MEBLE

Lady recepcyjne

Lady recepcyjne są nieodłącznym elementem witającym gości, niezależnie od rodzaju miejsca, do którego wchodzą. Zazwyczaj są również pierwszym miejscem, którego poszukuje wzrok klientów po przekroczeniu progu Twojej firmy.

Funkcje lady recepcyjnej są przede wszystkim reprezentacyjne, często stanowią o tym, jakie pierwsze wrażenie wywrzesz na osobach wchodzących do Twojego przedsiębiorstwa, hotelu, salonu czy instytucji. To meble, które można skonfigurować według potrzeb, dzięki ich modułowości. Cubi oferuje różne rodzaje lad recepcyjnych. Mogą być to lady nowoczesne, jak i meble w klasycznym stylu. Dzięki temu osiągniesz pożądany efekt na każdej osobie wchodzącej do budynku i zapewnisz ergonomiczne miejsce pracy, dla osób za nimi pracujących.

Wygląd lady recepcyjnej wizytówką całej organizacji. 

Wszyscy chyba się zgadzają, że pierwsze wrażenie jest bardzo istotne. Łatwiej jest zrobić dobrze pierwsze wrażenie, trudniej odwrócić efekty kiepskiego wrażenia. 

Dobrze dobrana recepcja ma robić wrażenie na gościach i się wpisywać w charakter wnętrza. Bywa, że wnętrze jest tak wystylizowane, że żaden z typowych modeli lad recepcyjnych nie wpisuje się w projekt.

Można wtedy sięgnąć po typowe rozwiązanie i poddać je modyfikacji albo wykonać recepcję według projektu na zamówienie. 

Budując współcześnie lady do recepcji biurowych projektanci sięgają po coraz bardziej wyszukane formy i materiały.

Nikogo nie dziwią obecnie nawet szalone rozwiązania, które na pierwszy rzut oka wydają się mało praktyczne. Jeśli są dobrze zaprojektowane, a wierzymy, że w większości właśnie tak jest, to są również komfortowe.

Dobra lada recepcyjna powinna być również komfortowa i ułatwiać komunikację w obie strony. 

Komfort pracownika recepcji to przede wszystkim lada, której doskonały, często śmiały design uwzględnia nie tylko walory estetyczne, ale również praktyczne. Mamy tu na myśli tak ergonomię pracy pracownika recepcji jak i zapewnienie poufności dokumentów czy bezpieczeństwa danych i przedmiotów. 

Niezwykle istotny jest komfort gościa. Miejsce recepcji powinno był łatwe do zidentyfikowania, a budowa lady recepcyjnej powinna uwzględniać charakter dopełnianych przy ladzie formalności.

W pobliżu lady recepcyjnej przewidzieć należy miejsce do przechowania odzieży wierzchniej oraz miejsce spełniające rolę poczekalni.  

Jak lada recepcyjna będzie odpowiednia do mojego wnętrza? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to prawdopodobnie dopiero rozglądasz się za meblami do recepcji.

Pierwsze co trzeba sobie uświadomić to jaki charakter będzie miała recepcja gości i gdzie będzie zlokalizowana lada recepcyjna. 

W zależności od przeznaczenia wnętrza w jakim będzie zlokalizowana, będzie miała inny wygląd. Tak więc lada będzie inna, kiedy będzie to recepcja do biura, inna będzie recepcja hotelowa, jeszcze inna będzie recepcja w urzędzie i w szpitalu, a skrajnie inna recepcja w kancelarii prawnej. 

Przykłady stosowania lad recepcyjnych można mnożyć. Część pomieszczeń w których przyjmujemy odwiedzających ma wspólne segmenty. W większości przypadków lada recepcyjna to zabudowane biurko. Zabudowane biurko z wysokim panelem osłaniającym to co na pulpicie.

W znakomitej większości przypadków to lada prosta, narożna lada recepcyjna w kształcie litery L, lada w kształcie litery U, łukowa lada recepcyjna lub zamknięty układ lad recepcyjnych.

Każdy z tych układów można zbudować w oparciu o typowe lady recepcyjne. Wystarczy dobrać odpowiednie elementy, dobrać kolory wykończenia i skomponować ladę recepcyjną na zamówienie z fabrycznie opracowanych elementów. 

Co, jeśli potrzebujesz dostosować wymiary typowej lady recepcyjnej do wymiarów pomieszczenia? 

Większość producentów mebli biurowych posiadających w swojej ofercie lady recepcyjne, których elementy można modyfikować pod potrzeby klienta.

Dzięki temu, jeśli tylko wzornictwo jakiegoś modelu lady recepcyjnej pasuje do wnętrza w jakim chcemy ją ustawić, a potrzebna jest jedynie niewielka korekta rozmiarów, to bez problemu możemy ją dostosować. 

Recepcja zamknięta czy otwarta? Jak zamknąć ladę recepcyjną?

Zdarza się, że użytkownik potrzebuje drzwi do lady recepcyjnej. W niektórych przypadkach drzwi do recepcji to konieczność. Pomysły na ruchomą przegrodę lady są przeróżne. Czasem ma to być poziomy, unoszony blat, a czasem drzwi rozwierane.

Najważniejsza w konstruowaniu takich rozwiązań jest waga ruchomych drzwi oraz zawias na jakim zdecydujemy się je zamocować. Jeśli idzie o drzwi rozwierane, unikamy zawiasów sprężynowych, a stawiamy na zawisy grawitacyjne. Rodzaj zastosowanego zawiasu ma kolosalny wpływ na komfort obsługi i trwałość tego rodzaju przegrody w ladzie recepcyjnej.