Studenci na zdalnym a my działamy
Dość przygnębiający widok. Piękna bryła budynku i piękne wnętrza łomżyńskiej uczelni, ale na korytarzach żywego ducha. Sofy przy wejściu puste, schodki forum zwykle oblegane, teraz opuszczone. Studenci na zdalnym. Nie wiadomo ile jeszcze przyjdzie im siedzieć w domu przed komputerem. Na pewno kiedyś to się skończy i wrócą do normalnego toku nauczania.
Na studentów informatyki, czekać będą nowe pracownie, które mieliśmy przyjemność wyposażać w meble dydaktyczne.
Kilka kluczowych aspektów zdecydowało o wyborze producenta mebli. Potrzebowaliśmy wyprodukować meble w czasie, kiedy część producentów notowała opóźnienia w realizacji zamówień przez pandemię. Do tego potrzebowaliśmy solidnego stelaża, żeby przetrzymał nie zawsze typowe i zgodne z przeznaczeniem obciążenia;)
Producent mebli musiał wykonać nietypowe wyfrezowania i obramowania. Nie każdy producent chętnie podejmuje się wykonania mebli nietypowych. Szczególnie, kiedy w budżetówce, cena mebli ma często decydujące znaczenie. Dzięki współpracy z firmą TOBO, udało się zaadoptować ich system Hebe na nasze potrzeby.
Dwie pracownie typowo informatyczne i jedna pracownia robotyki z biurkami, które na blatach mają barierki.
Biurka Hebe z płyty melaminowej w kolorze biały, stelaże biurek w zawsze praktycznym kolorze szary metalik. W blatach biurek, a właściwie w wyfrezowanych otworach w blatach, montowaliśmy mediaporty firmy Maxbert. Mediaporty wyposażone w gniazda zasilania i wkładki do wtyczek sieci komputerowej.
Chętnie współpracujemy z tym producentem mediaportów, bo przygotowuje asortyment w wybranej konfiguracji pod zamówienie, łącznie z kablami o wybranej długości i wtyczkami w wybranej specyfikacji. Dzięki temu, klient ma pewność, że po przeprowadzeniu diagnostyki sieci, wszystko działa prawidłowo, bo parametry urządzeń są właściwe.
Pod blatami biurek montujemy osłony płytowe. Osłony płytowe biurek nie mają stanowić jedynie wizualnej bariery, mają dodatkową funkcję. Do nich montowane są kanały z tworzywa, w których jak widać po ilości i rozmiarach mediaportów, znalazła się spora ilość kabli. Kabli było naprawdę dużo. Podwieszenie osłony pod blatem, nie wystarczyło. Musieliśmy dodatkowo zamocować jej dolną część do nogi biurka.
Pod blatem biurek, podwiesiliśmy jeszcze uchwyty na komputery i połączyliśmy biurka w rzędy, skręcając je ze sobą.
Klient wymagał, aby biurek nie dało się przesuwać. Chodziło głównie o to, żeby nie uległy uszkodzeniu połączenia sieci. Nie chcieliśmy zniszczyć otworami podłogi. Dobraliśmy okrągłą rozetę, której wewnętrzna średnica, odpowiadała średnicy stopki biurka. Rozetę przykleiliśmy taśmą dwustronną do wykładziny winylowej i wstawiliśmy w nią skrajne stopki biurek. Dzięki temu zabiegowi możliwe było również wypoziomowanie całości.
47 biurek to nie wszystko, do tego kontenery i stoły wysokie w podobnej stylistyce oraz krzesła obrotowe. W przypadku krzeseł, ważna była przede wszystkim cena oraz pewnego rodzaju odporność na uszkodzenia.
Wybór padł na krzesła Taktik z Nowego Stylu. Choć budżetowe krzesło, to jest dość solidnie wykonane. Przede wszystkim, nie ma regulacji zatwierdzanych dociskiem śruby, więc nawet bez częstego serwisu, powinny długo posłużyć.
Poza tym limonkowa tapicerka, idealnie pasuje do limonkowych akcentów w budynku.
Tak wyglądała nasza realizacja.
Sale pracowni są przygotowane na głodnych wiedzy studentów.
Lubimy takie realizacje, mamy w nich doświadczenie. Szkoda tylko, że studenci nie mogą z nich jeszcze skorzystać.