Mikomax Smart Office

Mikomax

Mikomax Smart Office to rodzinna firma, którą rozwija już drugie pokolenie właścicieli. Ich produkty mają budować otoczenie, które zmienia środowisko pracy na lepsze.

Owocami tej idei są elastyczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, jakie Mikomax od lat wprowadza do swojej oferty. Przede wszystkim należy wymienić produkcję kabin akustycznych do najrozmaitszych zastosowań od budek do prowadzenia rozmów telefonicznych, przez kabiny do spotkań, po kabin do pracy w skupieniu. Na uwagę zasługuje również innowacyjny system regulacji wysokości blatu biurka bez konieczności podłączania biurka do prądu. Produkty firmy skierowane są głównie do klienta korporacyjnego. I chociaż oferta typowych mebli biurowych nie jest szeroka, to z pewnością atutem mebli ze znaczkiem Mikomax jest sprawdzona jakość i trwałość.

Aranżacja biura przyszłości dzięki rozwiązaniom Mikomax Smart Office

Na rynku wyposażenia wnętrz biurowych są firmy, które próbują nadążyć za konkurencją i te, które są bacznie obserwowane przez konkurencję, bo wytyczają nowe trendy. Mikomax od początku istnienia firmy, należał do elitarnej grupy tych drugich firm. Jeszcze jako młoda, rodzinna firma dostarczała nowoczesne meble o niezwykłej jak na tamte czasy jakości. Projektując nowe systemy meblowe zapraszał do współpracy najlepszych designerów w kraju. Owocem tej współpracy były cenione i ponadczasowe wzory, dostępne w ofercie przez długie lata.

Specjaliści Mikomax chyba jako pierwsi w kraju zmienili sposób komunikacji o przestrzeni biurowej i wyposażeniu. To, co teraz jest już powszechne, wtedy było dość rewolucyjnym podejściem do tematu. Nowe podejście polegało na tym, że punktem wyjścia w rozmowie z klientem była analiza jego potrzeb wynikających z organizacji pracy zespołów.

Wiedza o organizacji pracy klienta pozwoliła na zaproponowanie nowoczesnych rozwiązań, które jeszcze lepiej wspierają pracę tej organizacji.

Firma Mikomax zaproponowała zerwanie z dotychczasową formą obsługi klienta, która nie uwzględniała dynamicznie zmieniających się form pracy biurowej. Postawiła na edukację swoich specjalistów, że Ci z kolei, potrafili pomóc przełożyć informacje o charakterze pracy i potrzebach organizacji na efektywne i zdrowe środowisko pracy.

Efektem tych zabiegów była również ewolucja asortymentu fabryki znanej od tej pory jako Mikomax Smart Office. O ile, w przypadku popularnych rozwiązań biurowych mieliśmy do czynienia z ewolucją, wprowadzenie do oferty biurowych kabin akustycznych było krokiem rewolucyjnym. 

Mikomax to producent innowacyjnych kabin akustycznych do biura.

Potrzeba tworzenia elastycznych biur na planie otwartym pozwoliła na łatwe dostosowywanie aranżacji wnętrza do bieżących potrzeb firmy. Niesie przy tym również pewne niedogodności. Najistotniejszą z jaką się zmagamy w biurze open space jest akustyka, a właściwie dwa parametry. Pogłos, który wpływa niekorzystnie na zrozumiałość mowy oraz nadmierny hałas, który wpływa niekorzystnie na koncentrację. Oba parametry wpływają niekorzystnie na wydajność załogi.

Rewolucyjnym pomysłem było zrezygnowanie z budowania niewielkich pomieszczeń do spotkań oraz narad i zastąpienie ich dźwiękoszczelną kabiną akustyczną. Specjaliści z Mikomax widzieli rosnące zainteresowanie klientów takim rozwiązaniem, więc opracowali własne rozwiązanie i nazwali je Hush. Na przestrzeni lat, budki akustyczne Mikomax stawały się coraz lepsze, a paleta rozwiązań ciągle się powiększała zaspokajając coraz to inne obszary aktywności biurowej. 

Jakie formy aktywności biurowej wspierają produkty z kolekcji Hush?

