Mikomax Smart Office

Mikomax

Mikomax Smart Office to rodzinna firma, którą rozwija już drugie pokolenie właścicieli. Ich produkty mają budować otoczenie, które zmienia środowisko pracy na lepsze.

Owocami tej idei są elastyczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, jakie Mikomax od lat wprowadza do swojej oferty. Przede wszystkim należy wymienić produkcję kabin akustycznych do najrozmaitszych zastosowań od budek do prowadzenia rozmów telefonicznych, przez kabiny do spotkań, po kabin do pracy w skupieniu. Na uwagę zasługuje również innowacyjny system regulacji wysokości blatu biurka bez konieczności podłączania biurka do prądu. Produkty firmy skierowane są głównie do klienta korporacyjnego. I chociaż oferta typowych mebli biurowych nie jest szeroka, to z pewnością atutem mebli ze znaczkiem Mikomax jest sprawdzona jakość i trwałość.

Aranżacja biura przyszłości dzięki rozwiązaniom Mikomax Smart Office

Na rynku wyposażenia wnętrz biurowych są firmy, które próbują nadążyć za konkurencją i te, które są bacznie obserwowane przez konkurencję, bo wytyczają nowe trendy. Mikomax od początku istnienia firmy, należał do elitarnej grupy tych drugich firm. Jeszcze jako młoda, rodzinna firma dostarczała nowoczesne meble o niezwykłej jak na tamte czasy jakości. Projektując nowe systemy meblowe zapraszał do współpracy najlepszych designerów w kraju. Owocem tej współpracy były cenione i ponadczasowe wzory, dostępne w ofercie przez długie lata.

Specjaliści Mikomax chyba jako pierwsi w kraju zmienili sposób komunikacji o przestrzeni biurowej i wyposażeniu. To, co teraz jest już powszechne, wtedy było dość rewolucyjnym podejściem do tematu. Nowe podejście polegało na tym, że punktem wyjścia w rozmowie z klientem była analiza jego potrzeb wynikających z organizacji pracy zespołów.

Wiedza o organizacji pracy klienta pozwoliła na zaproponowanie nowoczesnych rozwiązań, które jeszcze lepiej wspierają pracę tej organizacji.

Firma zaproponowała zerwanie z dotychczasową formą obsługi klienta, która nie uwzględniała dynamicznie zmieniających się form pracy biurowej. Postawiła na edukację swoich specjalistów, że Ci z kolei, potrafili pomóc przełożyć informacje o charakterze pracy i potrzebach organizacji na efektywne i zdrowe środowisko pracy.

Efektem tych zabiegów była również ewolucja asortymentu fabryki znanej od tej pory jako Mikomax Smart Office. O ile, w przypadku popularnych rozwiązań biurowych mieliśmy do czynienia z ewolucją, wprowadzenie do oferty biurowych kabin akustycznych było krokiem rewolucyjnym. 

Mikomax to producent innowacyjnych kabin akustycznych do biura.

Potrzeba tworzenia elastycznych biur na planie otwartym pozwoliła na łatwe dostosowywanie aranżacji wnętrza do bieżących potrzeb firmy. Niesie przy tym również pewne niedogodności. Najistotniejszą z jaką się zmagamy w biurze open space jest akustyka, a właściwie dwa parametry. Pogłos, który wpływa niekorzystnie na zrozumiałość mowy oraz nadmierny hałas, który wpływa niekorzystnie na koncentrację. Oba parametry wpływają niekorzystnie na wydajność załogi.

Rewolucyjnym pomysłem było zrezygnowanie z budowania niewielkich pomieszczeń do spotkań oraz narad i zastąpienie ich dźwiękoszczelną kabiną akustyczną. Specjaliści z Mikomax widzieli rosnące zainteresowanie klientów takim rozwiązaniem, więc opracowali własne rozwiązanie i nazwali je Hush. Na przestrzeni lat, budki akustyczne Mikomax stawały się coraz lepsze, a paleta rozwiązań ciągle się powiększała zaspokajając coraz to inne obszary aktywności biurowej. 

Jakie formy aktywności biurowej wspierają produkty z kolekcji Hush?

Kolekcję Hush można podzielić ze względu na charakter aktywności na dwie grupy.

Pierwsza grupa to kabiny akustyczne do pracy indywidualnej.

