MEBLE

Stoły konferencyjne

Stół konferencyjny to główny i zazwyczaj centralny element sal konferencyjnych. Wokół nich toczy się praca, odbywane są spotkania i szkolenia, toczą się negocjacje. Poza funkcjami użytkowymi stół konferencyjny pełni rolę wizerunkową.

Odpowiada za wrażenie, jakie wywołujemy u kontrahentów firmy, których zapraszamy, aby usiąść przy wspólnym stole. Wśród oferowanych przez CUBI mebli do sali konferencyjnych są między innymi modułowe stoły konferencyjne, stoły systemowe, gabinetowe stoły konferencyjne oraz takie, które są lekkie i składane. Duży wybór znajdziemy również pod kątem designu. Klasyczne wnętrza sali konferencyjnej uzupełnimy stołem o tradycyjnym charakterze i blatem o strukturze drewna. Do wnętrz nowoczesnych w ofercie są również minimalistyczne stoły z eleganckiej płyty meblowej.

Wybierzesz możliwość zmiany aranżacji, a więc mobilne stoły konferencyjne?  A może stoły konferencyjne trwale łączone i stały układ funkcjonalny?

Prawdopodobnie wiesz, że sala konferencyjna to termin często bardzo umowny. O ile w biurach, sale konferencyjne używane są głównie do spotkań i szkoleń, to już sale konferencyjne w hotelach służą również innym celom. Można więc powiedzieć, że wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli zmieniać układy funkcjonalne mebli konferencyjnych, potrzebujemy rozwiązań mobilnych albo przynajmniej rozłącznych. 

Pomieszczenia konferencyjne o stałym przeznaczeniu z reguły są dość kameralne. Kiedy więc zechcesz wybrać stół konferencyjny dla kilku lub kilkunastu osób i masz pewność, że funkcja układu nie ulegnie zmianie, możesz wybrać duże stoły konferencyjne lub trwale łączone układy stołów. 

Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością stabilność stołu lub całego zestawu stołów konferencyjnych. Fakt, że nie będą przenoszone powoduje, że możesz zdecydować się na solidne i ciężkie stoły konferencyjne. Kolejnym, ważnym dla Ciebie atutem może być możliwość okablowania stołów konferencyjnych. Zrobisz to w taki sposób, aby ukryć kable, listwy zasilające i mediaporty skuteczniej niż w rozwiązaniach mobilnych.

Dobrze zaprojektowana sala ze stołami konferencyjnymi połączonymi w docelowy układ funkcjonalny, to często gwarancja atrakcyjnego wyglądu. Dlaczego uważamy, że atrakcyjny wygląd jest gwarantowany? Głównie dlatego, że trudno będzie zmienić coś znaczącego w takiej sali konferencyjnej. Warto więc starannie zaplanować układ stołu konferencyjnego i foteli konferencyjnych. Wykończenie stołów konferencyjnych może być bardziej szlachetne, fotele cięższe i bardziej komfortowe. 

Pomieszczenia, w których chcesz mieć możliwość zmiany ustawień stołów konferencyjnych musisz wyposażyć w rozwiązania mobilne lub uniwersalne.

Do sali konferencyjnej, w której zachodzi potrzeba ustawienia mebli konferencyjnych w układ kinowy, w podkowę, w okrąg, w układ szkolny czy bankietowy, warto wybrać stosunkowo lekkie i uniwersalne stoły konferencyjne i krzesła konferencyjne. 

Weź pod uwagę nie tylko fakt, że będą często przenoszone, więc nie mogą być ciężkie. Niezwykle istotna jest również trwałość takich stołów konferencyjnych i krzeseł. Odporność na obicia, zamoczenie, przetarcia i wszystkie inne przygody, na jakie narażone są przenoszone i przestawiane meble konferencyjne. 

Zmiana układu stołów konferencyjnych to również często konieczność magazynowania zbędnych w danej chwili mebli. Projektując tego rodzaju pomieszczenie, wygospodaruj niewielki magazyn do składowania stołów i krzeseł konferencyjnych. Jeśli pomieszczenie ma być niewielkie, to składowane tam meble nie mogą zajmować dużo miejsca. 

Krzesła konferencyjne do składowania muszą się sztaplować. Innymi słowy nadawać się do składania w stos, jedno w drugie. W przypadku stołów, mamy do dyspozycji trzy rozwiązywania. Pierwsze- mało praktycznie- demontujesz stelaż i układasz osobno tak, żeby zajmowały mniej miejsca. Są jednak takie rozwiązania, które są bardziej praktyczne. Składane stoły konferencyjne i stoły z uchylnym blatem. 