Kolekcję Hush można podzielić ze względu na charakter aktywności na dwie grupy.

Pierwsza grupa to kabiny akustyczne do pracy indywidualnej.

  1. Hush Phone- budka akustyczna do rozmów telefonicznych
  2. Hush Hybrid- budka akustyczna do wideorozmów
  3. Hush Work- budka akustyczna do pracy w skupieniu
  4. Hush Work Sit & Stand- budka akustyczna do pracy w skupieniu z regulowanym na wysokość blatem
  5. Hush Twin- podwójna kabina do pracy w skupieniu

Druga grupa to kabiny akustyczne do pracy zespołowej.

  1. Hush Meet S- 2 osobowa budka akustyczna do spotkań
  2. Hush Meet – 4 osobowa budka akustyczna do spotkań
  3. Hush Meet L- 6- 8 osobowa budka akustyczna do spotkań

Obecnie kabiny akustyczne firmy Mikomax są jednymi z najlepszych kabin dźwiękoszczelnych na rynku. Charakteryzują się wysoką klasą redukcji poziomu mowy- klasa B. Ich atutem jest nie tylko skuteczność akustyczna, ale również zwarta i sztywna konstrukcja, doskonały design i rozwiązania umożliwiające mobilność.

Meble akustyczne od Mikomax to naturalna konsekwencja obecności zamkniętych kabin akustycznych do biura.

Nie zawsze istnieje potrzeba stosowania dźwiękoszczelnych kabin w pomieszczeniach otwartych. Przy niewielkim natężeniu dźwięku w otoczeniu wystarczy nieraz jedynie osłona akustyczna, która osłoni optycznie i akustycznie rozmawiające osoby. W takich przypadkach z pomocą przychodzą meble akustyczne. 

Przykładem mebli akustycznych będzie w ofercie Mikomax Hush Meet Open dla dwóch lub czterech osób. 

Hush Meet Open oraz Hush Meet Open S wyglądem przypominają ich dźwiękoszczelne wersje. Meble akustyczne Hush Open nie mają przeszklonego frontu z drzwiami, a skoro to wersja otwarta, to nie mają również wentylacji. Z uwagi na to, że budka na trzy ściany i sufit, posiada jednak własny system oświetlenia wnętrza. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych biur będzie futurystyczny fotel obrotowy A11 do rozmów telefonicznych. Ten kosmiczny projekt przypominający kapsułę ratunkową pozwala na odcięcie się od świata zewnętrznego. Rzadziej do pracy, częściej przyda się do relaksu. Do odizolowania się od świata i odpoczynku, czytania, obejrzenia filmu czy rozmowy przez telefon.

Niezwykła cisza w biurze otwartym: Nowa era kabin akustycznych HushFree od Mikomax Smart Office

Wśród innowacji, które definiują Mikomax Smart Office, kabiny akustyczne HushFree stanowią rewolucję w aranżacji przestrzeni biurowych. Te zaawansowane rozwiązania, spełniające najwyższą klasę akustyczną A wg normy ISO 23351-1:2020, oferują niezrównane warunki do pracy, spotkań oraz rozmów w środowisku open space. Seria HushFree, obejmująca modele S, M oraz L, jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby nowoczesnych miejsc pracy, zapewniając ciszę i spokój niezbędne do skupienia i efektywności. Każda z kabin, wyposażona w system oświetlenia LED o natężeniu 500 luxów, zaawansowaną wentylację i możliwość personalizacji wnętrza, umożliwia tworzenie przestrzeni pracy dostosowanej do indywidualnych potrzeb użytkowników.

HushFree.M, jako model średniej wielkości, idealnie sprawdza się do spotkań hybrydowych i pracy zespołowej, oferując miejsce dla do czterech osób. Mobilność kabin, zapewniona przez zintegrowane kółka, pozwala na łatwą rekonfigurację przestrzeni biurowej, bez potrzeby jej demontażu. To nie tylko ergonomia i komfort, ale także wyraz nowoczesnego podejścia do designu i funkcjonalności biura przyszłości.

