MEBLE

Biurka bench

Biurka typu bench są to podwójne biurka o modułowej konstrukcji. Jeśli potrzebujesz zaoszczędzić miejsce w biurze i stworzyć przestrzeń do pracy, która rośnie razem z firmą, to biurka bench nadają się znakomicie.

Dzięki biurkom typu bench stworzysz wielostanowiskowe konstrukcje i łatwo rozbudujesz dołączając kolejne biurka. Biurka benchowe o stałej wysokości blatu mogą być wyposażone w przepusty i prowadzenie kabli. Dla ułatwienia dostępu do okablowania, możesz również wybrać opcję biurek z przesuwnym blatem (slide).  Biurka bench to również biurka z regulowanym blatem. Skoro użytkownicy biurek bench siedzą naprzeciwko siebie, to dla zapewnienia prywatności i wytłumienia dogłosów stosuje się dedykowane do biurek bench ścianki akustyczne.

Do czego służą biurka bench?  Kiedy zastosujesz stanowiska bench w biurze?

Biurka typu bench to rozwinięcie systemów pojedynczych biurek pracowniczych. Rozwiązania benchowe stosuje się najczęściej w biurach typu otwartego. W Open Space, gdzie jest wystraczająco dużo miejsca, żeby tworzyć ciągi stanowisk budowanych z biurek podwójnych. Paradoksalnie, rozwiązanie, które wymaga przestrzeni stosowane jest również dlatego, że pozwala tę przestrzeń w biurze zaoszczędzić.

Jak to możliwe, że biurka bench oszczędzają powierzchnię biura?

Dzieje się tak, ponieważ biurka są gęściej upakowane, co pozwala stworzyć więcej wygodnych stanowisk pracy na tej samej powierzchni niż stosując inne rozwiązania.

Biurka bench najczęściej spotykamy w nowoczesnych biurach, w których przestrzeń podzielona jest na strefy.

Jeśli tylko dysponujesz odpowiednią przestrzenią, rozważ wybór biurek typu bench. Oszczędzą miejsce w biurze i kosztują mniej niż stanowiska złożone z pojedynczych biurek. 

Jak zbudowane są biurka typu bench? Jak buduje się układy biurek typu bench?

Idea jaka stoi za budową biurek benchowych to takie połączenie biurek podwójnych w ciągi, żeby w łatwy sposób można było rozbudować ciąg o kolejne stanowiska. Zestaw stanowisk ma zwykle standardowe nogi w skrajnych rogach zestawu. W miejscu łączenia poszczególnych blatów na długości stanowiska, występuje pojedyncza noga podpierającą. Ta pojedyncza noga, cofnięta jest od krawędzi blatu do środka zestawu na odległość, która umożliwia zajęcie miejsca za biurkiem nawet w miejscu połączenia blatów. 

Biurka bench dostępne są z wersji z parą blatów łączonych na styk lub z przestrzenią na ściankę dzielącą stanowiska.

Zwykle tapicerowaną ściankę akustyczną do tłumienia odgłosów mowy pracowników. Blaty w takich rozwiązaniach mogą być wyposażone w funkcję przesuwu blatu slide.

Po co opcja przesuwu blatu w biurkach bench?

Otóż w pobliżu stykających się blatów lub ścianki między blatami przepuszczamy wszelkiego rodzaju przewody. Czy to przez przepust czy wycięciem scallop, to zawsze nadmiar przewodów oraz listwy zasilające leżą pod blatem na koszu okablowania. Funkcja umożliwiająca odsunięcie blatu i odsłonięcie miejsca, w którym zgromadzone są przyłączone kable. 

Biurka bench bez regulacji i z regulacją wysokości blatu.

Biurka bench to nie tylko biurka ze stałą wysokością blatu. Benchowe zestawy budowane są również w oparciu o biurka regulowane elektrycznie. W znakomitej większości regulowane na wysokość biurka bench zestawiane są ze ścianką akustyczną na stałym poziomie. W takich rozwiązaniach, każdy blat biurka podnosi się i opuszcza niezależnie. Ścianka między stanowiskami zawsze jest nieruchoma. Zakończenia ciągów takich biurek benchowych wykończyć można płytowymi maskownicami w kolorze blatu. Maskownice płytowe dodają zestawom uroku oraz umożliwiają ukrycie przewodów biegnących od florboxa do kosza okablowania pod blatem biurka.

Nieco lżejszą formą regulowanych biurek benchowych jest konstrukcja oparta na stelażach w kształcie odwróconej litery T. Stopy pary biurek są zespolone. Dzięki temu, odległość między blatami jest ustalona, ale nie ma miejsca na mocowanie na stałe biurkowych paneli akustycznych. W tego rodzaju zestawach bench z regulowanym elektrycznie blatem, panel tapicerowany mocowany jest do jednego z pary umieszczonych naprzeciwko siebie blatów.

W co wyposażyć stanowiska pracownicze, żeby panował na nich porządek? Typowe akcesoria do biurek. 

Koncentracja wielu stanowisk na mniejszej przestrzeni powoduje zagęszczenie wszelkiego rodzaju urządzeń biurowych i przewodów. Najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją systemowo. 

Warto zatem wyposażyć stanowiska benchowe w elementy okablowania pionowego.  Służą one do estetycznego zabezpieczenia i przeprowadzenia przewodów z florboxa pod blat przynajmniej jednego z biurek bench. Pod każdym zestawem blatów biurek warto umieścić rynnę lub kosz okablowania poziomego.

To tutaj złożysz nadmiar przewodów, umieścisz lekkie peryferia, na przykład listwy zasilające i przepuścisz przewody wzdłuż zestawu.

W blatach biurek umieszczamy zwykle przepust na kable albo korzystamy z wycięcia ułatwiającego przełożenie kabla zakończonego wtyczką. Nad blatem, możesz pomyśleć o wygodzie użytkownika i zamontować regulowane uchwyty na monitory. Bardzo wygodnie rozwiązanie, które jednocześnie odblokowuje część głębokości blatu roboczego biurka.

Jeśli więc zastosujemy mocowane do blatu wysięgniki na monitory, możemy zamówić biurka bench o mniejszej głębokości blatu. A to w konsekwencji daje nam jeszcze więcej miejsca do aranżacji przestrzeni i więcej miejsca na kolejne stanowiska.