  1. Hush Phone- budka akustyczna do rozmów telefonicznych
  2. Hush Hybrid- budka akustyczna do wideorozmów
  3. Hush Work- budka akustyczna do pracy w skupieniu
  4. Hush Work Sit & Stand- budka akustyczna do pracy w skupieniu z regulowanym na wysokość blatem
  5. Hush Twin- podwójna kabina do pracy w skupieniu

Druga grupa to kabiny akustyczne do pracy zespołowej.

  1. Hush Meet S- 2 osobowa budka akustyczna do spotkań
  2. Hush Meet – 4 osobowa budka akustyczna do spotkań
  3. Hush Meet L- 6- 8 osobowa budka akustyczna do spotkań

Obecnie kabiny akustyczne firmy Mikomax są jednymi z najlepszych kabin dźwiękoszczelnych na rynku. Charakteryzują się wysoką klasą redukcji poziomu mowy- klasa B. Ich atutem jest nie tylko skuteczność akustyczna, ale również zwarta i sztywna konstrukcja, doskonały design i rozwiązania umożliwiające mobilność.

Meble akustyczne od Mikomax to naturalna konsekwencja obecności zamkniętych kabin akustycznych do biura.

Nie zawsze istnieje potrzeba stosowania dźwiękoszczelnych kabin w pomieszczeniach otwartych. Przy niewielkim natężeniu dźwięku w otoczeniu wystarczy nieraz jedynie osłona akustyczna, która osłoni optycznie i akustycznie rozmawiające osoby. W takich przypadkach z pomocą przychodzą meble akustyczne. 

Przykładem mebli akustycznych będzie w ofercie Mikomax Hush Meet Open dla dwóch lub czterech osób. 

Hush Meet Open oraz Hush Meet Open S wyglądem przypominają ich dźwiękoszczelne wersje. Meble akustyczne Hush Open nie mają przeszklonego frontu z drzwiami, a skoro to wersja otwarta, to nie mają również wentylacji. Z uwagi na to, że budka na trzy ściany i sufit, posiada jednak własny system oświetlenia wnętrza. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych biur będzie futurystyczny fotel obrotowy A11 do rozmów telefonicznych. Ten kosmiczny projekt przypominający kapsułę ratunkową pozwala na odcięcie się od świata zewnętrznego. Rzadziej do pracy, częściej przyda się do relaksu. Do odizolowania się od świata i odpoczynku, czytania, obejrzenia filmu czy rozmowy przez telefon.

Jakie meble do nowoczesnego biura proponuje Mikomax?

Pomimo tego, że coraz większy udział w produkcji fabryki zajmują rozwiązania akustyczne do biura, Mikomax produkuje nadal pracownicze meble biurowe. Znajdziesz więc w ofercie tego producenta biurka biurowe na kilku rodzajach stelaża. Obok biurek pojedynczych dostępne są również biurka typu bench, biurka z elektrycznie regulowanym blatem oraz biurka sit & stand z opatentowanym przez Mikomax autorskim manualnym systemie regulowania wysokości blatu biurka.

Kolekcję biurek uzupełnia oferta stołów konferencyjnych oraz kontenerów i lockerów, niezbędnych we współczesnych wnętrzach biurowych. Ofertę zamykają fotele i modułowy system kubików do strefy relax oraz akustyczne ścianki biurowe do wydzielania przestrzeni w biurze.

Gdzie kupić meble biurowe i kabiny z kolekcji Hush?

Przez 20 lat byliśmy częścią sieci handlowej fabryki Mikomax, od kilku lat dostarczamy meble biurowe pod własną marką Cubi. Po wielu latach współpracy możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że produkty Mikomax zawsze były wysoko cenione przez naszych klientów. 

Na szczególną uwagę zasługują dojrzałe, bo doskonałe konstrukcje dźwiękoszczelnych kabin akustycznych Hush. 

Dlatego jeśli poszukujesz niezawodnej i skutecznej budki akustycznej do biura, wybierz budki Hush. Cubi prowadzi kontraktową sprzedaż wybranych produktów fabryki Mikomax. Działamy głównie na rynku województwa podlaskiego i mazowieckiego operując z Białegostoku i Warszawy. Nieważne skąd jesteś, jeśli jesteś zainteresowany kabinami Hush i potrzebujesz więcej informacji, wyślij zapytanie lub zadzwoń.