Stoły składane, to blat ze stelażem, którego nogi możesz ustawić w pozycji równoległej do blatu. Złożone stoły, ułożysz w stos. Bardziej wyrafinowane oraz łatwiejsze w obsłudze są stoły konferencyjne z uchylnym blatem.

Stelaż zwykle oparty jest na kółkach skrętnych, dzięki czemu stoły możesz transportować z blatem ustawionym pionowo.  Łatwo zestawisz je w pożądany układ i połączysz ze sobą specjalnymi konektorami. Stół z podniesionym blatem sztapluje się z kolejnymi stołami. To znaczy. że możesz ustawić je blisko siebie i w ten sposób zaoszczędzić miejsce na zapleczu. 

Czy zawsze stół konferencyjny w gabinecie to dobry pomysł? Stół konferencyjny przed biurkiem gabinetowym czy w sąsiednim pokoju konferencyjnym?

Stół konferencyjny w gabinecie to dobry pomysł, jeśli pomieszczenie jest duże a obok nie ma pokoju konferencyjnego. Systemy mebli gabinetowym oferują zwykle stoły konferencyjne do gabinetów. Te mniejsze, przeznaczone dla kilku osób, można dostawiać do biurka gabinetowego lub ustawiać oddzielnie. 

Jeśli obok gabinetu mamy pokój konferencyjny, możesz zastosować duży stół konferencyjny złożony z segmentów. Znajdzie się przy nim miejsce dla kilkunastu i więcej osób. 

Wydzielając gabinetowy pokój konferencyjny masz większe możliwości dostosowania go do jego funkcji. Większe niż wtedy, kiedy umieszczamy stół konferencyjny w samym gabinecie. 

Ważnym argumentem za organizacją osobnego pomieszczenia z gabinetowym stołem konferencyjnym może być fakt, że może być używane niezależnie i pod nieobecność gospodarza gabinetu.

Czym charakteryzują się nowoczesne stoły konferencyjne? Trend w organizacji spotkań.

Uniwersalność i mobilność, czyli możliwość dowolnego użycia i zmiany aranżacji w każdej chwili pod bieżące potrzeby. Oto cechy nowoczesnych stołów konferencyjnych. 

Formy aktywności we współczesnym biurze podlegają tak szybkim zmianom, że coraz trudniej jest przewidzieć, w jaki sposób użytkownicy mebli biurowych zechcą je wykorzystać.

Udostępniając rozwiązania uniwersalne stwarzamy warunki do swobodnego kreowania przestrzeni i sposobu użytkowania mebli biurowych.

Zmiany dotyczą również sal i pokoi konferencyjnych. Spowodowane są głównie zmianami w innych obszarach nowoczesnego biura. Weźmy biuro w układzie gabinetowym, gdzie jeszcze niedawno, w każdym pokoju było miejsce dla gościa. Przyjrzyjmy się też biurom w układzie otwartym, gdzie bezpośrednio przy stanowiskach pracy, nie ma miejsca na spotkania. 

Współcześnie trend jest taki, żeby obok dużej sali konferencyjnej, organizować małe pokoje konferencyjne lub budki akustyczne.

To tam znajdziecie nowoczesne i designerskie stoły konferencyjne oraz krzesła i fotele do tych stołów.

Jak kształt blatu i kształt nogi stołu konferencyjnego wpływa na wygodę użytkowania.

Do każdego projektu meble biurowe dobierane są indywidualnie. Pierwszym kryterium jest zwykle wzornictwo mebli. W przypadku takich elementów wystroju biura jak stół konferencyjny, uwagę przykuwa na pewno podstawa stołu oraz blat.

Choć większość mebli biurowych w tym stołów konferencyjnych jest zoptymalizowana pod kątem ergonomii, niezwykle ważne jest ich ergonomiczne rozmieszczenie i połączenie. 

Do dyspozycji masz wiele rodzajów stołów. Owalny lub okrągły stół konferencyjny zwykle zbudowany jest tak, że można usiąść w dowolnym miejscu. Nawisy blatu i kształt blatu na to pozwalają. Stół konferencyjny z blatem prostokątnym nie zawsze daje takie możliwości. Jeśli nie brak nawisu blatu to noga stelaża może skutecznie utrudniać wygodne korzystanie na całym jego obwodzie. 

Niezwykle ważna wtedy jest rola doradcy, który dobierze nie tylko ładne, ale i wygodne rozwiązanie.