Dębowe biurko VIGA- nowość z .mdd

Biurko Na Szafce Viga, wykończone drewnem dębowym i czarnym laminatem hpl z czarnym fotelem gabinetowym
Biurko Na Szafce Viga, wykończone drewnem dębowym i czarnym laminatem hpl z czarnym fotelem gabinetowym
Biurko Na Szafce Viga .mdd 1

Dębowe biurko VIGA – nowość z MDD

Oferta mebli biurowych jednego z największych producentów mebli biurowych w Polsce i jednego z największych w Europie firmy .mdd, wzbogaciła się o nową rodzinę mebli o nazwie VIGA.

Design tego systemu stanowi połączenie tego co najlepsze we wzornictwie włoskim i skandynawskim. Z jednej strony dość prosta forma i naturalne materiały, z drugiej wysmakowane detale i szlachetne wykończenie. Chociaż wizualnie dość lekki, to w rzeczywistości niezwykle solidny i wytrzymały.

widok z boku biurka Viga na węzeł konstrukcyjny dębowego biurka i aluminiowej podłużnicy
Belka Viga .mdd 4

Całą linię zaprojektowało Studio Yanoh z Walencji, więc nazwę VIGA, tłumaczy się zapewne jako belka. Nazwa nie dziwi, jeśli choć raz spojrzymy na biurko, od razu rzuca się w oczy bardzo interesujący detal. Czarna, aluminiowa podłużnica, odróżniająca się od drewnianej reszty biurka, decyduje o jego niesamowitym wyglądzie.

Jakie meble biurowe oferuje system VIGA?

Nowoczesne i eleganckie gabinety dyrektorskie i niewiele różniące się od gabinetowych biurka pracownicze. Uzupełnieniem są oczywiście dedykowane szafy, kontenery i pomocniki oraz stoły konferencyjne i stoły do spotkań.

bardzo ekskluzywne i rozbudowane biurko do gabinetu z blatem opartym na pomocniku i kontenerze
Biurko Na Szafce Viga .mdd 2

Biurka menedżerskie oparte z jednej strony na kontenerze lub pomocniku, albo z jednej strony oparte na kontenerze a z drugiej na pomocniku. To drugie rozwiązanie jest dość rzadko spotykane, ale w przypadku gabinetu VIGA, prezentuje się bardzo ciekawie.

Szafy i regały VIGA, charakterystyczne, bo minimalistyczne, pozbawione uchwytów i jakichkolwiek ozdobnych elementów mogących zaburzyć ich prostotę. Pomocniki i kontenery w wersji gabinetowej oferowane są z obniżonym nieco- w stosunku do boków- wieńcem górnym. Obniżenie wieńca, szczególnie dobrze prezentuje się, kiedy boki i wieniec wykonane są w różnych kolorach.

dębowe Biurko benchowe oparte na szafkach
Biurko Na Szafce Viga .mdd 8

Ważnym elementem w dużym gabinecie jest często stół do spotkań w gronie kliku osób.

Jeśli spotkania odbywają się w gronie kilkunastu osób, to zwykle w osobnym pokoju konferencyjnym wyposażonym w długi stół.

Projektanci Yonoh Studio przewidzieli do tych zastosowań wygodne stoły konferencyjne z solidnymi nawisami blatu z każdej strony, aby maksymalnie ułatwić zajmowanie miejsca na całym obwodzie blatu.
Stół konferencyjny VIGA jest ergonomiczny, ale czy przez nawisy blatu w szczytach stołu, nie traci swojego wyjątkowego wyglądu? Nawis przesłania element konstrukcyjny z widoczną czarną belką, a więc najważniejszy atut tego systemu.
Jeśli pokój spotkań jest niewielki, a potrzebujemy miejsca dla czterech osób, warto zastosować biurko proste zamiast stołu. Nie będzie możliwości zajęcia miejsca przy krótszych krawędziach blatu, ale za to odsłonimy widok na designerski węzeł konstrukcyjny z belką w roli głównej.

dębowy stół konferencyjny Viga w aranżacji domowej z miękkimi fotelami i ciepłym światłem lampy
Stół Viga .mdd 6

VIGA to również podwyższane stoły do spotkań w dwóch wysokościach. Do spotkań odbywanych na stojąco lub przy wykorzystaniu wysokich stołków, dostosowanych do obu wysokości.