Mikomax Smart Office, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, stworzył w serii HushFree miejsce, które wspiera neuroróżnorodność i integrację, tworząc środowisko pracy uwzględniające potrzeby osób o różnych preferencjach sensorycznych i komunikacyjnych. To krok milowy w kierunku tworzenia przestrzeni pracy, która jest nie tylko funkcjonalna, ale również inkluzja i dostosowana do potrzeb każdego pracownika.

Jakie meble do nowoczesnego biura proponuje Mikomax?

Pomimo tego, że coraz większy udział w produkcji fabryki zajmują rozwiązania akustyczne do biura, Mikomax produkuje nadal pracownicze meble biurowe. Znajdziesz więc w ofercie tego producenta biurka biurowe na kilku rodzajach stelaża. Obok biurek pojedynczych dostępne są również biurka typu bench, biurka z elektrycznie regulowanym blatem oraz biurka sit & stand z opatentowanym przez Mikomax autorskim manualnym systemie regulowania wysokości blatu biurka.

Kolekcję biurek uzupełnia oferta stołów konferencyjnych oraz kontenerów i lockerów, niezbędnych we współczesnych wnętrzach biurowych. Ofertę zamykają fotele i modułowy system kubików do strefy relax oraz akustyczne ścianki biurowe do wydzielania przestrzeni w biurze.

Współpraca MIKOMAX SMART OFFICE Z HAWORTH – Nowy rozdział w historii firmy

Mikomax Smart Office, znany producent innowacyjnych rozwiązań biurowych, w tym serii kabin akustycznych Hushoffice, nawiązuje strategiczne partnerstwo z Haworth.  Haworth to renomowany globalny lider w dziedzinie mebli kontraktowych. To połączenie sił otwiera przed Mikomax nowe perspektywy rozwoju. Umożliwia firmie Haworth rozszerzenie swojej oferty o zaawansowane rozwiązania akustyczne marki Mikomax na rynkach całego świata.

To partnerstwo jest wynikiem dążenia obu firm do zapewnienia najwyższej jakości i komfortu pracy w przestrzeniach biurowych. Odpowiada na współczesne wyzwania rynkowe związane z potrzebą zapewnienia profesjonalnych rozwiązań akustycznych.

Mikomax Smart Office ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży meblarskiej i ugruntowaną pozycją na polskim rynku oraz rynkach zagranicznych. Dzięki współpracy z Haworth, zyskuje możliwość jeszcze szerszego międzynarodowego rozwoju. Ta współpraca umacnia pozycję Mikomax jako jednego z europejskich liderów w produkcji kabin akustycznych dedykowanych do nowoczesnych biur i przestrzeni elastycznych.

Zakup kontrolnego pakietu udziałów w Mikomax przez koncern Haworth to krok milowy, który podkreśla globalne aspiracje łódzkiej firmy rodzinnej. Otwiera przed nią drzwi do rozwoju na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Współpraca Mikomax z Haworth nie tylko świadczy o uznaniu dla jakości i innowacyjności produktów Mikomax na arenie międzynarodowej, ale także stanowi świadectwo silnych fundamentów, na których budowana jest przyszłość obu firm w branży meblowej.

Gdzie kupić meble biurowe i kabiny z kolekcji Hush?

Przez 20 lat byliśmy częścią sieci handlowej fabryki Mikomax, od kilku lat dostarczamy meble biurowe pod własną marką Cubi. Po wielu latach współpracy możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że produkty Mikomax zawsze były wysoko cenione przez naszych klientów. 

Na szczególną uwagę zasługują dojrzałe, bo doskonałe konstrukcje dźwiękoszczelnych kabin akustycznych Hush. 

Dlatego jeśli poszukujesz niezawodnej i skutecznej budki akustycznej do biura, wybierz budki Hush. Cubi prowadzi kontraktową sprzedaż wybranych produktów fabryki Mikomax. Działamy głównie na rynku województwa podlaskiego i mazowieckiego operując z Białegostoku i Warszawy. Nieważne skąd jesteś, jeśli jesteś zainteresowany kabinami Hush i potrzebujesz więcej informacji, wyślij zapytanie lub zadzwoń.