Dobrana para SAAR i PLINT – nowość!
Moda na styl industrialny wzięła się z USA.
Po recesji, której wynikiem była upadłość wielu firm, zlokalizowanych często w centrach miast, artyści zajmowali porzucone fabryki, magazyny i hale produkcyjne. Były to idealne miejsca dla twórców sztuki. Tanio, albo wręcz nielegalnie zajmowane, przekształcały się w pracownie, galerie i mieszkania, często pełniąc te trzy funkcje jednocześnie. Działo się to w połowie XX wieku.
Do Polski styl industrialny trafia na dobre w latach 90-tych. Rozbudowuje się wtedy istniejące budynki poprzemysłowe z przeznaczeniem głównie mieszkalnym. Buduje się też nowe kompleksy w stylu loftowym.
Wraz z popularyzacją w naszym kraju biura typu open space. Otwarte, przestronne pomieszczenia, przestały być obowiązkowo dzielone i dostosowywane do systemu gabinetowego. Jeśli tylko mamy wysoko sufit i dzięki temu trochę przestrzeni, śmiało można zaprojektować biuro w stylu loftowym.
Trzeba przy tym pamiętać o najważniejszych elementach wnętrza w stylu industrialnym. Najważniejsza jest oczywiście przestrzeń. Odpowiednia powierzchnia biura i wysokość pomieszczeń.
Kolejnym ważnym elementem będą materiały użyte do wykończenia i aranżacji wnętrza na przykład: beton, cegła, kamień, tynk, szkło, drewno, stal.
Nie mniej istotny jest kontrastujący często z tymi surowymi materiałami kolor: biały, czarny, szary, beżowy.
Charakterystyczne dla stylu loftowego są stalowe schody czy stalowe przeszklone drzwi oraz lampy z widoczną, jakby fabryczną instalacją.
My zajmiemy się jeszcze jednym istotnym elementem aranżacji wnętrza loftowego, meblami w stylu industrialnym.
Doskonale dopasowane do wnętrza loftowego będą meble zbliżone charakterem do elementów budowlanych. Najlepiej jako akcent w części recepcyjnej czy w strefie chillout.
Resztę wyposażenia, stanowić mogą meble biurowe, które nie nawiązują bezpośrednio designem do loftowego stylu.
Nasz dostawca, firma Bejot opracowała właśnie niezwykle funkcjonalny, utrzymany w loftowym stylu, system regałów Saar.
Regał zaprojektowany jest tak, żeby meble stojące jak i wiszące, składały się z takich samych dopracowanych konstrukcyjnie i sprytnie połączonych ramek poziomych i pionowych. System montażu regału jest bardzo łatwy i szybki. Do zmontowanych w odpowiedniej konfiguracji ramek regału, dodać możemy elementy decydujące o jego zastosowaniu.
Bejot proponuje gotowe zestawienia modułów o konkretnych kształtach i przeznaczeniu. Saar daje jednak większe możliwości. Jest tak elastycznym meblem loftowym, że zachęca do budowania konstrukcji według własnego pomysłu. Pamiętać jedynie należy o zabezpieczeniu sztywności konstrukcji regału elementem stabilizującym.
Producent tych modułowych mebli proponuje gotowe zestawy zawieszane Saar hang. Konstrukcja takiego regału może być uzupełniona półkami, skrzynkami lub zamykanymi szafkami. Zawieszony na ścianie, będzie dobrym miejscem do eksponowania elementów wystroju wnętrz, na przykład książek, kwiatów doniczkowych, itp.
Konstrukcje o wysokości jednego modułu, stojące na podłodze i przykryte blatem, służyć mogą jako o minimalistyczne siedzisko. Blat siedziska może być wykonany z płyty laminowanej, klejonki dębowej lub w wersji nieco bardziej komfortowej, tapicerowany tkaniną.
Regały stojące Saar modules to moduły, które można uzupełniać podobnie jak regały wiszące, a więc półkami, skrzynkami oraz szafkami zamykanymi. Dodatkową funkcjonalność zapewniają panele akustyczne i tablice do pisania.
Regał Saar, może być po prostu designerskim meblem do przechowywania i eksponowania, może też wydzielać przestrzenie i wspierać poprawę akustyki w biurze.
Saar wardrobe, to z kolei mebel przydatny w recepcji, korytarzu czy przestrzeni wspólnej. Miejsce na powieszenie garderoby, odłożenia plecaka czy czapki. Bejot tym meblem udowadnia, że garderobianka może być nie tylko praktyczna ale również ładna.
Kreatywna aranżacja miejsc w biurze za pomocą systemu Saar może funkcjonować w przestrzeni samodzielnie. Jednak projektując miejsca, w których użytkownicy przebywają dłużej, na przykład czekają w recepcji, spotykają się w lobby czy w strefie relaksu, należy przewidzieć miejsca do siedzenia.
Bejot ma dla nas gotowe rozwiązanie. Niezwykle proste i wytrzymałe sofy modułowe Plint.
Komfortowe siedziska, zaprojektowane w skandynawskim stylu. Złożone z prostych w łączeniu kubików, dających niebywałe możliwości aranżacji.
Na system Plint składają się pufy, sofy, stoliki i ścianki akustyczne.
Te praktyczne meble tapicerowane do biura łączy z systemem Saar głównie stelaż.
Płozy stelaża na jakim opierają się meble do siedzenia oraz stoliki Plint, to w istocie ramki regału Saar. Decydując się na zastosowanie tych dwóch systemów, mamy gwarancję spójności wzorniczej.
Biurowe sofy modułowe wyposażyć można w ścianki akustyczne.
Mocowanymi do kubików ściankami tapicerowanymi możemy osłonić akustycznie i optycznie przestrzeń z siedzącymi na sofach uczestnikami spotkania. Jeśli dodamy do tego zestawu mocowaną do regału Saar magnetyczną tablicę suchościeralną i TV na specjalnym uchwycie, to mamy gotowe miejsce do spotkań załogi czy spotkań z klientami, albo po prostu praktyczną i designerską poczekalnię. Tak więc do dzielenia przestrzeni w równym stopniu przydają się regały loftowe Saar, jak i biurowe sofy ze ściankami akustycznymi Plint. Najefektywniej działają i wyglądają, kiedy występują obok siebie.