Podstawowe biurka pracownicze muszą oddać pole biurkom opartym na szafce, wersja bench oparta na szafkach, jest wyjątkowo piękna.

Oczywiście za sprawą szeroko rozstawionych nóg i podwójnym węzłom z belkami.

Bez ryzyka można powiedzieć, że to jeden z najpiękniejszych zestawów bench na rynku mebli biurowych.

Odrobina istotnych danych technicznych.

Zacznijmy od podstaw, mianowicie od stelaża. Nogi biurek i stołów VIGA wykonane są z drewna dębowego o profilu 80×40 mm. Tę solidną podstawę, łączy z blatem podłużnica wykonana z wytłaczanego aluminium w kolorze czarnym. Między blatem a podłużnicą dystans 30 mm.

widok z boku na nowoczesny dębowy stół konferencyjny Viga
Stół Viga .mdd 7

Blat biurka o grubości 30 mm, wykończony fornirem lub tworzywem HPL Fenix.

Okleina dębowa, podobnie jak masyw nogi, dostępne są w kolorze dąb naturalny, dąb czarny i dąb miedziany. Wiadomo, że okleina naturalna, szczególnie na blatach roboczych, podczas normalnej eksploatacji, wymaga więcej uwagi ze strony użytkownika.

Dla użytkowników obawiających się powierzchni roboczych wykończonych okleiną naturalną, projektanci przygotowali wersję z blatem wykończonym wysoko wytrzymałym laminatem HPL Fenix.

Na zwyczajnym laminacie w kolorze czarnym, wszelkie tłuste plamy, szczególnie te trudne do uniknięcia, czyli odciski pozostawione przez nasze dłonie, są niestety doskonale widoczne.

Laminat Fenix, poza doskonałą odpornością na zarysowania czy ścieranie, posiada powłokę Fingerprint- proof, która skutecznie eliminuje efekt tzw. „palcowania”.

Szafy, regały, kontenery i pomocniki systemu VIGA, wykończone są tak samo, jak blaty. Szuflady płytowe na prowadnicach kulkowych wyposażone są w system samodomyku i 100% wysuwu. Korpus zamykany systemem Push-to-Open.

Biurka i stoły wyposażyć można w mediaporty lub przepusty, zawsze w kolorze czarny mat. Mediaboxy z podwójnym gniazdem z napięciem oraz dodatkowo ładowarką USB lub USB i HDMI. Zamiast mediaportów w biurkach pracowniczych możemy zamówić również wycięcia na kable w krawędzi blatu.

nowoczesne i designerskie czarne biurko gabinetowe na drewnianych nogach i czarnym pomocniku
Biurko Na Szafce Viga .mdd 3

Gdzie sprawdzi się system mebli biurowych VIGA?

Prawdopodobnie biurka VIGA, głównie z racji naturalnych i szlachetnych materiałów z jakich są wykonane, a więc i ceny, nie będą bardzo popularne w wielostanowiskowych biurach jako biurka pracownicze.

Wersja gabinetowa, będzie cieszyła się zapewne większą popularnością.

Głównie dlatego, że w przypadku gabinetów, zwykle w grę wchodzi niewielka ilość stanowisk, a cena w mniejszym stopniu decyduje o zakupie.

designerskie Biurko Bench oparte Na Szafce wykończenie dębowe i dwa czarne fotele z oparciem siatkowym
Biurko Bench Na Szafce Viga .mdd 5

Biurka VIGA w wersji pracowniczej, to raczej opcja dla designersko urządzonych pomieszczeń biurowych.

W większej ilości stanowisk raczej w prestiżowych i odsłoniętych przestrzeniach w większych biurach lub jako pojedyncze stanowiska w małych biurach.

Stoły konferencyjne i stoły wysokie, zapewne znajdą wielu zwolenników nawet wśród tych klientów, którzy nie zdecydują się na stanowiska do typowej pracy przy biurku.

Po prostu forma stołów i ich funkcjonalność jest na tyle atrakcyjna, że wpiszą się idealnie w nowoczesne przestrzenie do spotkań.

W Cubi liczymy, że naszym klientom przypadnie do gustu wersja gabinetowa systemu VIGA.

Naszym zdaniem jest ciekawą propozycją dla kadry zarządzającej średniego szczebla.

VIGA to może jeszcze nie zestaw gabinetowy dla prezesa firmy, ale już atrakcyjna wizytówka nowoczesnego managera w randze kierownika czy dyrektora.