MEBLE

Biurka gabinetowe

Biurka gabinetowe to meble przeznaczone do wnętrz osób zajmujących stanowiska takie jak manager, dyrektor, kierownik, prezes czy właściciel firmy.

Pełnią one nie tylko funkcje użytkowe, ale również często stanowią o wizerunku lidera. Często już po wrażeniu, jakie wywołuje wyposażenie wnętrza gabinetu możemy stwierdzić, czy wartości jakie wyznaje szef odwiedzanej firmy są oparte na tradycji, czy nowoczesne, nowatorskie i odważne. Biurka gabinetowe to meble dla wymagających użytkowników. Zawsze reprezentują wysoki poziom wykonania, który przywodzi na myśl profesjonalizm, wiarygodność, ale również prestiż. Niezależnie po której stronie biurka się siedzi. Poza funkcją reprezentacyjną biurka gabinetowe spełniają najdalej sięgające wymagania funkcjonalne. Wyposażone w obszerne i wygodne blaty zapewniają ponadprzeciętną ergonomię i swobodę pracy.

Wybierasz biurko gabinetowe? Zwróć uwagę na następujące kwestie.

Przeznaczenie biurek gabinetowych. Do jakiego rodzaju gabinetu poszukujesz biurka?

Biurka do kancelarii notariusza lub adwokata, to często biurka gabinetowe stylizowane na meble zabytkowe. Kiedyś to był standard w tego typu biurach. Obecnie, kiedy w tych profesjach szerzej używane są urządzenia elektroniczne, coraz częściej w stylowych wnętrzach pojawiają się nowoczesne biurka gabinetowe.
Biurko gabinetowe w typowymi biurze z wydzielonymi gabinetami, może być dobrane indywidulanie pod gust i potrzeby użytkownika. Bez oglądania się na to, czy wzorniczo pasuje do reszty pomieszczeń czy nie. Inaczej sprawy się mają, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniami ze ścianami przeszklonymi. W takim przypadku, dobrze jest dobrać biurka gabinetowe pasujące charakterem do pozostałych mebli biurowych w biurze.

Funkcja biurka do gabinetu

Jeśli gabinet ma służyć jedynie do pracy w skupieniu, to potrzebne będzie wygodne i funkcjonalne biurko. W tym przypadku warto wybrać biurko, które zapewnia wygodę użytkowania i odpowiednią przestrzeń do pracy.
Jeśli gabinet ma pełnić także funkcję miejsca spotkań, potrzebny będzie dopasowany do biurka gabinetowy stół konferencyjny z fotelami. W tym przypadku warto wybrać biurko gabinetowe z tej samej kolekcji. Kolekcji, która zawiera odpowiednie stoły konferencyjne w tym samym designie co biurka do gabinetu.
Jeśli w gabinecie ma znajdować się komputer stacjonarny, warto wybrać biurko przystosowane specjalnie do takiego urządzenia. Biurko powinno zapewniać odpowiednią przestrzeń na komputer, monitor, klawiaturę i myszkę.
Jeśli w gabinecie przechowywane są dokumenty w formie papierowej, warto wybrać biurko z szafkami lub szufladami. W przypadku gabinetów klasy premium, szafki i witryny są bardziej dekoracyjne niż użytkowe. W przypadku gabinetów urzędników lub kierowników, szafki i witryny powinny być funkcjonalne. Przede wszystkim zapewniać odpowiednią przestrzeń do przechowywania dokumentów.

Z jakich materiałów produkuje się biurka do gabinetu?

Biurka gabinetowe klasy premium produkuje się z materiałów szlachetnych, takich jak okleina naturalna z pięknym rysunkiem drewna, polerowana stal lub chrom. Jednocześnie należy pamiętać, że meble wykończone fornirem są bardziej wrażliwe na beztroskie traktowanie. Użytkownik musi traktować je ze szczególną ostrożnością. Dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na szczególne dbanie o meble gabinetowe, dobrym wyborem są meble wykończone laminatem.  Naśladują naturalne drewno i mają doskonałe parametry użytkowe. W zależności od preferencji użytkownika, biurko gabinetowe może być wykonane z okleiny naturalnej lub laminatu. Dodatkowe elementy takie jak polerowana stal lub chrom oraz skórzane tapicerki foteli i kanap mogą zwiększyć jego ekskluzywny charakter.