MEBLE

Krzesła konferencyjne

Tu znajdziesz krzesła konferencyjne w klasycznym oraz nowoczesnym, designerskim stylu.

Krzesła z pulpitem, z możliwością sztaplowania oraz łączenia w rzędy. Szukając krzeseł konferencyjnych zwróć uwagę nie tylko na wzornictwo, ale również na to, czy krzesła będą służyły do odbywania krótkich spotkań, do uczestnictwa w dłuższych wydarzeniach. Do odbywania krótszych, czy średnio długich spotkań możemy rozważyć lekkie i poręczne krzesła ze sklejki lub plastikowe, natomiast do dłuższej pracy odpowiedniejsze będą miękkie krzesła i fotele tapicerowane.

Jakie krzesło konferencyjne do stołu konferencyjnego, komfortowe czy praktyczne? A może komfortowe i praktyczne?

Bogata oferta krzeseł konferencyjnych wynika w dużej mierze z tego, że krzesła i fotele konferencyjne mogą służyć jako krzesła dostawne. Na przykład w innych pomieszczeniach niż sala konferencyjna czy pokój konferencyjny. Spełniają tę samą funkcję w różnych strefach i pomieszczeniach w biurze. W zależności od przeznaczenia i charakteru sali konferencyjnej, dobierzesz odpowiednie fotele i krzesła konferencyjne.

Na czym polegają główne różnice w krzesłach do stołu konferencyjnego?

Przede wszystkim różnice wynikają z rodzaju materiału z jakiego wykonuje się tego typu krzesła. Rodzaju wykończenia krzeseł konferencyjnych oraz elementów dodatkowego wyposażenia krzeseł.

Z jakich materiałów zbudowane są krzesła konferencyjne? 

Najpopularniejsze są krzesła konferencyjne na stelażu metalowym. Nogi ze stalowej rury o przekroju owalnym lub prostokątnym, odpowiednio gięte i spawane, to obecnie najczęściej spotykany stelaż krzesła do sali konferencyjnej. Za tym rozwiązaniem przemawia głównie bardzo korzystny stosunek trwałości krzesła konferencyjnego do jego ceny. 

Stelaż krzesła może być wykonany również z drewna, z masywu drewnianego lub sklejki. Stelaż krzesła, a czasami całe krzesło konferencyjne może być wykonane również z tworzywa sztucznego. W ofertach wielu producentów krzeseł i foteli konferencyjnych znajdziesz stelaże krzeseł, gdzie występuje połączenie drewna z metalem albo metalu z plastikiem. Wszystko to sprawia, że bez trudu dobierzesz krzesła konferencyjne dopasowane do stołów konferencyjnych o przeróżnych wykończeniach.

W krzesłach konferencyjnych bardzo istotne jest również siedzisko i oparcie. W niektórych modelach krzeseł do biura, oparcie i siedzisko krzesła to oddzielne elementy, w innych wykonane są w całości z jednego materiału. 

To właśnie siedzisko krzesła decyduje o tym, czy jest to wygodne krzesło konferencyjne, dobre do długich posiedzeń, czy raczej nie. Istotny tu będzie przede wszystkim wyprofilowanie tych elementów i ich wzajemne położenie. Jeśli siedzisko i oparcie są odpowiednio ukształtowane, to nawet twarde sklejkowe krzesło konferencyjne będzie wygodnym krzesłem.

Można oczywiście podnieść komfort krzesła konferencyjnego przez dodanie pianki tapicerskiej. Najlepiej o odpowiedniej gęstości na siedzisku lub na siedzisku i oparciu. Po dobraniu odpowiedniej tapicerki, otrzymujesz miękkie krzesła z przytulną lub zmywalną tapicerką.

Które krzesło konferencyjne wybrać do sali konferencyjnej o zmiennym przeznaczeniu? Jakie do pokoju konferencyjnego ze stałym układem mebli konferencyjnych?

Sala konferencyjna, której aranżacja będzie zmieniana na bieżąco, w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników, to najczęściej pomieszczenie ze składanymi lub mobilnymi stołami konferencyjnymi. Kiedy zakładasz dużą mobilność rozwiązań konferencyjnych, musisz wybrać krzesła konferencyjne, które również będą maksymalnie mobilne.  

Krzesła konferencyjne do takiej sali muszą być stosunkowo lekkie, przy tym muszą być też wytrzymałe nie tylko na normalne użytkowanie, ale również na składowanie i przenoszenie. W rozpatrywanym przypadku, na pewno sprawdzą się krzesła konferencyjne z możliwością sztaplowania, czyli układania krzeseł w stos. Ta funkcjonalność pozwala na sprawne odstawienie zbędnych krzeseł nawet do niewielkiego pomieszczenia na zapleczu. 

