seating włoskiej firmy Kastel.

Włoskie krzesła konferencyjne do stosowania również jako dostawne i krzesła do spotkań.

Wydaje Ci się, że w temacie krzeseł konferencyjnych powiedziano już wszystko? Niekoniecznie. Generalnie, we współczesnej sali konferencyjnej spotykamy krzesła konferencyjne na zamianę z fotelami konferencyjnymi. Czym się różnią jedne od drugich? W ofercie fabryki Kastel ten podział jest wyraźnie zarysowany. Krzesła konferencyjne będą konstrukcjami lżejszymi i bardziej mobilnymi od foteli konferencyjnych.

Kiedy myślimy o lekkości krzesła, to od razu przychodzi na myśl, krzesło plastikowe. W produktach Kastel, mamy silną reprezentację krzeseł z tworzywa.

Chociaż są krzesła outdoorowe w całości wykonane z tworzywa, większość to krzesła konferencyjne, których kubełek jest wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa. Podstawę krzeseł stanowi stelaż wykonany z metalowych rurek lub drewna, a często te same modele krzeseł występują w wersji obrotowej. Obrotowe wersje krzeseł konferencyjnych to nie są po prostu ergonomiczne biurowe krzesła z bogatą regulacją. W ogromnej większości to kubełki na krzeseł na podstawie obrotowej. Rzadziej pięcioramiennej. Częściej czteroramiennej podstawie z pamięcią obrotu. Dzięki podstawie z pamięcią obrotu, krzesło ustawione frontem do stołu konferencyjnego po użyciu zawsze wraca do pierwotnego położenia względem stołu. Zastosowanie tego mechanizmu szczególnie przydatne będzie w salach konferencyjnych oraz pokojach do spotkań, które są widoczne na przykład przez szklaną ścianę. Zapewnia on bowiem automatyczne przywrócenie równego ustawienia krzeseł po opuszczeniu sali, a więc pomaga zachować porządek i atrakcyjny wygląd mebli.

Jeśli mowa o spotkaniach, to jest jasne, że najlepiej spotkać się przy kawie, więc potrzebny jest stolik. W biurach, mamy przestrzenie, gdzie potrzebujemy umieścić niewielki, wysoki lub niski stolik do spotkań. Kastel produkuje również stoły do spotkań.

Stoły z okrągłym lub kwadratowym blatem, a nawet stoły z blatem w kształcie tłoka silnika Vankla, do ten kształt idealnie pasuje do linii siedzisk naszego dostawcy. 

Jeśli mamy wysokie stoły, to oczywiście muszą być i wysokie krzesła do tych stołów. I tu włoski producent wystawia silną reprezentację modeli wysokich stołków, czyli hokerów. Hokerów zbudowanych w oparciu o kubełki krzeseł i foteli konferencyjnych, ale na podstawie o stałej wysokości lub regulowanej na wysokość. Tego rodzaju stołki lub raczej wysokie krzesła z powodzeniem znajdą zastosowanie nie tylko w biurowych stołówkach, kawiarniach i restauracjach, ale też jako krzesła do wysokich stołów w biurze i wyposażenie wnętrza kabin akustycznych. Do dłuższej pracy przy wysokim blacie, dedykowane są rozwiązania oparte na krzesłach obrotowych. Między podstawą pięcioramienną a podnośnikiem gazowym posiadają rurę dystansową z okrągłą obręczą do oparcia stóp. W istocie to podniesione i dostosowane do wysokich blatów krzesło obrotowe.

Designerskie siedziska na belce do poczekalni nie muszą być nudne

Od krzeseł do poczekalni oczekujemy na pewno dużej odporności na zużycie. Jest jasne, że ogromna ilość różnych osób korzystającą w sposób, nie zawsze zgodny z przeznaczeniem, stawia wysokie wymagania tej grupie produktów. Jeśli chcesz, aby Twój korytarz, poczekalnia czy inne miejsce o podobnym przeznaczeniu zawsze wyglądały porządnie, to z pewnością musisz rozważyć zakup siedzisk na belce.

Czym są siedziska na belce i dlaczego warto je stosować? Najczęściej siedziska na belce to kubełki krzeseł konferencyjnych, które zamiast osobnych stelaży, mocowane są w szeregu na belce podpartej nogami na jej końcach.

Dlaczego warto? Przede wszystkim zyskujesz porządek. Osobne krzesła w poczekalni trudno utrzymać w ustalonym szyku, każdy z użytkowników krzesła w poczekalni może je przestawić. Bardzo często nie wygląda to estetycznie. Zastosowanie siedzisk na belce rozwiązuje ten problem. Pomaga rozwiązać kolejny problem a mianowicie ułatwia zachowanie czystości podłogi. Po prostu ułatwia sprzątanie. 

Do wnętrz biurowych, na przykład w urzędach albo do obiektów służby zdrowia stosuje się rozwiązania oparte na kubełkach z tworzywa lub sklejki.

Jeśli nie ma wymogów związanych z koniecznością mycia i odkażania jak w placówkach medycznych, kubełki mogą być tapicerowane w całości lub częściowo. Warstwa pianki i tapicerka zawsze wpływają korzystnie na komfort użytkowania takiego siedziska. 

Nasz włoski dostawca proponuje również bardzo komfortowe siedziska na belce, bo zbliżone wyglądem i funkcjonalnością do foteli kinowych. W całości tapicerowane, z miękkimi i tapicerowanymi podłokietnikami i z unoszonym siedziskiem. Doskonałe rozwiązanie do wąskich korytarzy albo jako fotele kinowe do niewielkiej sali projekcyjnej w domu kultury.

Na koniec siedziska na belce wykonane z blachy perforowanej. W przypadku tego rodzaju siedzisk nie ma mowy o komforcie. Wprawdzie siedzisko i oparcie są wyprofilowane optymalnie do siedzenia, ale są twarde. Tego rodzaju siedziska to oferta do pomieszczeń dla podróżnych, do dworców i innych pomieszczeń, przez które przewija się bardzo duża ilość osób. 

Gdzie kupić włoskie meble biurowe Kastel?

Nazwy wszystkich produktów naszego włoskiego partnera zaczynają się na literę K. K jak Kastel. Nazwy mogą wydać się podobne, ale nowoczesny design produktów cechuje duża różnorodność. 

Jeśli poszukujesz unikatowych mebli do siedzenia, które wyróżnia równowaga między designem a ergonomią to z pewnością dobrze trafiłeś. Więcej o produktach na stronie kastel.it

Cubi prowadzi kontraktową sprzedaż produktów fabryki Kastel w Polsce. Skupiamy się głównie na rynku województwa podlaskiego i mazowieckiego działając z Białegostoku i Warszawy. Nieważne skąd jesteś, jeśli jesteś zainteresowany meblami Kastel i potrzebujesz więcej informacji, wyślij zapytanie lub zadzwoń