Lekkie, plastikowe krzesła konferencyjne będą się łatwo sztaplować w dużej ilości. Sztaplowanie krzeseł z tapicerką na siedzisku zwykle ograniczone jest do kliku sztuk. 

W sali konferencyjnej lub pokoju konferencyjnym o ustalonym i niezmiennym układzie mebli, mamy większe pole manewru. Nie musisz brać pod uwagę wagi krzesła ani jego odporności na uszkodzenia przy przenoszeniu i składowaniu. W tym przypadku możesz bardziej skupić się na formie krzesła konferencyjnego oraz na zapewnieniu użytkownikowi wyższego komfortu siedzenia. Krzesła w takiej sali mogą być w istocie fotelami konferencyjnymi. Komfortowy fotel konferencyjny może być cięższy, może być umieszczony na podstawie obrotowej z pamięcią powrotu. Jako cięższy fotel konferencyjny, może też być wyposażony w kółka, żeby jeszcze łatwiej można było zajmować miejsce za stołem. W końcu, jeśli sala konferencyjna urządzona jest w układzie teatralnym, dobrym rozwiązaniem będą mocowane zwykle do podłogi fotele audytoryjne z blatem w podłokietniku lub blatem w rzędzie poprzedzającym fotel.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła z pulpitem? Kiedy warto stosować krzesło konferencyjne z pulpitem do pisania?

Kiedy w sali konferencyjnej zechcesz zmieścić większą ilość osób i okazuje się, że nawet stosując małe stoły, brakuje nam miejsca, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie krzesło z pulpitem. Stół, który służyć miał za miejsce do położenia notatnika, zamieniasz na niewielki blat, przymocowany do podłokietnika lub stelaża krzesła konferencyjnego. Oszczędzasz miejsce w sali konferencyjnej. Możesz zapewnić miejsce dla większej ilości osób. Zyskujesz również na elastyczności pomieszczenia.

Łatwiej zmienisz aranżację sali konferencyjnej. 

Na rynku jest wiele rozwiązań umożliwiających pisanie na odkładanym pulpicie krzesła. Nie wszystkie krzesła z pulpitem zasługują na Twoją uwagę. Bardzo istotna jest w tym przypadku sztywność blatu i wygoda pisania. Blat krzesła konferencyjnego nie może drgać i utrudniać w ten sposób pisania. Zbyt krótki blat, na którym nie da się stabilnie oprzeć przedramienia również nie będzie wygodny. 

Najlepsze krzesło z pulpitem do pisania to będzie takie, którego blat łatwo można zdemontować. Otrzymujemy w ten sposób możliwość użytkowania krzesła konferencyjnego z pulpitem i bez, w zależności od potrzeb. Pulpit krzesła powinien być unoszony, aby zapewnić łatwe zajmowanie miejsca na siedzisku. Istotną z punktu widzenia wygody użytkownika piszącego na pulpicie jest regulacja głębokości a właściwie odległości pulpitu od oparcia. Osoby wysokie potrzebują bardziej wysunąć pulpit, osoby niższe przysunąć do siebie. 

Krzesła konferencyjne do łączenia w rzędy. 

Łączenie w rzędy krzeseł i foteli konferencyjnych to sposób na uporządkowaną salę konferencyjną. Wybierając fotele z łącznikami do tworzenia rzędów, możesz zdecydować o ilości foteli lub krzeseł w rzędach, o odległości między rzędami, o kształcie rzędów. 

Bez wątpienia ustawione równo i połączone ze sobą krzesła wyglądają lepiej niż krzesła ustawione chaotycznie. Często, nawet początkowo równo ustawione krzesła, a nie połączone ze sobą, przestawiane są przez użytkowników i trudno jest utrzymać odpowiedni porządek.

Łączenie krzeseł konferencyjnych w rzędy rozwiązuje ten problem.

Warto pamiętać, że dzięki możliwości łączenia krzeseł w rzędy, w większych pomieszczeniach, można ustawić krzesła dla odpowiedniej ilości osób dostosowując układ krzeseł od przepisów przeciwpożarowych.

Kiedy fotel audytoryjny to dobry pomysł na siedziska do sali konferencyjnej w układzie teatralnym. 

Wszędzie tam, gdzie można zastosować krzesła z odkładanym blatem, ale potrzebujecie coś wygodniejszego i trwale związanego z podłożem, proponujemy krzesła lub fotele audytoryjne. W tego typu rozwiązaniach, na małej przestrzeni, zmieścisz jeszcze więcej osób niż w przypadku pozostałych rozwiązań. W fotelach audytoryjnych, składany może być nie tylko blat, ale również siedzisko. Takie rozwiązanie pozwala znacznie zmniejszyć odległości między rzędami zachowując wymagane przepisami odległości minimalne.